Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus III Teyp Sorunu"m"

Furkan Ulucak

Soru

Teyple ilgili küçük bi sorunum var. Bunla ilgili bi konu görmediğimden yeni konu açıyorum..

Geçen gün radyo frekanslarını 1den 10a kadar ayarladım ancak direksiyondaki kumandadan sonraki kanala geçerken şöyle bi sıkıntıyla karşılaşıyorum

1 2 3 diye ilerliyo kanallar ancak 4 e geçmiyo tekrar 1 e dönüyo. 1den geriye doğru gittiğimde ise bi sıkıntı yok. Yani 10 9 8... 1 e kadar geliyo..

Egzoz tıpası için servise gittiğimde görevli arkadaşa bundan bahsettim, o da başka birine sorup 4. kanalın frekansını değiştirdiğinizde düzelir dedi..

Ama herhangi bi değişiklik olmadı.. Kısacası 1 2 3 diye devam ederken tekrar 1 e dönüyo bizim oğlanın teypi..Bunla ilgili yapabilceğim bişey var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

İlginç...Akşam benim arabaya bakıp yaziim bendeki durumu..Ama bende böyle bir sorun yokta,direksiyondan frekans arama sıkıntılı biraz,kısa basınca sadece ayarlı kanalları getiriyor,uzun basınca ise bu seferde çok hızlı ilerleme yapıyor,istediğim kanala ulaşamadan geçiyor ya da frekanslar arasında gezinemiyorum,mecburen konsoldan yapıyorum..örneğin diyelim 85.3 ü dinliyorum ,beğenmedim,dur bakiim diğer kanallarda ne var diye direksiyondan uzunca basınca tuşa bu sefer birden hüüp 95.8 e geliyor aradaki frekanslar güme gidiyor..Yani frekans bulunca durup dinletmiyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim araçta da kanal kayıdı yok fakat direksiyonun üzerindeki kanal aratma (ileri) butonuna basınca sadece frekansı ilerletebiliyorsunuz, yani bas-çek yapıp kanal aramıyor, fakat teybin üzerindeki aynı tuşa tek dokunuşla kanal aratabiliyorum... çok enteresan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zaten aslında dashboard çok ergonomik yapılmış,direksiyondaki kumandaların çoğunu kullanmıyorsunuz..Ben direksiyondaki kumandalardan sadece sesi,telefonu ve araç bilgisayarını kullanıyorum,özellikle direksiyon üzerindeki sağda bulunan yuvarlak bölümü hiç kullanmıyorum..Zaten direksiyon üzerindeki kumandalar direksiyon dönünce kullanılamıyor,sabit yapılsaymış daha iyi olurmuş,yani direksiyonun bağlı olduğu kolona koysalarmış direksiyon dönsede kullanılabilirmiş,Direksiyonu döndürürken sesi bile açıp kapatamıyorum...

Konu içeriğine gelirsek,ayarlı frekansı 3 ten sonra ilerletememenin nedeni direksiyondaki tuşun bozuk olmasından olabilir,bence o tuşun değiştirilmesi gerekiyor....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim araçta da kanal kayıdı yok fakat direksiyonun üzerindeki kanal aratma (ileri) butonuna basınca sadece frekansı ilerletebiliyorsunuz, yani bas-çek yapıp kanal aramıyor, fakat teybin üzerindeki aynı tuşa tek dokunuşla kanal aratabiliyorum... çok enteresan

Enteresan ve saçma bir düzenleme...Ne var yani direksiyon üzerine de yapsalarmış aynı uygulamayı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klavuza bakmadım ama yardımı olucağını sanmıyorum... Yani neden 3ten 4 e geçemesin ki? Yada yanlışlıkla bi ayarını falan mı değiştirdim acaba.. Baksam iyi olucak.

Tuş arızalıdır,ben okudum orayı bişey yazmıyor...

Aynı tuşa iki fonksiyon koyarsan olacağı bu,aynı tuş hem ayarlı kanalları ilerletiyor hemde uzun basarsan frekans arıyor,frekans aramasını da manuel yapıyor,kısa kısa bassan ayarlı frekansı getiriyor..Saçma bir iş....

Tevfik kamasonic yine kaliteli,bizimki çakma sonyler vardı ya SONQ diye ondan...eheheheheeeüüüe....İdare ediyor..Ama kesinlikle 70 Bin TL.lik arabaya yakışan bir ses sistemi değil....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tuş arızalıdır,ben okudum orayı bişey yazmıyor...

Aynı tuşa iki fonksiyon koyarsan olacağı bu,aynı tuş hem ayarlı kanalları ilerletiyor hemde uzun basarsan frekans arıyor,frekans aramasını da manuel yapıyor,kısa kısa bassan ayarlı frekansı getiriyor..Saçma bir iş....

Tevfik kamasonic yine kaliteli,bizimki çakma sonyler vardı ya SONQ diye ondan...eheheheheeeüüüe....İdare ediyor..Ama kesinlikle 70 Bin TL.lik arabaya yakışan bir ses sistemi değil....

Bizim arabanın en çok beğendiğim kısımlarından biri 8 hopörlörü.. :):kıhkıh: He mi de Kamasonic felan da değil Bosch üretimi.. :smiley2k:

Şaka bir yana problem yazılım hatasına benziyor. Ford Global'e e-mail atın birkaç kişi bir dahaki yazılım güncellemesi ile çözülür bence. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teyple ilgili küçük bi sorunum var. Bunla ilgili bi konu görmediğimden yeni konu açıyorum..

Geçen gün radyo frekanslarını 1den 10a kadar ayarladım ancak direksiyondaki kumandadan sonraki kanala geçerken şöyle bi sıkıntıyla karşılaşıyorum

1 2 3 diye ilerliyo kanallar ancak 4 e geçmiyo tekrar 1 e dönüyo. 1den geriye doğru gittiğimde ise bi sıkıntı yok. Yani 10 9 8... 1 e kadar geliyo..

Egzoz tıpası için servise gittiğimde görevli arkadaşa bundan bahsettim, o da başka birine sorup 4. kanalın frekansını değiştirdiğinizde düzelir dedi..

Ama herhangi bi değişiklik olmadı.. Kısacası 1 2 3 diye devam ederken tekrar 1 e dönüyo bizim oğlanın teypi..Bunla ilgili yapabilceğim bişey var mı?

Bende dün aynı sorunu yaşadım. Radyoda 1. kanaldayken direksiyondan 2. kanala geçtim. sonra tekrar direksiyondan kanal değiştirmeye bastığımda 3. yerine tekrar 1. kanala geri döndü. bir kaç kere denedim. Hep 1. ve 2. kanallar arasında gitti geldi. (Ek bilgi: daha önce bu problemle karşılaşmadan birçok kez kanal değiştirmiştim. Radyo istasyonlarımı yakın zamanda değiştirmedim)

Sonra direksiyondan ileri yerine geri tuşuna bastım. Onda sıkıntı olmadı. 1. kanaldan 10-9-8.... diye gitti.

Orta konsoldan denedim. Bütün kanallara ulaşabiliyordum. Yalnız 2. kanala geldigimde radyo frekansını açıyor ana ortadaki ekranda ayarlı kanallarda olması gereken yazının olmadıgını gordum (2. kanala geçince en altta "ön tanımlı. 2" tarzında bir yazı olması lazım. yada buna benzer bir yazı. tam hatırlayamıyorum) Bende bu yazı yoktu. Diger kanallarda ise vardı.

son olarak farklı bir radyo istasyonuna gectim. Onu 2. kanala kaydettim. Yazı geldi. Artık direksiyondan kanalları değiştirmekte sıkıntı yaşamıyordum. Eski radyo kanalımı geri gelip tekrar 2. kanala kaydettim. Problem çözüldü :(

Biraz karışık anlattım ama anlarsınız umarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende dün aynı sorunu yaşadım. Radyoda 1. kanaldayken direksiyondan 2. kanala geçtim. sonra tekrar direksiyondan kanal değiştirmeye bastığımda 3. yerine tekrar 1. kanala geri döndü. bir kaç kere denedim. Hep 1. ve 2. kanallar arasında gitti geldi. (Ek bilgi: daha önce bu problemle karşılaşmadan birçok kez kanal değiştirmiştim. Radyo istasyonlarımı yakın zamanda değiştirmedim)

Sonra direksiyondan ileri yerine geri tuşuna bastım. Onda sıkıntı olmadı. 1. kanaldan 10-9-8.... diye gitti.

Orta konsoldan denedim. Bütün kanallara ulaşabiliyordum. Yalnız 2. kanala geldigimde radyo frekansını açıyor ana ortadaki ekranda ayarlı kanallarda olması gereken yazının olmadıgını gordum (2. kanala geçince en altta "ön tanımlı. 2" tarzında bir yazı olması lazım. yada buna benzer bir yazı. tam hatırlayamıyorum) Bende bu yazı yoktu. Diger kanallarda ise vardı.

son olarak farklı bir radyo istasyonuna gectim. Onu 2. kanala kaydettim. Yazı geldi. Artık direksiyondan kanalları değiştirmekte sıkıntı yaşamıyordum. Eski radyo kanalımı geri gelip tekrar 2. kanala kaydettim. Problem çözüldü :(

Biraz karışık anlattım ama anlarsınız umarım.

Yani kısacası 2 den 3 e geçmiyodu ve siz de 2. kanalın frekansını değiştirdiniz ve sorun çözüldü.. Doğru mu anlamışım :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen haftalarda konyaya gittiğimi söylemiştim.. Orada biryerde hanımları beklerken radyoyu kurcalıyordum, ayarlar bölümünden HABER sekmesini aktif hale geçirdim. radyo kanallarını arama yaparken konya fm mi ne bi kanal buldu.. ortada da bir uyarı çıktı, haber fln bişiler yazıyordu, hatırlamıyorum. neyse o kanalı geçmeme kesinlikle izin vermiyordu cihaz. sonra ayarlardan HABER sekmesini inaktif yapınca düzeldi. ayarlar bölümünden bir bakar mısınız? ayarladığınız kanalda öyle birşey varsa o kanalı geçmiyor olabilir mi? çünkü geçilemeyen numarada kayıtlı radyoyu değiştirince düzeliyor anladığım kadarıyla.. aklıma bu geldi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.