Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ford Fiesta Alarm Etkinleştirme Problemi

Murat akdere

Soru

Merhabalar,

Öncelikle foruma yeni üye oldum herkese iyi paylaşımlar.

Ford fiesta trend  2013 dizel 1.5 aracım var.Forumda dolaşırken orjinal alarmın etkinleştirileceğini okudum.Bir elm cihazı ve forscan programıyla alarmı etkin olarak yaptım.Alarm kapılar açılınca çalan bir korna ve sinyallerin yanmasından oluşuyor.Bu benim fazlasıyla işimi gördü. Fakat şöyle bir problem ortaya çıktı bilgi ekranında sürekli motor kaputu açık uyarısı alıyorum.Ve bu sabah motor arızası diye saçma bir uyarı verdi.Şimdi sorum şu ki bu uyarılardan kurtulmak mümkün mü? Yoksa eski haline almak zorunda mıyım? Cevabı olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.Şimdiden herkese teşekkürler.Saygılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhabalar tekrardan sizin demenizle tekrar kontrol ettim kaputun tam kapandığı yerde bir switch var fakat kaputu açınca uyarı vermiyor siz haklıymışsınız özür dilerim.Peki bu durumda kaput açık uyarısını nasıl çözebilirim.

Bir de bunları yaparken

ipc modül   kod:u2101 Kontrol modül düzenlemesi uyumsuz (modül: gösterge paneli modülü)

ipc modül  kod:  u0121- kilitleme önleyici fren sistemi (ABS) Kumanda modülü A ile iletişim kaybı

fcdim modül kod: u2101 kontrol modül düzenlemesi uyumsuz.

Bu hataları verdi bunları dtc den siliyorum ama yeniden geliyor.Arkadaşım yokuş kalkış desteğini ve star stop ayarlarını aktif etmişti eski haline getirdim ama dtc den silmeme rağmen yeniden geliyorlar.

Bana yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Murat akdere yazdı:

Merhabalar tekrardan sizin demenizle tekrar kontrol ettim kaputun tam kapandığı yerde bir switch var fakat kaputu açınca uyarı vermiyor siz haklıymışsınız özür dilerim.Peki bu durumda kaput açık uyarısını nasıl çözebilirim.

fotoğraf ekler misiniz?

ipc modül   kod:u2101 Kontrol modül düzenlemesi uyumsuz (modül: gösterge paneli modülü)

focusta BCMde yapılan değişikliklerin IPCyede yazılması gerekiyor fiesta konusunda bilgim yok ama onda da aynı olsa gerek.

ipc modül  kod:  u0121- kilitleme önleyici fren sistemi (ABS) Kumanda modülü A ile iletişim kaybı

silince gitmesi lazım ama abs çalışıyorsa dert etmeye gerek yok.

fcdim modül kod: u2101 kontrol modül düzenlemesi uyumsuz.

ekran değişmediyse bununda olmaması/silince gitmesi gerek.

hepsi önemsiz dtcler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
17 saat önce, Ozan Kar yazdı:

fotoğraf ekler misiniz?

focusta BCMde yapılan değişikliklerin IPCyede yazılması gerekiyor fiesta konusunda bilgim yok ama onda da aynı olsa gerek.

silince gitmesi lazım ama abs çalışıyorsa dert etmeye gerek yok.

ekran değişmediyse bununda olmaması/silince gitmesi gerek.

hepsi önemsiz dtcler.

Tekrar merhabalar.Kaputtaki switch in resmini ekledim.Şimdide ekranda motor arızalı servise götürün uyarısı veriyor.Şimdi öncelikle bu forscan programın default listedeki ayarları nerden bulabilirim eskiye çevirmek için.Yada bana en kolay çözüm nasıl olur.Teşekkürler

kaput.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Murat akdere yazdı:

Tekrar merhabalar.Kaputtaki switch in resmini ekledim.Şimdide ekranda motor arızalı servise götürün uyarısı veriyor.Şimdi öncelikle bu forscan programın default listedeki ayarları nerden bulabilirim eskiye çevirmek için.Yada bana en kolay çözüm nasıl olur.Teşekkürler

Sensör var evet ama aktif mi bilemiyorum. Alttaki adrese aracınızın şase numarasını girin. Arabanızın orj ayarları görünecek. Ona göre düzeltmenizi yaparsınız.

http://ford.xtlt.ru/ab/

Doğan Kurban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Sensör var evet ama aktif mi bilemiyorum. Alttaki adrese aracınızın şase numarasını girin. Arabanızın orj ayarları görünecek. Ona göre düzeltmenizi yaparsınız.

http://ford.xtlt.ru/ab/

Bende öyle kontrol ettim düzeldi sanırım.Çalıştırıp biraz gittikten sonra belli olur sanırım.

Sensörü aktif etmek için ayrıntılı bir klavuz varmı? Yada bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Bu arada benim aracımda devirli otomatik kilitleme+kumandadan çam açılması kapanması+ dizlerin oradaki t10 ampullerin takılması birde olursa alarm ve ambians aydınlatma (torpidonun oraya uygun bir led bulursam şayet yapacağım).Şuan için yapabildiklerim ve çalışanlar bunlar.Bunların haricinde yokuş kalkış desteği ve start stop aktif ettim çalışmadılar.Aktif edince start stop işareti ilk çalıştırmada gelmişti ekrana ama çalışmadı.sanırım röle falan bir şeyi eksik olabilir.Başka faydalı olabilecek yapılabilen bir şeyler varmı? Şimdiden herkese teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Murat akdere yazdı:

Bende öyle kontrol ettim düzeldi sanırım.Çalıştırıp biraz gittikten sonra belli olur sanırım.

Sensörü aktif etmek için ayrıntılı bir klavuz varmı? Yada bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Bu arada benim aracımda devirli otomatik kilitleme+kumandadan çam açılması kapanması+ dizlerin oradaki t10 ampullerin takılması birde olursa alarm ve ambians aydınlatma (torpidonun oraya uygun bir led bulursam şayet yapacağım).Şuan için yapabildiklerim ve çalışanlar bunlar.Bunların haricinde yokuş kalkış desteği ve start stop aktif ettim çalışmadılar.Aktif edince start stop işareti ilk çalıştırmada gelmişti ekrana ama çalışmadı.sanırım röle falan bir şeyi eksik olabilir.Başka faydalı olabilecek yapılabilen bir şeyler varmı? Şimdiden herkese teşekkürler.

Forum arama kısmına elm327 yazın. Ozan ın konusunda ayrıntılar var. Alarm konusu içinde konular var. Bi inceleyin isterseniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Murat akdere yazdı:

kaput.jpg

Bu arada arkadaşlar orda görünen sensör airbag çarpışma sensörü diye geçiyor model (fomoko ddj8a) numarasından aratınca öyle çıktı diye.Kaput sensörü değilmiş yani ?

--1 dakika sonra eklendi--
4 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Forum arama kısmına elm327 yazın. Ozan ın konusunda ayrıntılar var. Alarm konusu içinde konular var. Bi inceleyin isterseniz

Baya bir inceledim ama Ozan Bey' in anlattıkları cmax içindi sanırım.Fiestada nasıl yapılır göremedim.Tekrar bakacağım.Teşekkürler.

--13 dakika sonra eklendi--

Tekrar merhaba dikkatimden kaçmış resimde ortadaki air bag çarpışma sensörü. Fakat yan tarafdaki söketse sanırım kaput switch i.Bu durmda var ama uyarı veriyor oluyor.Ozan bey ve diğer arkadaşlar nasıl halledicez bu alarm işini.Yardımlarınızı bekliyorum.Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar arkadaşlar.Bugün gidip tekrar kontrol ettim. Switch soketi var soketin girdiği yerde switch yok.Kablonun ucunu 2.5 luk nya kabloyla kısa devre ettim problemsiz çalıştı.Şimdi elimde darbe sensörü ve radar sensör var bunları adapte etmeye çalışacağım Halledebilir isem buradan yazarım.Cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.

Bunu hallettiğimize göre yeni bir soru sorabilirim sanırım :).Soruma gelince geri vitese aracı taktığımızda aynaların aşağıya doğru hareket etmesini sağlayabiliyor muyuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Murat akdere yazdı:

Soruma gelince geri vitese aracı taktığımızda aynaların aşağıya doğru hareket etmesini sağlayabiliyor muyuz?

Hafızalı ayna yoksa mümkün değil, after market ürünlerle yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12.10.2018 - 12:09 tarihinde, Murat akdere yazdı:

Merhabalar arkadaşlar.Bugün gidip tekrar kontrol ettim. Switch soketi var soketin girdiği yerde switch yok.Kablonun ucunu 2.5 luk nya kabloyla kısa devre ettim problemsiz çalıştı.Şimdi elimde darbe sensörü ve radar sensör var bunları adapte etmeye çalışacağım Halledebilir isem buradan yazarım.Cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.

Bunu hallettiğimize göre yeni bir soru sorabilirim sanırım :).Soruma gelince geri vitese aracı taktığımızda aynaların aşağıya doğru hareket etmesini sağlayabiliyor muyuz?

Murat bey, 

ayrıntılı resim veya video paylaşırmısınız

video daha iyi olur çünki zamanla resimler ölüyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.