Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Mk 3.5 Tıkırtı Sorunu (şaft Tüneli)

Oguzhan C

Soru

Uzun zamandır beni çok rahatsız eden tıkırtının yerini nihayet buldum. tıkırtı yüksek hızda ve iyi asfaltta geldiği için tespit etmekte baya zorlandım.

ancak bugün kulağı iyi bir arkadaşla bir çok kombinasyon denememiz sonucunda tıkırtının kol dayamanın hemen altında şaft tünelinin içinden geldiğini

tespit ettik. Bu konuda deneyimi olan yada başına gelen varmı dır? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Sorunu çözdük sonunda işaretlediğim parça ısı kalkanı diye geçiyor. sanırım üretim hatasından dolayı yerine iyice oturmamış (vida yerleri muntazam ve herhangi bir işlem yok) bu parça üstündeki parçaya çarpıyor. çizdiğim kalkan çıkarılıp güzel bir izolasyon malzemesi ile döşendi ve yerine geri takıldı tıkırtı sesi kesildi. Başka arkadaşlar da aynı sorunu yaşıyor olabilir. Çünkü ben bu sesi bulmakta çok zorlandım. sürücü koltuğunda otururken ses sağ önden geliyor gibiydi. yolcu koltuğunda iken motor kısmından geliyor gibiydi. çözümü basit ama bulması zor oldu yaklaşık 5 ay uğraştım yerini bulmaya. Bulamasaydım aracı değiştirmeyi bile düşündüm. 

sağlıcakla kalın 

1994695885_eksozskalkan.PNG.dcb818f070202ef07941f47c8bc5fc47.PNG

• Beğen 1
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
29 dakika önce, Yunus Pazarlı yazdı:

Sanki su şişesi koymuşsun da sallanıyor gibi bir ses ise ben de arıyordum nereden geldiğini, kafasına göre geliyor bende de ?

Kafasına göre değildir o. Yakıt deposunda dalgakıran yok. Depoda hatırı sayılır miktarda yakıt varsa dur kalk vb sarsılmalarda depo içinde çalkalanan yakıtın sesi geliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Kafasına göre değildir o. Yakıt deposunda dalgakıran yok. Depoda hatırı sayılır miktarda yakıt varsa dur kalk vb sarsılmalarda depo içinde çalkalanan yakıtın sesi geliyor.

Sanki göğüsten geliyor gibi hocam, depo sesine alıştık zaten ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ses aracın içinden değil gibi veya halının altından bir kablonun veya bir civatanın metal kısma çarpması ile gelen bir ses tık tık tık

şeklinde. önce içeriden iyice kontrol edeceğim daha sonra lifte kaldırıp çözülecek illaki 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
06.02.2019 - 16:13 tarihinde, Oguzhan C yazdı:

ses aracın içinden değil gibi veya halının altından bir kablonun veya bir civatanın metal kısma çarpması ile gelen bir ses tık tık tık

şeklinde. önce içeriden iyice kontrol edeceğim daha sonra lifte kaldırıp çözülecek illaki 

Egzozcuya uğrayın 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sıkıntı bende de var sanırım şaft tünelinden geliyor. Hız arttıkça ses Tıkırtı artıyor. Resimde yerini göstermişsiniz fakat orayı nasıl izole ettiniz. Lifte kaldırıp alttan mı yaptınız. Servise mi yaptırdınız. Zor bir olay mı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focusumla kışın geceleyin önüme aniden çıkan 15 cm çapında bir buz parçası üstünden geçmiştim. Alt tarafta bir yerlere çarpmıştı. Böyle titreşimli bir ses geldiğini farkettim. Rolantide gaza basınca da titreşim sesi geldiği için eksozdan şüphelenip lifte kaldırttım aracı. Eksoz kenarlarındaki koruma parçası hafif eğilip eksoza değmeye başlamış bu nedenle ses geliyormuş. Düzelttik geçti. Arada aracı kaldırınca kontrol etmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.