Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

SYNC 2 GPS Sorunu

Abdurrazak Günay

Önerilen Mesajlar

S. Aleyküm semih bey benim araçta sync 2 var. 1 hafta önce navigasyon kartı aldım. Kartı görmedi aracım sonra kartı satın aldığım arkadaş güncelleme yapmam gerektiğini söyledi 3.10 sürümüne yükselttim navigasyon kartı çalıştı fakat beni almanyada gösteriyor gps çıkıyor fakat üstünde X işareti var ve ekran her açıldığında navigasyon düzgün çalışmıyor satıcıya başvurun diyor ekrandaki pusula çalışmıyor herhangi bir harf çıkmıyor tarihte 2010 gösteriyor bu sorunlar için yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler 

B41442F6-BC0A-4DCB-944F-7630B1DF4B81.jpeg

B727A140-08E0-46CA-BA96-6D65DEF4A95C.jpeg

187FD328-B2FD-445E-BC7C-C1B1123DA9E3.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gps in bir hatası yok kart/dosyaları bozuk yada hatalı

navi aktivasyonu yaparken resim ile navi unlocked yaptınızmı

kartı nerden aldınız

bundanmı:https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-sync-2-f11-2023-navigasyon-karti-ford-mondeo-focus-cmax-sync2-652468600/detay/

Berke Yılmazkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Berke Yılmazkaya yazdı:

gps in bir hatası yok kart/dosyaları bozuk yada hatalı

navi aktivasyonu yaparken resim ile navi unlocked yaptınızmı

kartı nerden aldınız

bundanmı:https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-sync-2-f11-2023-navigasyon-karti-ford-mondeo-focus-cmax-sync2-652468600/detay/

Evet resimle yaptım evet bu arkadaştan aldım

Ben hafıza kartının içindeki bütün bilgileri sildim daha key dosyası hariç orjinal g2 haritası olan bir arkadaştan dosyalarını aldım . Sadece türkiye haritası var dosyalarda konum olarak yine aynı enlem ve boylamda boş bir yerde gösteriyor arabayı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben söylediklerinizden ve yaptıklarınızdan hiçbir şey anlamadım açıkçası. Nokta, virgül de kullanmıyorsunuz anlayana kadar akla karayı seçiyoruz.

-Navigasyonu sonradan mı aktif ettiniz? Hangi versiyonda, nasıl ettiniz?

-Ana sıfırlama yapmayı denediniz mi?

-F11 haritasını başkasından satın alıp, içine G2 mi yüklediniz? Yaptıysanız niye böyle bir şey yaptınız onu da anlamadım.

-Güncellemeyle kartın çalışmamasının ne alakası varmış anlamadım ama hangi dosyaları kullanarak güncelleme yaptınız?

- Güncelleme öncesi hangi versiyondaydınız? Bahsettiğiniz sorun var mıydı?

Biz burada senelerdir millete para kaptırmayın diye her şeyi yazmaya çalışıyoruz, millet paraları yerken, sorunlarla yine biz uğraşıyoruz. Ben anlamadım bu işi. Kartı satan vatandaşa sordunuz mu, niye böyle oldu diye?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

-Aracı aldığımda Navigasyon  kartı takın yazıyordu. 

- Evet ana sıfırlama teyip üzerinden yaptım hemde çok kez

-F11 beni almanyada gösterince G2 yükleyip acaba karttamı sorun var diye içerisini değiştirdim

-3.08 yüklemek istemiştim fakat indirdiğim dosyada 3.08 yazmasına rağmen işlem sonunda 3.10 olduğunu gördüm.

-önceki versiyonu 4.32

göncellemeden önce kartım yoktu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nereden yüklediniz bu 3.08'i?

Yukarıda aktivasyonu resim ile yaptığınızı söylemişsiniz. 4.32'de mi yaptınız? Bu durumda aracı aldığınızda navigasyon kartını takın yazmıyor olması lazım. Bir yerlerde bir yanlışlık yapmışsınız ama ben hala anlamaktan çok uzağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rus sitesinden indirdim 3.08

4.32’de değil 3.10 da yaptım

Ben aracı sıfır almadım aracım 2015

5 dakika önce, Semih O. yazdı:

Nereden yüklediniz bu 3.08'i?

Yukarıda aktivasyonu resim ile yaptığınızı söylemişsiniz. 4.32'de mi yaptınız? Bu durumda aracı aldığınızda navigasyon kartını takın yazmıyor olması lazım. Bir yerlerde bir yanlışlık yapmışsınız ama ben hala anlamaktan çok uzağım.

Örneğin Arcımda kamera yok. Aracın önceki sahibi kamerayıda aktif etmiş geri viteste kamera ekranı açılıyor kamera yok servise git diyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazdıklarınıza göre sorunun olası sebepleri

1- Yanlış BCM ve APIM konfigürasyonu,

2-SD kart ile ilgili hatalar, hatalı sdcard.key, eksik dosya vs.

3-SYNC yazılımı ile ilgili hatalar, hatalı dosya, yanlış bölge vs.

Nasıl yaparsınız bilmiyorum. Bir OBD cihazı bulup APIM ve BCM konfigürasyonunu Forscan gibi bir program kullanarak orijinal hale getirin. Hata kodlarına bakın. SYNC versiyonunu 3.08'e geri döndürün. Forumda gerekli dosyalar var. En son da kart ile ilgili bir sorun var mı yok mu ona bakarsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aşağıdaki bağlantıdan 3.08'i indirin farklı kaydet ile indirin. İçindeki autoinstall.lst dosyasını aşağıda paylaştığımla değiştirin. Düzgün çalışan, kaliteli bir usb bellek kullanın.

http://ivsu.binaries.ford.com/swparts/Gen2v38build15128updatepackageEULangpack1Rev4.zip

autoinstall.lst

Güncelleme konusu aşağıda.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Semih O., başlığı SYNC 2 GPS Sorunu olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.