Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Haziran katılım yükleniyor

Mayıs anketi yükleniyor

• Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Aydın Baran

Focus Kapı Fitilleri iyileştirmesi

Recommended Posts

18 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

1)evet

2) sen yine de 7-8m al bence

3)korkma zaten geçmeli fitiller. Düz çizgi şeklinde yere yatır. İçine vazelin değil de pril tarzı jel sabun sık. 

4) sanmıyorum. Buğu olması için içeride nem olması lazım. Nemli giysilerle girmen yeterli zaten buğu için. Fitiller buğuyu artırmaz. 

7-8 mm mi hocam?

1.01.2020 - 17:41 tarihinde, Burçin Denizalp yazdı:

Abiler şu olay uzun süredir aklımda. Sürücü tarafı penceresinden gelen rüzgar sesinden rahatsız olmuştum, bunu ben de uygulayayım diyorum.

Okuduklarımdan anladığım kadarıyla özet uygulama şu şekilde, bir teyit eder misiniz?

1) Kapıdaki fitillere değil, sadece kasadaki fitillere uygulamak yeterli. Doğru mudur?

2) 6 mm hafif sert şeffaf silikon akvaryum hortumu yeterli, doğru mudur?

3) Fitili kasadan sökmeye çekiniyorum, sökmeden, vazelin ile kayganlaştırılmış hortumu fitile yavaş yavaş yerleştirmek yeterli mi?

4) Uygulama sonrası ön taraftan gelen motor sesinin artması ve içerideki buğulanma vs durumunun kötüleşmesi gibi riskler var mı?

Kesinlikle denemeyin derim. Çünkü fitilleri tutan klipsler var. Onları kırınca yerine oturtamazsınıZ. İkinci konu da akvaryum hortumu, evet 6 mm olmalı ama wd40 ile yağladınız, fitilin içine sokarken , fitilleri çekeceğiniz için esneme yapacaktır, dolayısıyla, hortumu içine soktuktan sonra , fitili yerleştirirken karşılığı olan deliklere denk getiremeyeceksiniz. Ayrıca o klipsleri tekrardan fitile takmak zor iş. Bu arada hortumu komple fitile sokmaya kalkarsanız kapınız kapanırken düzgün kapanmayabilir. 
   Ben asla böyle birşey yapmanızı tavsiye etmem, denemeyin bile. İnanın bana üzülürsünüz sonrasında. Ve o fitillerin 1 tanesi orjinali, deli para. Bu da cabası

--2 dakika sonra eklendi--
21 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

1)evet

2) sen yine de 7-8m al bence

3)korkma zaten geçmeli fitiller. Düz çizgi şeklinde yere yatır. İçine vazelin değil de pril tarzı jel sabun sık. 

4) sanmıyorum. Buğu olması için içeride nem olması lazım. Nemli giysilerle girmen yeterli zaten buğu için. Fitiller buğuyu artırmaz. 

8 mm'i geçirmek hem zor, hem de kapı kapanmaz. Ben denedim çünki olmuyor. Ayrıca zor girdiği için, fitiller esniyor. Boyu uzuyor. Bu da başka bir dert. En güzeli orjinalliğini bozmadan binmek. 

Benim de sürücü kapısını açınca marşpiyer üstündeki kısımda yıpranmadan dolayı yırtıklar var ve 120km/h'yi geçince zırıltı şeklinde ses geliyor, ön fitilleri değiştirmeyi düşünüyorum. Orjinalini yada orjinale yakın kalitede olanı servisten başka uygun yollu nereden temin edebilirim?

5 saat önce, Arif K yazdı:

Benim de sürücü kapısını açınca marşpiyer üstündeki kısımda yıpranmadan dolayı yırtıklar var ve 120km/h'yi geçince zırıltı şeklinde ses geliyor, ön fitilleri değiştirmeyi düşünüyorum. Orjinalini yada orjinale yakın kalitede olanı servisten başka uygun yollu nereden temin edebilirim?

En güzeli bir fitilciye gidin ordan alın. Orjinalinin tanesi 700 civarındadır tahminim. Fitilcide aynısını çok daha uygun fiyata alabilirsiniz. Bir de marşpiyel tarafında olduğu için şanslısınız. Diğer kapı tarafındaki fitiller hem delikli hem de takıp çıkarması zor. Çünkü kapının içine geçmeli klipsleri var. Onları kırmadan çıkarmak ve takmak zor iş.