Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 TDCİ rölantide titreşimli çalışma...

Tamer Tekin

Soru

Herkese merhaba,

Aracım, Focus 3 dizelin 115 beygirlik motoruna sahip. Araç rölantide normalden biraz daha fazla titreşimli çalışıyor. En azıdan bir önceki 109 beygirlik Focus 2.5 dan daha titreşimli... Servise bu durumu söyledim; "bu arabaların rölanti devirlerini biraz düşük tutmuşlar yakıt tüketimi için, bir sorun yok, önceki araban ile kıyaslama" dediler. Bu arabanın kullanıcısı arkadaşlara sorum, sizlerin aracında da durum böyle mi ? Yoksa Ford sadece bana mı yakıt tasarrufu yaptırıyor :-)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Hiç servis'e verdin mi arabayı abi ? ilk aldığımızda hani ilk viteslerde hafif sikeliyordu hatırlarsan; alışkanlıktandır diyorduk ama yazılımdanmış o..Yani gittiysen onlar yapmıştır.

Ben arabayı alır almaz bu durumla karşılatım Yakup yazılım güncellemesi atın falan dedim daha sonra serviste uğraşmıyım diye ama bana yokuş yaptılar uzun sürüyor,nette problem olursa arabayı çıkaramayız falan filan dediler velasıl öylede yolladılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Oralarda başka servis varsa, orada yaparsın da :)

Burda servis varda sende biliyosun işte araç alırken olan durumları oyüzden ayağım çekmiyor,biraz daha sorunları biriktiriyim Düzcede falan halledebilirim hepsini.Bu arada bu yzılım güncellemesi öyle uzun sürcek bişey olmasa gerek dimi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Test için işlemleri yapılmadan önce bayideki aracımı kontrol ederken o dediğiniz titremeyi bende hissettim.Eski focus 2 tdci kullanıcısı olan hemen farkeder.Doğru demişler sana bende sordum banada aynı şeyi söylediler rolanti daha düşük ayarlanmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim dün baya baya sarsıldı, rolantide ısıtırken. Devirde düzensizlik te oluyor. Normal giderken de bazen sarsıntı yapıyor. Sanıyorum yazılım güncellemesi yaptırmam gerekecek.

Benim aracımda ilk çalıştırmada rolantide dalgalanma oluyor yaklaşık 30 saniye sonra gaz verince ya da motor ısınınca geçiyor. Geçen gün servise bıraktım, burda pek çok arkadaşımızın dediğinin aksine yazılım olmadığını söylediler, aracınızda sorun yok deyip beni çıldırttılar. Ayrıca yıllardır aldığım shell yerine opetten alırsam sorunsuz çalışırmış....

sizler yazılımı veya çözümü nereden buldunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İlk çalıştırmadaki silkeleme ve titreşim olayını bende yaşıyorum, mazotu shell gtl kullanıyorum, fakat total den aldığım zaman titreşim falan olmuyor. Buna rağmen sırf performansdan ötürü shell den almaya devam ediyorum. Eğer bu tespiti yapmamış olsaydım, bende aracımı servise götürürdüm fakat şimdi neden kaynaklandığını biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.