Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

focus 3 fan problemi

Serdar yaman

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Forumdaki araçların kaçı dizel, kaçı benzinli.?

Hem fan niye çalışmasın ki? Megane HB lerde klimada açılınca dışarıda acayip bir gürültü olurdu. Duyan durup bakardı o derece. çok fazla dinlemeyin aracınızı bence. Bir hastalık varsa o gösterir kendini zaten.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkes dizel alırsa tabii sorunlu benzinli olmaz....

Şimdilik önemli bir şikayetim yok.

Fan kışın dahi şehir trafiğinde eve döndüğümde ben arabadan indikten sonra birkaç dakika çalışıyor.

Sanırım yeni nesilde böyle ayarlanmış, eski arabamda da ancak yazın bir süre daha çalışırdı. Yenilerde bu süre daha uzun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem Bey siz daha iyi bilirsiniz. Böyle sürekli kendini kontrol edip bir yerim ağrıyormu? hastamıyım? tipi evhamlı insanlar vardır. Bizlerde fazla takıyoruz arabalara, sürekli çıtırtı, tıkırtı arıyoruz. Buluncada ona takılıyoruz bu sefer.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem Bey siz daha iyi bilirsiniz. Böyle sürekli kendini kontrol edip bir yerim ağrıyormu? hastamıyım? tipi evhamlı insanlar vardır. Bizlerde fazla takıyoruz arabalara, sürekli çıtırtı, tıkırtı arıyoruz. Buluncada ona takılıyoruz bu sefer.

Doğru diyorsun...

Birbirini kazıklamayı seven bir milletiz.

Hal böyle olunca her alış-verişte bir bit yeniği arama davranışı yer etmiş.

Bir şey de çıkınca "tamam işte kazıkladılar beni, amma enayiymişim" psikolojisi mi beliriyor acaba?

Sonuçta fabrikasyon, kul işi, farklı mddelerden imal edilmiş yüzlerce parçadan oluşmuş bir alet araba. Her türlü kusur da arıza da olur.

Hemen hepsinin de giderilmesi olasıdır.

Bu kuşkuculuk ve korku neden?

Alperen dedi ya benzinlilerde sorun yok diye, buyrun:

1. çıtalarım eğik montajlı, umurumda değil, mesele edilecek bir durum da değil

2. ön takımdan ses geliyordu haftasına iki ön amortisörüm garantiden değişti, ses kesildi.

3. Dört lastiğin ikisi imalat hatası nedeniyle değişti, üçüncüsü de değişecek muhtemelen (bunu Conti üstleniyor)

4. Uzun süre otomatik start-stop istikrarlı çalışmadı, sonunda akü kafasının sıkılmadığını fark ettim, sorun geçti, servise gitmedim hiç bununla ilgili

5. Direksiyon kutusu tıkırdıyor, aynı tıkırtı Fiesta'da da, servisle görüştüm, direksiyon sisteminde tasarım gereği hafif boşluk var tıkırdayabilir dediler, son zamanlarda hiç duymadım.

6. Kötü yolda değişik yerlerden ses geliyor, ön konsol ve kemer yuvaları başta. Böyle yollarda kullanmak için tasarlanmamış, mecbur kalmadıkça girmiyorum bende.

7. Hoparlör zırıldaması bende de var, ama yüksek seste ve derin bas yoğun parçalarda oluyor, o da çok nadir, umursamadım, kaldı ki trimleri söküp halletmek pekala mümkün.

Gördüğünüz gibi benim de dert yanamak istesem yakınacağım nedenlerim var iyi kötü...

Ama dert edip boş yere kendimi üzmüyorum.

Ha diyebilirsiniz ki o kadar para verdim bunu hak etmiyorum.

O zaman sorarım size dışarıda mükellef bir akşam yemeğine para verip ertesi gün üzerine sifonu çektiğinizde de dertleniyor musunuz?

Son söz: Sorun yoktur durum vardır, insan onu sorun yapar.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alperen dedi ya benzinlilerde sorun yok diye, buyrun:

abi ben benzinlilerde sorun yok demedim... benzinli sahibi olanlardan pek şikayet gelmiyor, genelde dizel sahiplerinden şikayet geliyor. dersiniz ki çoğunluk dizel. tamam ama benzinli sahipleri şikayetleri varsa da dile getirmiyorlar o zaman. lütfen söylediklerim yanlış anlaşılmasın..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Görünen veya dokunulduğunda -amiyane tabirle- "dandik" olduğu belli olan aracın içinde ve dışında dünya kadar parça vs. olmasına rağmen henüz hiçbirisi olumsuz bir tıkırtı, zırıltı vs. yapmadı.

Bazen iklim kontrolünün fanı çok yüksek devirde çalıştığında sanki uçak motoru gibi ses yapıyor ama onu da takmaya gerek yok sanırsam.

Kısaca Alperen Bey haklı galiba, bir sorunsuz benzinli daha :D Aman nazar değmesin... :yeah::D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.