Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Emniyet Kemeri Takılıyken Ikaz Lambası ve Ses

Nail Çolak

Soru

Bu siteye yeni üye oldum. Bir sorunum var. Sorunum emniyet kemeri takılıyken takılmamış gibi ikaz lambası yanmakta ve devamlı ikaz vermekte. Emniyet kemerinin tokasını ikazsesi verirken sağasola ve bastırdığımda ses kesiliyor fakat du mütamadiyen tekrerlıyor. Bu sizlerde kabuledersinizki sinir bozucu bir durum. Servise gittiğimde değiştirmek lazım dendi. (800.00 tl sadece parça fiyatı) Sırf ikaz sesi veriyor diye bukadar ücret ödemek bence hiç mantıklı değil. Sonuçta bu sıkıntıdan nasıl kurtulurum, bu sıkıntıyı deneyimleyen ve çözen varmı diye yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
41 dakika önce, Nail Çolak yazdı:

Bu siteye yeni üye oldum. Bir sorunum var. Sorunum emniyet kemeri takılıyken takılmamış gibi ikaz lambası yanmakta ve devamlı ikaz vermekte. Emniyet kemerinin tokasını ikazsesi verirken sağasola ve bastırdığımda ses kesiliyor fakat du mütamadiyen tekrerlıyor. Bu sizlerde kabuledersinizki sinir bozucu bir durum. Servise gittiğimde değiştirmek lazım dendi. (800.00 tl sadece parça fiyatı) Sırf ikaz sesi veriyor diye bukadar ücret ödemek bence hiç mantıklı değil. Sonuçta bu sıkıntıdan nasıl kurtulurum, bu sıkıntıyı deneyimleyen ve çözen varmı diye yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Prof. döşemeci veya elektrikçi halleder gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Emniyet kemeri uyarı sesinin devre dışı bırakılması için(sürücü ve yolcu) kontak açıkken emniyet kemeri kilidi 4 kez kapatılıp açılır. onay için göstergedeki emniyet kilidi uyarı ışığı 3 kez yanıp söner..Devreye almak içinde aynı şeyler uygulanır.

Bunu bir sitede okumuştum.Belki bizim forumda da vardır.Deneyin belki işinize yarar.Ben denemediğim için çalışıp çalışmadığını bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nasıl olsa bozuk.Ben olsam direk emniyet kemeri tokasının takıldığı yeri sökerdim.%90 orada yaylı switch vardır.Ve sorunun onda olma ihtimali yüksek.Çünkü bastırınca susuyor yazmışsınız.Onun çaresine bakardım bir şekilde.Çıkmacıda bu iş ucuz yollu hallolur.Sadece arızanın tam ne olduğunu tespit etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar herkese teşekkürler. Yardımlarınız için.Sorunu araştırarak kestirme bir çözüm bulduk. Durum gerçekten sinie bozucuydu. bu sorunu yaşayanlar için çözümü anlatayım. Başta kemerin takıldığı tokanın hemen altında bir kablo var. Bu kablo devreyi kapatıyormuş. Emniyet kemeri de takıldığında devreyi açıyormuş. Diğer taraftan bu kablonun hava yastıklarıyla hiçbir bağlantısı da yokmuş. Sonuç olarak emniyet kemerinin tokasındaki kabloyu ortalıca kestim. Ses kesildi. Sorun ortadan kalkmış oldu. Ama emniyet kemerini ses gelmiyor diye takmamazlık kesinlikle yapılmasın. Sonuçta canınız her şeyden değerli. Herkese iyi akşamlar. Ayrıca yeniyılınız da kutlu olsun. İçelim ama araba kullanmayalım içtikten sonra. Taksi ne güne duruyor değil mi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Nail Çolak yazdı:

Kestiğim yere bir jak ekledim istendiğinde takılabiliyor. Satarken jakı takıp veririm. kendisi nasıl kullanacağına karar verir.

O kablonun kaza anında emniyet kemerini germe hareketini tetikleme için kullanıldığını biliyorum, bu durumda görevini tam yapamayacaktır bilginize...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Uyarınız için teşekkürler. Şimdi kafamda soru işareti oluştu. Ancak, emniyet kemerinin sarmalının ani harekette kitlendiğini biliyoruz. Yani o ikaz sesini çıkartması için devreyi açıp kapayan kablonun, emniyet kemerinin kitlenmesi için herhangi bir fonksiyonu olduğunu düşünmüyorum. Tek sıkıntı, benim gibi bu kabloyu kesenlerin emniyet kemerini, nasılsa ikaz vermiyor, kafamı şişirmiyor, o halde takmayayım demesidir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 dakika önce, Nail Çolak yazdı:

Uyarınız için teşekkürler. Şimdi kafamda soru işareti oluştu. Ancak, emniyet kemerinin sarmalının ani harekette kitlendiğini biliyoruz. Yani o ikaz sesini çıkartması için devreyi açıp kapayan kablonun, emniyet kemerinin kitlenmesi için herhangi bir fonksiyonu olduğunu düşünmüyorum. Tek sıkıntı, benim gibi bu kabloyu kesenlerin emniyet kemerini, nasılsa ikaz vermiyor, kafamı şişirmiyor, o halde takmayayım demesidir. 

Peki bu işe airbag ne diyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
53 dakika önce, Nail Çolak yazdı:

Gürkan abinin bahsettiği konu sanırım aktif gergili kemerin aktif germe fonksiyonunu gerçekleştirmeme durumu. Ki bu özellik neredeyse sarmalın otomatik kilitlenmesi kadar elzem, faydalı. Trendx’te bu da yok bak sattıracak sonunda bana kendini :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
25 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Gürkan abinin bahsettiği konu sanırım aktif gergili kemerin aktif germe fonksiyonunu gerçekleştirmeme durumu. Ki bu özellik neredeyse sarmalın otomatik kilitlenmesi kadar elzem, faydalı. Trendx’te bu da yok bak sattıracak sonunda bana kendini :(

Al sana mk4 alma bahanesi :P 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.