Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Ercan Bayram

Focus 1,5 Tdcı Powersift 60000 Bakımı

Recommended Posts

11.09.2019 tarihinde yaptırdım 1.5 tdci powershift 60.000 bakımını fiyatlar nasıl?

0w-30 yağ 341TL

Yağ Filtresi 22TL

Conta 10 TL

Mazot Filtresi: 211TL

Hava Filtresi: 132TL
Polen Filtresi: 173TL

İşçilik 231TL

Toplam 1120TL

11 saat önce, Arif K yazdı:

11.09.2019 tarihinde yaptırdım 1.5 tdci powershift 60.000 bakımını fiyatlar nasıl?

Bunlar kullanılan malzemeye göre değişir ayrıca nerede yapıldığıyla da farklı yorumlanır. Özetle nasıl olduğundan ziyade sizin için her şey okeyse bizim için de öyledir 🙂 Paylaşım için teşekkürler. 

19.09.2019 - 11:04 tarihinde, Arif K yazdı:

0w-30 yağ 341TL

Yağ Filtresi 22TL

Conta 10 TL

Mazot Filtresi: 211TL

Hava Filtresi: 132TL
Polen Filtresi: 173TL

İşçilik 231TL

Toplam 1120TL

Bugün fiyat aldım ben de. 4.yıl bakımı için tüm filtreler ve hidrolik yağı dahil 1500 tl dedi. Ayrıca triger seti ve V kayışı da değişmesi gerekiyor. Onlarla birlikte 4500 Tl olur dedi. Araç daha 54 bin km’de ne trigeri diye bakım çizelgesine baktım standart bakıma ek olarak ek bakım 3 içerisinde bu parçalar var ancak “135 bin km / 4 yıl / 9 yıl hangisi önce dolarsa” yazıyor. Değiştiren var mı 4.’ncü bakımda trigeri?

Edited by Erhan Er.

19 dakika önce, Erhan Er. yazdı:

“135 bin km / 4 yıl / 9 yıl hangisi önce dolarsa” yazıyor. Değiştiren var mı 4.’ncü bakımda trigeri?

bu konuda forumda detaylı bilgi var.

1 saat önce, Erhan Er. yazdı:

Bugün fiyat aldım ben de. 4.yıl bakımı için tüm filtreler ve hidrolik yağı dahil 1500 tl dedi. Ayrıca triger seti ve V kayışı da değişmesi gerekiyor. Onlarla birlikte 4500 Tl olur dedi. Araç daha 54 bin km’de ne trigeri diye bakım çizelgesine baktım standart bakıma ek olarak ek bakım 3 içerisinde bu parçalar var ancak “135 bin km / 4 yıl / 9 yıl hangisi önce dolarsa” yazıyor. Değiştiren var mı 4.’ncü bakımda trigeri?

Otosanın bu konuda kafası karışık daha doğrusu ,eskiden  4 yıl/135 bin km idi.  Cem abinin baskılarına dayanamayıp ( 😄9 yıl/135 bin km yaptılar. Fakat bunu servislere söylememişler sanırım. Servisler , Ford TR resmi websitesinde 9 yıl/135bin km yazıyor olmasına rağmen, hala 4 yılda değişim öneriyor. Ancak fazla da ısrar etmiyorlar. Bana da önerdiler , teşekkür ettim. Ben ayrıca 3 yılda bir olan şanzıman yağ değişimini de bundan sonra 4 yılda bir yaptıracağım.

Ford TR websitesinde focus bakım kapsamında triger değişiminin 9 yıl 135 bin olduğu net olarak görülüyor. 

Ford focus bakım

Bendeki tablo eskiymiş 135 bin / 4 yıl / 9 yıl gibi saçma bişey yazıyor. Neyse triger felan değiştirmeyeceğim..

43 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

bu konuda forumda detaylı bilgi var.

Tamam buldum;

8 dakika önce, Erhan Er. yazdı:

Bendeki tablo eskiymiş 135 bin / 4 yıl / 9 yıl gibi saçma bişey yazıyor. Neyse triger felan değiştirmeyeceğim..

Tamam buldum;

Ford un kendi sitesi hocam. Linki bir yerde kopyalayıp saklamak lazım ısrarlı servislere karşı. 

https://www.ford.com.tr/getmedia/6e16bc04-c45b-4654-ac8c-fbd9c5b7fae0/Focus(2011MY-2018-MY).pdf.aspx

verdik ya yukarıda..Okunmuyorsa niye yazıyorum.

Silsem mi ?? 

Yarın Ataşehir Otokoça randevu aldım. Yıldan dolayı 30bin bakımı yapılacak. 1.5 tdci otomatik, son zamanlarda yaptıran oldu mu arkadaşlar. Fiyatlar ne durumda pazarlık yapalım biraz, emsal karar teşkil etsin 😁

1250 tlye yaptırıyorum 60 bin bakımı, artı bi polae hediye edecez dediler bakalım görelim. Fiyat hakkında ne düşünüyorsunuz yakın zamanda yaptıran oldu mu arkadaşlar. 

17 dakika önce, Talat Cirit yazdı:

1250 tlye yaptırıyorum 60 bin bakımı, artı bi polae hediye edecez dediler bakalım görelim. Fiyat hakkında ne düşünüyorsunuz yakın zamanda yaptıran oldu mu arkadaşlar. 

mazot filtreside var bu bakımda nerden baksanız 250 tl o vardır servis için normal, yağ 0-30 mu?

2015 model 1.5 dizel otomatik aracimin 60.000 bakımını çetaş mahmutbey yetkili servisinde yaptırdım 1000 TL fatura çıktı.