Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Günün Şarkısı

Bora A.

Önerilen Mesajlar

Bir de rap müziğe niteliksiz denmesi garibime gitti..

Ama tabi kastedilen, shake ur ass'li, move that body'li, mottafucka'lı, gansta tema'lı ucuz amerikan rap'i ise ona birşey diyemem.. ama Türkçe rap'te gerek lirikal gerekse de altyapı kalitesi olarak zirvelerde dolaşan birçok parça var.. tavsiye ederim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elbette bir dönem müzik tarihine damgasını vurmuştur bunu kimse inkar edemezde tipi dedik kardeşim..müziginimi kötüledik bıdıbıdı yapıyonuz.. :D

Sen bana BIDIBIDI YAPIYOSUN diyemezssin,sürdürürm seni Hakkariye bak...Sen benim kim olduğumu biliyormusun ha...Mertola sor benim kim olduğumu..Canımı sıkma benim...Hadi baiim git sen şu sana verilen 5 yıllık işle uğraş,gömül klasörlerin içine...Allahın Gavur İzmirlisi ne anlarsın sen Rocktan..Anca ıptıs ıptıs,cıstak cıstak müzikler dinlersin ...Hıh..... :sofeer:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya bırak bunları Alperen iki bunak cıkmış bıdıbıdı yapıyorlar hala animals who bilmemne bunlarla ugrasıyorlar nediyim....sanki başka müzik üstadı yok...ben hertürlü müzigi severim kardeşimmm kücük büyük hepsine saygı duyarım ayrıcana herkesin bilmediği duymadığı sesleri dile getiririm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de rap müziğe niteliksiz denmesi garibime gitti..

Ama tabi kastedilen, shake ur ass'li, move that body'li, mottafucka'lı, gansta tema'lı ucuz amerikan rap'i ise ona birşey diyemem.. ama Türkçe rap'te gerek lirikal gerekse de altyapı kalitesi olarak zirvelerde dolaşan birçok parça var.. tavsiye ederim..

Metronom kullanılmayan ve temposu bozuk tüm şakımalar benim için müzik değildir....Türkçe Repte diğerleri de dinleyemeyeceğim şeyler....Hızlı konuşmalar,kafiyesi bozuk sözler....Rapi sevemiyorum ve sevmekte istemiyorum....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya bırak bunları Alperen iki bunak cıkmış bıdıbıdı yapıyorlar hala animals who bilmemne bunlarla ugrasıyorlar nediyim....sanki başka müzik üstadı yok...ben hertürlü müzigi severim kardeşimmm kücük büyük hepsine saygı duyarım ayrıcana herkesin bilmediği duymadığı sesleri dile getiririm

Bak hala konuşuyor..Dur seni fiat ya da skoda forumuna sürdüreyim de gör gününü....ehehehehüüüee.....Yaşlıymış....Rock müzik asla yaşlanmaz dostum....Günümüzde 15 yaşında 1970 lerin rock parçalarını dinleyen çocuklar var ama 1970 lerin rapi bile yok ortalarda....Popüler kültür müzikleri,dondurma gibi,yala bitsin....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen bana BIDIBIDI YAPIYOSUN diyemezssin,sürdürürm seni Hakkariye bak...Sen benim kim olduğumu biliyormusun ha...Mertola sor benim kim olduğumu..Canımı sıkma benim...Hadi baiim git sen şu sana verilen 5 yıllık işle uğraş,gömül klasörlerin içine...Allahın Gavur İzmirlisi ne anlarsın sen Rocktan..Anca ıptıs ıptıs,cıstak cıstak müzikler dinlersin ...Hıh..... :D

hımm birşeyi unutuyorsun ben profesyonelimcanım...böyle zor işleri neden bana verir Ankara..cünkü dosya dönmez ikincisi devlet erkanıyla görüşebilecek görünüşü diksiyonu bilgisi düzgün adam oldugum için zaten provalarını hazırladım haftaya bitiririim...

şu sürdürme işini istersen bırak ben seni sürdürürüm iki mail atarım fake....sonra ayıklayamazsın pirinçin taşını...hahahhahahaa....en altta bodrumda kimsenin ugramadığı bir odada caycıyı görürsün günde 4 kere..hahahahhaha :sofeer:

Mertole ne sorucakmışım ya...benim müzik kültürümle kimse sidik bile yarıştıramaz bu forumda heryerde hazırım hertür müziğe karsı TRT ve benzeri birçok radyo dan kazandıgım ödülleriburda acıklamayayım dombili...yürü ense tıraşını göreyim... :zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biliyorum abi.. Paylaşımlarından anlıyorum, taktir de ediyorum naçizane.. zira senin yaş kategorindeki insanlar senin dinlediğin müzikler için "kafam götürmüyor" yorumu yaparlar.. ruhun genç maşallah..

Ama tabi yine de zevk meselesidir, kimisi rap sevmeyebilir, öteki rock sevmez, beriki klasik müzikten nefret ederken, başka biri türk halk müziği'nden tiksinebilir.. zevkler ve renkler klişesi burda da kendini gösteriyor..

Kendi namıma konuşacak olursam çok sıkı bir Metallica hayranıyım. Ama metal müzik namına başka hiçbir grubu dinleyemiyorum.. Megadeth'miş, Rammstein'mış, Slayer'mış, Exodus'muş, Anthrax'mış, gerçekten dinlemeye katlanamıyorum. Hele hele black metal, nu metal, death metal, doom metal gibi işkembe-i kübradan uydurulan müzik türlerine zerre tahammülüm yok. Ama dinleyen buyursun dinlesin, bana ne..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hımm birşeyi unutuyorsun ben profesyonelimcanım...böyle zor işleri neden bana verir Ankara..cünkü dosya dönmez ikincisi devlet erkanıyla görüşebilecek görünüşü diksiyonu bilgisi düzgün adam oldugum için zaten provalarını hazırladım haftaya bitiririim...

şu sürdürme işini istersen bırak ben seni sürdürürüm iki mail atarım fake....sonra ayıklayamazsın pirinçin taşını...hahahhahahaa....en altta bodrumda kimsenin ugramadığı bir odada caycıyı görürsün günde 4 kere..hahahahhaha :kıhkıh:

Mertole ne sorucakmışım ya...benim müzik kültürümle kimse sidik bile yarıştıramaz bu forumda heryerde hazırım hertür müziğe karsı TRT ve benzeri birçok radyo dan kazandıgım ödülleriburda acıklamayayım dombili...yürü ense tıraşını göreyim... :guitar:

TRT den ödül kazanmışmış..TRT yi dinleyen mi var yaaa....ahahahahaüüüeeee.....Çok komik....Müzik dehası kesildi başımıza ama Paul Wellerı tanımıyor..Şimdi buna Roger Waters desen ne suyuuuu af buyuur der, David Coverdale desen,neyiiiin der....Ama git hadiseyi,Rihannayı sor hemen klibini koyar,vücut ölçülerine kadar bilir,konserine gidip çığlık atar...hahahahah...

Beni sürdürebilecek adam henüz devlet memuru olmadı,hatta cenin bile diil....Zor o işler Gavur İzmirli...Hem ben seni forumdan sürdürmekten bahsediyorum,yoksa zaten Allah sana vurmuş,zırt pırt başka şehirlere gidip misafirhane köşelerinde kuru yemeklerle vitaminsiz kalıp duruyosun...kih kih kih....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biliyorum abi.. Paylaşımlarından anlıyorum, taktir de ediyorum naçizane.. zira senin yaş kategorindeki insanlar senin dinlediğin müzikler için "kafam götürmüyor" yorumu yaparlar.. ruhun genç maşallah..

Ama tabi yine de zevk meselesidir, kimisi rap sevmeyebilir, öteki rock sevmez, beriki klasik müzikten nefret ederken, başka biri türk halk müziği'nden tiksinebilir.. zevkler ve renkler klişesi burda da kendini gösteriyor..

Kendi namıma konuşacak olursam çok sıkı bir Metallica hayranıyım. Ama metal müzik namına başka hiçbir grubu dinleyemiyorum.. Megadeth'miş, Rammstein'mış, Slayer'mış, Exodus'muş, Anthrax'mış, gerçekten dinlemeye katlanamıyorum. Hele hele black metal, nu metal, death metal, doom metal gibi işkembe-i kübradan uydurulan müzik türlerine zerre tahammülüm yok. Ama dinleyen buyursun dinlesin, bana ne..

Alperen,nu metal,black metal zart zurt rock değildir...Rock felsefesi olan müziktir....O yüzden o türleri biz rockçı saymayız....Metallica bir fenomendir,heavy metalin babasıdır ve heavy metal rock müziğin felsefesiyle aynı yoldadır....Savaş,ırkçılık,faşizm,cinsel ayrımcılık ,çevre düşmanlığı gibi insanlık zaafiyetlerine karşı mücadeledir temel amaç....

Rap müzikte bir tür protest müziktir ama amerikan tarzı fucka sucka cart curtlu müzik olmaz....Onlar tamamen popülist müzikler....Dinlemem dinleyene de saygı göstermem,rap dışındaki arabesk dahil her tür müziği dinlerim ve dinleyene de saygı duyarım ama rap,,,ı-ıh...Bir tek Ceza yı seviyorum o da türkçe ve sözleri güzel diye..yoksa ne konserine giderim ne de albümünü almam......

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Metronom kullanılmayan ve temposu bozuk tüm şakımalar benim için müzik değildir....Türkçe Repte diğerleri de dinleyemeyeceğim şeyler....Hızlı konuşmalar,kafiyesi bozuk sözler....Rapi sevemiyorum ve sevmekte istemiyorum....

cık cık cık cık...

olmadı Bora Abi.. önyargıyla yaklaştığın belli oldu...

bir kere, rap müziğin temeli ritimdir. yani metronom rap müziğin temel taşıdır. Dinlemeyenlerin ilk söylediği şey, "dandik bir müzik üzerine dümdüz saydırıyorlar"dır ki çok büyük bir yanılgıdır. Bir kere alttaki çalan müziğe beat denir. bu beat'ler belli bir ritim değerine uygun olarak hazırlanır. Beat üzerine, rapper söz yazar. Burada önemli olan bir husus, bütün rapper'lar aynı zamanda söz yaarıdır. Çünkü rap'in geleneği gereği herkes kendi sözlerini kendi yazar. Zira rap'in ruhu, kişinin kendi anlatmak istediklerini dışa vurmasıdır. Başkası söz yazıyorsa, o zaman başkalarının duygularını anlatmış olursunuz ki bu da yapmacık olur. En büyük kural "kendi sözlerini kendin yaz"dır. Tabi bu sözler yazılırken, alttaki beat'in ritmine uygun yazılır. yoksa, çalan ritmin üzerine dümdüz konuşmanın ötesine geçmez. ayrıca yazımın da bir matematiği vardır. Burada kafiyelerin yerleştiriliş biçimi, hecelerin dizilimi, cümlelerin bitişi ve başlangıç yerleri, şarkının akıcılığı yönünde büyük rol oynar.

ama tabi bunu başarabilen var başaramayan var. başaran kişiyi dinlemek büyük zevk verirken, başarılı oturtamamış olan kişiyi dinlemek ise eziyettir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cık cık cık cık...

olmadı Bora Abi.. önyargıyla yaklaştığın belli oldu...

bir kere, rap müziğin temeli ritimdir. yani metronom rap müziğin temel taşıdır. Dinlemeyenlerin ilk söylediği şey, "dandik bir müzik üzerine dümdüz saydırıyorlar"dır ki çok büyük bir yanılgıdır. Bir kere alttaki çalan müziğe beat denir. bu beat'ler belli bir ritim değerine uygun olarak hazırlanır. Beat üzerine, rapper söz yazar. Burada önemli olan bir husus, bütün rapper'lar aynı zamanda söz yaarıdır. Çünkü rap'in geleneği gereği herkes kendi sözlerini kendi yazar. Zira rap'in ruhu, kişinin kendi anlatmak istediklerini dışa vurmasıdır. Başkası söz yazıyorsa, o zaman başkalarının duygularını anlatmış olursunuz ki bu da yapmacık olur. En büyük kural "kendi sözlerini kendin yaz"dır. Tabi bu sözler yazılırken, alttaki beat'in ritmine uygun yazılır. yoksa, çalan ritmin üzerine dümdüz konuşmanın ötesine geçmez. ayrıca yazımın da bir matematiği vardır. Burada kafiyelerin yerleştiriliş biçimi, hecelerin dizilimi, cümlelerin bitişi ve başlangıç yerleri, şarkının akıcılığı yönünde büyük rol oynar.

ama tabi bunu başarabilen var başaramayan var. başaran kişiyi dinlemek büyük zevk verirken, başarılı oturtamamış olan kişiyi dinlemek ise eziyettir.

Alperen o müzik değil bana göre...Ama sen seviyosan bişey diyemem,elini tutacak kulağını tıkayacak halim yok...Ama metallica seven bir adam rapi dinlemez bence...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alperen,nu metal,black metal zart zurt rock değildir...Rock felsefesi olan müziktir....O yüzden o türleri biz rockçı saymayız....Metallica bir fenomendir,heavy metalin babasıdır ve heavy metal rock müziğin felsefesiyle aynı yoldadır....Savaş,ırkçılık,faşizm,cinsel ayrımcılık ,çevre düşmanlığı gibi insanlık zaafiyetlerine karşı mücadeledir temel amaç....

Rap müzikte bir tür protest müziktir ama amerikan tarzı fucka sucka cart curtlu müzik olmaz....Onlar tamamen popülist müzikler....Dinlemem dinleyene de saygı göstermem,rap dışındaki arabesk dahil her tür müziği dinlerim ve dinleyene de saygı duyarım ama rap,,,ı-ıh...Bir tek Ceza yı seviyorum o da türkçe ve sözleri güzel diye..yoksa ne konserine giderim ne de albümünü almam......

ben zaten nu metale fln rock demedim ki.. sevmem onları diyorum, bunu söylerken ki amacım, herkesin kendi zevki olduğu, bu zevke de karışmanın manasız olduğu idi..

Burada Metallica ile ilgili bir düzeltme yapayım.. Metallica, bütün otoriteler tarafından kabul gördüğü üzere Trash Metal'in kurucularındandır. Hatta diğer büyük örneklerini Megadeth, Slayer ve Anthrax vermiştir ki bu 4üne Big Four denilmektedir. Gerçi, diğerleri Trash Metal çizgilerini korurken, Metallica, özellikle Master of Puppets albümünden sonra bu çizgiden çıkmış, başka metal türlerinde denemeler yapmış, daha çok Heavy Metal örnekleri sergilemiş, birçok Hard Rock parçası bulunan, senin de dediğin gibi fenomen bir gruptur. Bir kısım kişiler tarafından "davayı sattı" şeklinde suçlansalar da, metal müziği tüm dünya sathına yaymış olmaları bile bu suçlamaları haksız çıkarmaktadır. Ayrıca kendini tekrar etmeyen, sürekli yenilenen, dinleyicisine göre değil, kendi istekleri ve arzuları doğrultusunda müzik yapan bir grup olmaları benim gözümde değerlerini daha da arttırıyor.

Rap müziğe gelecek olursak.. 1970'lerin başlarında, ırkçılığa karşı doğmuş bir akım. Hip Hop kültürünün bir parçası. Esas çıkış felsefesi, saygıyı hakediyor. Ama senin de dediğin gibi, karılı-kızlı muhabbetlerin döndüğü, ****'lı suck'lı parçalar Rap'e ihanettir bence.. onları ben de kabul etmiyorum.. Ama dediğim gibi, bu işi hakkıyla yapan Tupac Shakur gibi isimler American Rap piyasasında kalmadı.. Yerini, zibidi tipler aldı.. Ancak, Türkçe rap halen lirikal kalitesini yüksek tutmakta. Bu manada, Ceza, Sagopa Kajmer, Kadıköy Acil, Sansar gibi isimler dinlenesidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alperen o müzik değil bana göre...Ama sen seviyosan bişey diyemem,elini tutacak kulağını tıkayacak halim yok...Ama metallica seven bir adam rapi dinlemez bence...

neyse konu uzamasın, son diyeceğimi de diyeyim, bitirelim..

Müzikteki bu tutuculuğu anlayabilmiş değilim. Metallica hayranı olduğum gibi, Ceza'yı da severim.. Tüm albümlerini de dinlemişimdir, yeni albümü ne zaman çıkacak diye de bekliyorum. Hatta çoğu parçasını da ezbere bilirim. (örnek, Holocaust) Neyse, birini dinlemem ötekini dinlememe mani değil. Çünkü bence her iki müzik türünün de, ÖZÜNDE barındırdığı ruh aynıdır. Rock müzik de Rap müzik de protestodan, yanlışa karşı durmaktan doğmuştur.

aslında aynı şeyi söylememize rağmen senin rap müziğe karşı önyargılı duruşun, rap müzik için amerikan rap'ini referans alıyor olman düşüncelerimiz farklı gibi gösteriyor..

Alperen G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben zaten nu metale fln rock demedim ki.. sevmem onları diyorum, bunu söylerken ki amacım, herkesin kendi zevki olduğu, bu zevke de karışmanın manasız olduğu idi..

Burada Metallica ile ilgili bir düzeltme yapayım.. Metallica, bütün otoriteler tarafından kabul gördüğü üzere Trash Metal'in kurucularındandır. Hatta diğer büyük örneklerini Megadeth, Slayer ve Anthrax vermiştir ki bu 4üne Big Four denilmektedir. Gerçi, diğerleri Trash Metal çizgilerini korurken, Metallica, özellikle Master of Puppets albümünden sonra bu çizgiden çıkmış, başka metal türlerinde denemeler yapmış, daha çok Heavy Metal örnekleri sergilemiş, birçok Hard Rock parçası bulunan, senin de dediğin gibi fenomen bir gruptur. Bir kısım kişiler tarafından "davayı sattı" şeklinde suçlansalar da, metal müziği tüm dünya sathına yaymış olmaları bile bu suçlamaları haksız çıkarmaktadır. Ayrıca kendini tekrar etmeyen, sürekli yenilenen, dinleyicisine göre değil, kendi istekleri ve arzuları doğrultusunda müzik yapan bir grup olmaları benim gözümde değerlerini daha da arttırıyor.

Rap müziğe gelecek olursak.. 1970'lerin başlarında, ırkçılığa karşı doğmuş bir akım. Hip Hop kültürünün bir parçası. Esas çıkış felsefesi, saygıyı hakediyor. Ama senin de dediğin gibi, karılı-kızlı muhabbetlerin döndüğü, ****'lı suck'lı parçalar Rap'e ihanettir bence.. onları ben de kabul etmiyorum.. Ama dediğim gibi, bu işi hakkıyla yapan Tupac Shakur gibi isimler American Rap piyasasında kalmadı.. Yerini, zibidi tipler aldı.. Ancak, Türkçe rap halen lirikal kalitesini yüksek tutmakta. Bu manada, Ceza, Sagopa Kajmer, Kadıköy Acil, Sansar gibi isimler dinlenesidir.

Ceeza ve Sagopa iyidir evec..Tupac ta kalitedir ama gerçekten artık rap anlamında pek bir adam kalmadı piyasada amerikada....

Metallica trash metalde rocktır zaten,sadece rocktaki temel ritimlerden daha bozuk vuruşlarla ezgi yaratır....Neyse işte Alperen sonuçta rap,asla rock müzik kadar kaliteli değil ve bunu dünyada müzikten anlayan kime sorsan aynı şeyi söylerler....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.