Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 Ghia'da Kaç Adet Çakmaklık Var?

Ali_Ünal

Soru

Merhaba arkadaşlar,

Forumlar da gezerken aklıma bir soru takıldı. Focus 2.5 larda yani titanium donanımlarda kol dayama nın arkasında ortada 220 volt priz var bildiğiniz gibi focus 2 ghia donanımlarda bu prizi göremedim aslında arka koltukta oturanlar için çakmak çıkışıda yok gibi. Halbuki focus mk1 2005 ghia aracımda bile ikinci çakmak çıkışı bulunuyor. Kol dayamanın altında kenarda. Şimdi merak edilen soru şu focus 2 ghia donanımlı araçlarda kaç tane çakmak çıkışı var ve nerelerde? Birde dizel focus alma konusunda kararlı gibiyim. 2 yada 2.5 kasa arasında hangisini tercih etmeliyim donanım olarak ghia yada titanium olacak tabii. Aklıma yatan 2008 ghia donanım olanlar. Focus 1 de en sevdiğim araç içi iki renk kombinasyonu (özellikle bej koltuk  olması) ve 2.5 kasa daki sony teyp birleşmesi olanlar kısacası. Sizlerin bu konudaki tavsiyelerinizi bekliyor ve dinliyor olacağım. Şimdiden ilgilenen ve okuyan bütün arkadaşlara teşekkürler..

FOCUS MK1 İKİNCİ ÇAKMAKLIK GİRİŞİ

Ali_Ünal tarafından düzenlendi
MK1 ÇAKMAKLIK GİRİŞİ
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Aradığınız araç benim aracımdan . Ara üretim olduğu için aracımın  göğüsü  titanium , aracın dış kasası  ise mk 2 dir. Kısa süre üretilip daha sonra 2008 yılında  dış makyaj ile bereber iç döşeme rengi değişmiş ayrıca motorda da bir takım  değişimler olmuştur. (partikül filtreli euro 5 yanılmıyorsam) .Donanım ismide buna bağlı olarak titanium adını almıştır.(mk 2,5 kasa)

Benim aracım 6 ay gibi kısa bir süre üretilmiştir. 2007 olan  mk2  kasaların bazılarında eski tip kare sony teyp var fakat dış kısımda sinyalli ayna ve ön çamurlukta ghia yazıları mevcut. Son üretimde ise buna ek olarak sony  oval teyp ve gösterge panelinin ışıkları yeşilden beyaza çevrilmiştir. Aracımın üretim tarihi 27/12/2007 Valencia fabrikası .Model yılı ise 2008 olarak ruhsatta geçmekte.

Çakmaklığa gelince tek olarak küllüğün içinde yer almaktadır. Biraz meraklı iseniz kendinizde arka kol dayamanın arkasına extradan 220 çıkış yatırabilirsiniz. Bu zamana kadar ihtiyacım olmadı. yanılmıyorsam prizin içindeki bir parçada zaman içinde arıza vermekte . Yanlışım var ise arkadaşlarım düzeltirler. Saygılarımla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

5 saat önce, Öztunç Ünal yazdı:

Aradığınız araç benim aracımdan . Ara üretim olduğu için aracımın  göğüsü  titanium , aracın dış kasası  ise mk 2 dir. Kısa süre üretilip daha sonra 2008 yılında  dış makyaj ile bereber iç döşeme rengi değişmiş ayrıca motorda da bir takım  değişimler olmuştur. (partikül filtreli euro 5 yanılmıyorsam) .Donanım ismide buna bağlı olarak titanium adını almıştır.(mk 2,5 kasa)

Benim aracım 6 ay gibi kısa bir süre üretilmiştir. 2007 olan  mk2  kasaların bazılarında eski tip kare sony teyp var fakat dış kısımda sinyalli ayna ve ön çamurlukta ghia yazıları mevcut. Son üretimde ise buna ek olarak sony  oval teyp ve gösterge panelinin ışıkları yeşilden beyaza çevrilmiştir. Aracımın üretim tarihi 27/12/2007 Valencia fabrikası .Model yılı ise 2008 olarak ruhsatta geçmekte.

Çakmaklığa gelince tek olarak küllüğün içinde yer almaktadır. Biraz meraklı iseniz kendinizde arka kol dayamanın arkasına extradan 220 çıkış yatırabilirsiniz. Bu zamana kadar ihtiyacım olmadı. yanılmıyorsam prizin içindeki bir parçada zaman içinde arıza vermekte . Yanlışım var ise arkadaşlarım düzeltirler. Saygılarımla

Cevabınız için teşekkür ederim. 2.

Çakmaklık işe yarıyordu aslında olsa iyi olurdu ama ne düşünüp koymadı Ford mühendisleri acaba bu araçlara. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, Öztunç Ünal yazdı:

öztunç bey,

2007 focus el kitabı geçti bi yerlerden elime kitapçığa baktığımda 3 tane çakmaklık girişinden bahsediyor. dediğiniz gibi küllük içerisinde arka konsol ve bagaj şeklinde. eğer dediğiniz gibi oralarda bulunmuyor ise hat çekilmiş ama ucu bağlanmamış olabilir. 15-20 liraya çakmaklık çıkışı alınıp buralara takabilirmişim gibi geldi bana :)

image.png.a6922006be831ef2ad6e7fbf26eb9be6.png 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 saat önce, Ali_Ünal yazdı:

öztunç bey,

2007 focus el kitabı geçti bi yerlerden elime kitapçığa baktığımda 3 tane çakmaklık girişinden bahsediyor. dediğiniz gibi küllük içerisinde arka konsol ve bagaj şeklinde. eğer dediğiniz gibi oralarda bulunmuyor ise hat çekilmiş ama ucu bağlanmamış olabilir. 15-20 liraya çakmaklık çıkışı alınıp buralara takabilirmişim gibi geldi bana :)

image.png.a6922006be831ef2ad6e7fbf26eb9be6.png 

Dediğiniz gibiyse hat varmı yokmu diye kontrol edilip uygulanabilir.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
27.12.2017 - 17:38 tarihinde, Öztunç Ünal yazdı:

Dediğiniz gibiyse hat varmı yokmu diye kontrol edilip uygulanabilir.:)

sizin aracı :) yada benzeri bir aracı almak istesek mesela fiyat olarak ne kadar hazırlamamız gerekir. bu arada bir tanıdık vasıtası ile şu çakmaklık işine el atmak için 2006 focus ghia bulduk, aracı biraz kurcaladık ama çakmaklıkla alakalı bir şey bulamadık. zarar vermemek adına kapak ve benzeri şeyleri sökmekte istemedik hat olup olmadığı konusu hala bilinmiyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Ali_Ünal yazdı:

sizin aracı :) yada benzeri bir aracı almak istesek mesela fiyat olarak ne kadar hazırlamamız gerekir. bu arada bir tanıdık vasıtası ile şu çakmaklık işine el atmak için 2006 focus ghia bulduk, aracı biraz kurcaladık ama çakmaklıkla alakalı bir şey bulamadık. zarar vermemek adına kapak ve benzeri şeyleri sökmekte istemedik hat olup olmadığı konusu hala bilinmiyor. 

Ali bey piyasa çok dengesiz fiyatlar her geçen gün yükseliyor.  0 Piyasası doğal olarak 2 . elede etki etti. Herkes kafasına göre kendi aracına eder yada  etmez bir değer biçiyor. Ne kadar bir bütçeniz var bilmiyorum. Kısaca baktığımda rakamların 40 000 ile  50 000 arasında dolaştığını söyleyebilirim. Bilgi olarakta paylaşayım  aracımın şu an güncel kasko değeri 44 380 tl.  Bu fiyatlara mk 2,5 kasa titanium hatta titanium-x te bulma şansınız var.

örnek bir kaç ilan paylaşıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ilk-sahibinden-2008-model-ford-focus-ghia-512244130/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ford-tutkunlari-icin-kacirilmaz-firsat-511920025/detay

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Öztunç Ünal yazdı:

Ali bey piyasa çok dengesiz fiyatlar her geçen gün yükseliyor.  0 Piyasası doğal olarak 2 . elede etki etti. Herkes kafasına göre kendi aracına eder yada  etmez bir değer biçiyor. Ne kadar bir bütçeniz var bilmiyorum. Kısaca baktığımda rakamların 40 000 ile  50 000 arasında dolaştığını söyleyebilirim. Bilgi olarakta paylaşayım  aracımın şu an güncel kasko değeri 44 380 tl.  Bu fiyatlara mk 2,5 kasa titanium hatta titanium-x te bulma şansınız var.

örnek bir kaç ilan paylaşıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ilk-sahibinden-2008-model-ford-focus-ghia-512244130/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ford-tutkunlari-icin-kacirilmaz-firsat-511920025/detay

Araştırma ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Tekirdağ daki araç mantıklı geldi bana

Bu araca bakmaya gidince dikkat etmem gereken neler var. Birde 3 seneden az binmem diyerek alacağım aracı kaç km ye kadar bakmalıyım mesela kısacası önerileriniz nelerdir. Teşekkürler şimdiden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tekirdağdaki araca bakmadan önce 5664 e sms atın . Böylece biraz olsun bilgi sahibi olursunuz.Size tavsiyem tek araç için seyahat etmeyin gideceğiniz yerde alternatifleriniz mutlaka olsun. Sigortacı bir tanıdık varsa aracın geçmiş bilgilerini bir sorgulatın. Ne kadar el değiştirmiş öğrenirsiniz. Tekirdağdaki aracın sahibi ilanda yeterli açıklama yapmamış. Ayrıca aracta vuruk ve ufak ezikler var. Satan kişinin donanımla ilgili bilgisi yok belliki aracını tanımıyor. Bazı seçenekleri fazladan işaretlemiş yada sallamış . Airmatic , ebd ve sunroof gibi donanımlar araçta yok. Ön tampon değişmiş arka tampon darbe almış ve düzeltilmiş , sol şöför kapısının açıdanmı bilmiyorum rengi farklı duruyor. Kısaca 2008 diye bu kadar para vermeyi bırakın bakmaya gitmem. Bilinçli bir satıcı değil bence aracını tanımıyor çünkü. Şu ilana bir göz atın derim daha düzgün duruyor araç. Fiyat daha yüksek ama araç daha diri bence extra olarakta sunroof var. Sağ marşpiyer çizik sol ön marşpiyerde ezik var . İyi bir pazarlık yapılıp biraz daha fiyat düşürülür. Gerçi bu araç sahibide donanımı sallamış ama ne diyeyim artık.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-memurdan-kazasiz-boyasiz-degisensiz-tramersiz-ford-focus-ghia-512865199/detay

Öztunç Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.