Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

motor suyu ve klima gazı

Mesut ç

Soru

merhaba iki sorum olacak.motor suyunda hiçbir eksilme yok.sistemde bi sorunda yok suda antifirizli rengi de iyi kirlenme yok.genede motor suyu değişimi yapılmalı mı ?

birde klima eskisi gibi soğutma yapmıyor.5 sene oldu azalmış olabilir.klima gazında dikkat edilmesi gereken bişey var mı yoksa  bilindik bir yere gidip gaz doldurabilirmiyiz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Daha önce hiç değişmediyse değişmesinde fayda var. Aslında triger değişimi yapıldıysa o esnada devir daim değişiminde kaçınılmaz olarak soğutma sıvısı değiştirilmiş olmalı. Tabi devirdaim değiştirildiyse.)

İki hafta önce 2016 model Focus'un triger değişiminde soğutma sıvısını da yenilettim. Ancak yaptırdığım yerde radyatör alt tarafını da açıp sistemdeki tüm sıvıyı tahliye etmediler. Böyle olunca sadece 3 lt antifriz ekledik ve birkaç gün sonra seviye biraz düşünce su ilavesi yaptım. (beklenen bir düşüştü) Fakat bu uygulama bana doğru gelmedi. Üşengeçlikten mi yoksa başka sebepten mi böyle yaptılar bilmiyorum.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
55 dakika önce, İsmail Kontbay yazdı:

7. Yılda klima gazını değiştirmiştim klima kendine geldi.kurumsal bir yer olursa daha iyi olur diye düşünüyorum yaklaşık 40 dakika sürmüştü.

dikkat etmem gerekecek marka bişey var mı yoksa hep aynı gazmı kullanıyor.ilk defa klima gazı doldurucam hiç anlamıyorum bu işten

Bir saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Daha önce hiç değişmediyse değişmesinde fayda var. Aslında triger değişimi yapıldıysa o esnada devir daim değişiminde kaçınılmaz olarak soğutma sıvısı değiştirilmiş olmalı. Tabi devirdaim değiştirildiyse.)

İki hafta önce 2016 model Focus'un triger değişiminde soğutma sıvısını da yenilettim. Ancak yaptırdığım yerde radyatör alt tarafını da açıp sistemdeki tüm sıvıyı tahliye etmediler. Böyle olunca sadece 3 lt antifriz ekledik ve birkaç gün sonra seviye biraz düşünce su ilavesi yaptım. (beklenen bir düşüştü) Fakat bu uygulama bana doğru gelmedi. Üşengeçlikten mi yoksa başka sebepten mi böyle yaptılar bilmiyorum.

servisi aradım triger değişiminde yenilemiş usta sen demesen hiç aklıma gelmezdi teşekkür ederim 😄 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Aslında triger değişimi yapıldıysa o esnada devir daim değişiminde kaçınılmaz olarak soğutma sıvısı değiştirilmiş olmalı.

bosalan siviyi tasa doldurup islem bitince arabaya geri koyani gordum maalesef.

3 saat önce, Mesut ç yazdı:

dikkat etmem gerekecek marka bişey var mı yoksa hep aynı gazmı kullanıyor.ilk defa klima gazı doldurucam hiç anlamıyorum bu işten

tipleri var ancak zaten bilirler zaten.

gercekten gaz eksildiyse kacak aranmasi lazim, kacak yoksa eksilmez.

tabii cok kucuk kacaklari tespit etmek zor, bir iki sene gidiyorsa basilan gaz o sekilde kullanan da oluyor.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

gaz kaçağı olduğunu sanmıyorum 5 senedir bende araba hiç gaz doldurtmadım normal bişey olduğunu düşünüyorum inşallah 😄 

bide bir anda soğutmamaya basşlamadı zamanla azalarak performansı düştüğünü düşünüyorum

13 saat önce, Ozan Kar yazdı:

bosalan siviyi tasa doldurup islem bitince arabaya geri koyani gordum maalesef.

tanıdık usta diye güvenmek istiyorum birde motor suyu rengi de çok temiz değişmiş bence

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
40 dakika önce, Mesut ç yazdı:

gaz kaçağı olduğunu sanmıyorum 5 senedir bende araba hiç gaz doldurtmadım normal bişey olduğunu düşünüyorum inşallah 😄 

dedigim gibi kacak yoksa 10 senede gaza bir sey olmaz. kacak olmadan sadece puntoda degistirdim gaz, oda 16 yasinda alternatorun kolay sokulmesi icindi. 

40 dakika önce, Mesut ç yazdı:

tanıdık usta diye güvenmek istiyorum birde motor suyu rengi de çok temiz değişmiş bence

sizin icin demedim, triger (devirdaim) degisimi yapilmasi antifiriz degisimi yapildigi anlamina her zaman gelmez diye dedim. yoksa ustaya guvenin tabii ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

dedigim gibi kacak yoksa 10 senede gaza bir sey olmaz. kacak olmadan sadece puntoda degistirdim gaz, oda 16 yasinda alternatorun kolay sokulmesi icindi. 

ozaman ben kaçaga da baktırtim.gerci araç 10 yaşında belki fabrikada basılan gazdır ama ne olur ne olmaz.bide şöyle bişey de var klima soğutuyor ama buz gibi yapmıyor.eskiden sona açınca üşüyordum şimdi o kadar soğutmuyor ama soğuk üflüyor cok arada kalıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klima işiyle uğraşanlarda hemen hemen aynı mantıkla çalışan makinalar var.
Geçenlerde bende şüphelenmiştim.
Makinaya bağladılar
makina önce mevcut gazı çekiyor ve
ağırlığını ölçüyor.
Eğer gaz miktarı eksik çıkarsa
tekrar eski gazınıza ilave ederek tamamlıyorlar.
Bende de bir miktar eksik çıkmıştı
tamamladılar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.