Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 TDCİ rölantide titreşimli çalışma...

Tamer Tekin

Soru

Herkese merhaba,

Aracım, Focus 3 dizelin 115 beygirlik motoruna sahip. Araç rölantide normalden biraz daha fazla titreşimli çalışıyor. En azıdan bir önceki 109 beygirlik Focus 2.5 dan daha titreşimli... Servise bu durumu söyledim; "bu arabaların rölanti devirlerini biraz düşük tutmuşlar yakıt tüketimi için, bir sorun yok, önceki araban ile kıyaslama" dediler. Bu arabanın kullanıcısı arkadaşlara sorum, sizlerin aracında da durum böyle mi ? Yoksa Ford sadece bana mı yakıt tasarrufu yaptırıyor :-)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Nasıl hissettiniz böyle çalıştığını, yani içinde otururken sarsıntı yapıyor mu? Ya da devir düzensizliği oluyor mu?

Aracın içinde otururken hafiften yaptığı sarsıntı ile anlıyorum. Devir düzensizliği olmuyor, 800 rpm de çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sürüş esnasında sirkilme var mı ? Konfor anlamında ?

Yok sürüş esnasında herhangi bir sirkelenme sarsıntı yok. Servis onu da sormuştu aslında, eğer öyleyse yazılım atıyoruz demişti. Ben sirkelenme yok deyince normal senin araba o zaman demişlerdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eskiyle kıyaslayamayacağım ama rolantide 800devir civarında duruyor. Ses benzinlilere göre biraz kaba ama takırtı yok gibi.

benimki de 800 devirde çalışıyor, takırtı da yok ama işte biraz sarsıntılı çalışıyor gibi geliyor bana... benzinli ile hiç kıyaslamıyorum, kıyaslayamam da zaten 3-4 senedir benzinli araba kullanmadım :-)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yok sürüş esnasında herhangi bir sirkelenme sarsıntı yok. Servis onu da sormuştu aslında, eğer öyleyse yazılım atıyoruz demişti. Ben sirkelenme yok deyince normal senin araba o zaman demişlerdi.

Aynen :P bende onu hatırlatacaktım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim dÜn baya baya sarsıldı, rolantide ısıtırken. Devirde dÜzensizlik te oluyor. Normal giderken de bazen sarsıntı yapıyor. Sanıyorum yazılım gÜncellemesi yaptırmam gerekecek.

bahsettiğiniz kadar sarsıntı bende yok....

Onun arabası pis kaka eski :yeah:

Yazılım lazım...Servis açacaz kastamonu'da Ümit'e özel

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yazılım lazım...Servis açacaz kastamonu'da Ümit'e özel

Heeeyyy man! Dostum! Biliyordum Ford ile bir bağlantın olduğunu. Demek servislerden sorumlu mÜdÜrÜn mÜdÜrÜydÜn. :D :D :D:yeah::D :D

Valla çok makbule geçer.

Arabamdan memnunum. Yanlış anlaşılmasın Europa'dan bahsediyorum :D :D :D Servis mervis yok. Renocu HÜseyin Usta var. :D :D :( :( :( Git selam ver. Abi bunun rolanti ayarı bozuk. Dur geliyorum der. Bakar bir iki oynar. Tamam hadi git der. Titreşimi mitreşimi keser. Bu kadar.

Focus'a bak. öyle mi? Azcık titrer, hobbaaaaaaa. Taaaa 150 km gidiş, 150 km geliş 300 km yol yapacaksın araba titremesin diye.

Ümit'ciğim, bırak arabayı da sen titre kendine gel. Al bi europa daha bırak 150-160 la viraja girmeyver. Hem ne me lazım. SÜrat felakettir. :D :D :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim dÜn baya baya sarsıldı, rolantide ısıtırken. Devirde dÜzensizlik te oluyor. Normal giderken de bazen sarsıntı yapıyor. Sanıyorum yazılım gÜncellemesi yaptırmam gerekecek.

Kabahat sende kaç kere yazıldı rölantide ısıtmayın, yÜrÜyÜn gidin diye.

Neyse artık kısmetse ilk bakımda yazılımın gÜncellenir.

Kışa girmeden yapılsa iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem bey, yazıldığı günden beri rolantide ısıtmıyorum. Bir 20-30 saniye kadar bekleyip gidiyorum. Tabi 2000 deviri geçirmeden. Hemen evin çıkışında 100-150 m bir yokuş var. Orayı 1. vitesle çıkıyorum. Arabayı durdurduğum yerde de emniyet kemerini çıkartıp, klimayı kapatıyorum. bir iki saniye arabayı dinliyorum ve stop ediyorum. Zaten gittiğim topu topu 30 km yol. çok uzun yol yapsam belki birazdaha bekletirim ama her gün yaptığım bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende sarsıntı ,ses falan yok....

Hiç servis'e verdin mi arabayı abi ? ilk aldığımızda hani ilk viteslerde hafif sikeliyordu hatırlarsan; alışkanlıktandır diyorduk ama yazılımdanmış o..Yani gittiysen onlar yapmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.