Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

“ER-OL

Recommended Posts

Selamlar, aracıma bir süre önce Navitech Ax-1012R Navigasyon/Multimedia cihazı taktırdım. Aldığımdan beri 3 kere dondu. Reset almıyor. 2 kere yetkili servise götürdüm 2’sinde de hallettiler ama nasıl hallettiklerini kendileri de bilmiyorlar. 

Aynı problemi yaşayan var mı ? Gerçekten aldığıma pişman oldum.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Hasan Güler
      Satılacak Ürün Hakkında
      Marka ve Model:Ford(Fomoco) Model Yılı: 2011 ve üzeri Cmax ve Kuga Mk2 araçlara uygundur. Donanım: - Kilometre: - Motor Hacmi ve Gücü: - Yakıt: - Vites: - Kasa Tipi: - Garanti: -
      Diğer Detayları:

Orijinal Ford Sync1 Geri Görüş Kameralı, 5 İnch Navigasyon Destekli Ekran,Ekran Çerçevesi,Harita Kartı,Geri Görüş Kamerası İçin Hareketli Çizgileri Oluşturan Kamera Modülü,Navigasyon Sistemine Uygun SONY Tuş Paneli ve Bağlantı Kabloları.Full Orijinal Set.Fiyat:2.250₺ dir.
      İlgilenenler telefon ve özel mesaj ile iletişim kurabilirler.Ayrıca kurulum için elektrik şeması ve teknik destek verilecektir.Kurulum ve montaj için istenirse İzmir içi veya dışı olacak şekilde montaj da yapabilirim.Montaj için talep eşlen yere göre ücreti ayrıca görüşülecektir.

Satış Hakkında
      Satış Yöntemi: Nakit İstenilen Karşılık: 2250₺
      İletişim Bilgileri
      İsim Soyisim: Hasan GÜLER Yaşadığı Şehir: İzmir İletişim Kanalları: Telefon(0 532 511 88 75) ve Özel Mesaj
      Ürüne Ait Resimler

Bu kısımda ürüne ait resimleri koymalısınız..

• By Yakup Çağatay
      Merhaba Arkadaşlar , Uzun süredir araştırmalar sonucu 5'' navili MFD ekran için Orjinal geri görüş kamerası için parçaları toplamaya başladım. Kuracak arkadaşlara rehber olması açısından Parça kodları ve görselleri aşağıdaki gibidir. Kamerayı Yurtdışından diğer parçaları yurt içinden servisten temin ettim. 

Sedan için servisten alınan parça fiyatları resimde görüldüğü gibidir. 
      Parçaları yurtdışından temin ederecek daha ucuza yapabilirsiniz

Devre Şeması;

Parça Listesi:

1. Modül 
      Sedan :
      Parça Kodu: BM5T 19H423-CB  FINISH: 1821412
      HB:
      Parça Kodu: BM5T 19H423-AD  FINISH: 1729748

2. Kamera
      Sedan;
      Parça Kodu: BM5T-19G490-KB, BM5T-19G490-KC  FINISH: Eklenecek
      HB: 
      Parça Kodu: BM5T-19G490-DA, BM5T-19G490-DB  FINISH: Eklenecek

3. Bagaj Kablolama
      Sedan;
      Parça Kodu: BV6T 17N400-CDB  FINISH: 1753861
      HB: 
      Parça Kodu: BV6T 14D466-AAD  FINISH: 1721497
      SW
      Parça Kodu: BV6T 14D466-CAB   FINISH: 1739598

4. Braket 
      Sedan HB;
      Parça Kodu: BM5119H421-AB FINISH: 1747479

4. Perçin 
      Sedan HB;
      Parça Kodu: W705436-S300 FINISH: Eklenecek

Öncelikle aracınızda kablolama var mı yokmu kontrol etmek için bagajın sag tarafındaki halıflexi kaldırmanız gerekli daha sonra resimdeki soketi bulmalısınız var ise şanslısınız demektir.

Bu soket modül ile aracın önüne kadar gidecek olan kablolamanın giriş kısmı
      Kamera Braketinin gireceği sedan kapagı şekildegi gibi kesmek gerekiyor kamera ve braket buraya oturacak. Burada önemli bir Nokta aracınız sedan ise Braket Sağa HB ise Braket solda olacak şekilde kesiilmelidir.

Modülü resimdeki gibi araç tesisatından çıkan kabloya göre montaj yeri araç şasisinde işaretlidir aldığımız W705436-S300 kodlu perçinlerle sabitliyoruz

Bagaj kablolamasını yapıyoruz.   

MFD ekranımızın arka tarafı ve kameramızın gireceği soket; Fakra I veya Fakra Z Female diğer ucu Male olacak şekilde 1 metre kablo gerekiyor (Bknz Resim)
      Kabloyu temin ettikten sonra yolcu ayagının kapağını sökerek ekrana bağlanan soketi sökerek 33,34,35 numaralı pinlere bağlantı yapıyoruz  

Pin 33 END3_ SHIELD (Protection against interference)
      Pin 34 leads to "display camera in fakra "-" (ground) 
      Pin 35 leads to "display camera in fakra "+"

Son olarak Elm327 ile bağlanıp #99 Park Assist Camera seçenegini WithPark Assist Camera ile değiştirip aktif edildiğinde geri vitese takıldığında ekrana görüntü gelmesi gerekiyor  
      Bunları yaptıktan sonra görüntü alabildim . 

Not: Eski üyemizden üzerime aldığım konudur, destek veremeyebilirim.Konuya yazınız mutlaka
    • By Yalçın Y
      2016 model Focus Trendx (sesli komut park asistanı yok) için Newfron 5.1 android 9 inch cihaz taktırdım fakat direksiyon ses yükseltme düğmesi bazen  radyo da kanal, müzik çalarda ise diğer parçaya atlama yapıyor. 2-3 cihaz denediler aynı sorun devam ediyor. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı? bilgileriniz için teşekkürler.
    • By Burak Aytek
      Merhaba,

Foruma yeni üye oldum umarım doğru yere yazıyorumdur. Fiesta'nın orijinal Sony navigasyon ve geri görüş kameralı parçalarını arıyorum bir çok yerde aradım hiç birşey bulamadım. Aracımda Sony paket mevcut ama navigasyonlu Sony'e taktım, Sony dışındaki navigasyonlar zaten çok çirkin kalitesiz. Fiesta'yla ilgili bu konuda yardımlarınızı bekliyorum...
    • By Anıl Erdoğan
      Arkadaşlar merhaba 
      İzmir Gaziemirde Avgoshop firmasında kuzenin aracına 9" ekranlı Android multimedya taktırdık.
      Cep telefonu ekranı yansıtmayı destekliyor. Güzel bir özellik.
      Ürün şuana kadar kullandığımız en iyi android. Çok akıcı ve arayüzü çin mallarına benzemiyor.
      Montaj dahil geri görüş kamerası ile birlikte 1750TL tuttu.
      Facebook sayfalarından araçları paylaşıyorlar.  https://www.facebook.com/avgoshop/
      Bizim aracın resimleri.
      Yaptırmak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.