Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Powershift Vites Geçmeme Sorunu

Emre Yolcu

Soru

Aracın 2012 benzinli Focus Powershift. Önceleri arada sırada olan vitese zor geçme sorunu son bir haftadır 2. Vitese dahi geçmeme olarak büyüdü. Kalkışlarda gaza basınca belli bir süre hareket etmiyor. Servise götürdüğümde şanzıman beyni sorunu dediler ve parça elimizde yok ve yoğunluktan dolayı aracı teslim almadılar. Özel bir servise götürdüğümde yapılan testte sorunun beyinde değil baskı balatada olduğunu öğrendim. Yetkili servisteki ustaya durumu anlattığımda sorunun baskı balatadan olabileceğini onayladı. Aracın sorununun ne ise yapılmasını istediğimi belirttim. Fakat baskı balatanın da ellerinde olmadığını sipariş verilmesi gerektiğini ama aracı teslim alamayacaklarını çünkü problemi denemek için benzer bir aracın ellerinde olmadığını cevabını aldım. Yetkili servisin böyle bir şey deme hakkı var mıdır? Sorun belli ise gerekli işlemleri yapmak ile yükümlü değiller midir? Ekteki fotoğraf özel servisteki kontrolünden.

F0F10D30-5F78-4531-AED1-A45F37F11B9B.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Konuştuğunuz kişi sohbetiniz esnasında sİze direkt cevap olarak mı verdi ? Yoksa Parça tedariği arayıp, yoksada siparişi ne zaman geçilir ve gelir diye konuştu mu ? Biraz sanki yetkili servislerde Kuru Tip Powershiftlerden bıktı. Sorumluluk almaktan kaçınıyorlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ustayı telefon ile aradığımda bunları söyledi. Bulunduğum yer de biraz mahrumiyet bölgesi. Silopi' de görev yapıyorum. Cizre'deki yetkili servise götürdüm. Ellimi kolumu bağladılar.Teslim almayınca arızalı şekilde km yapmak zorunda da bıraktılar bir de. Son aldığım cevap ,senin arabanın modelinden başka bir araç gelirse seni ararım parçayı deneriz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Forum Yardımı ve Yapısı > Focus Club Tr > Resim Ekleme kategorisinden Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Erhan Erten bey TCM yazmanızdaki gerekçe hata kodundan dolayı mı yoksa benim yazdığım araçtaki sorunlardan dolayı mı?

Aracın beyni (tcm) değişir sıkıntı gider. Kavrama(baskı başata) değiştirmeyin. Tabi kaç km de aracınız?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Erhan Erten yazdı:

Aracın beyni (tcm) değişir sıkıntı gider. Kavrama(baskı başata) değiştirmeyin. Tabi kaç km de aracınız?

Araç 80binde yetkili servis beyin arızalı dedi. Özel bir servisteki usta ise baskı balata dedi. Şimdi ben de kararsız kaldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam bence siz tüm konuşmalarınızı kaydedin. Telefonda veya yüzyüze dedikleri herşey hakkında delil olsun elinizde. Çok saçma geldi bana servisin bu şekilde kaçması ya da bekletmesi. Şimdi bu şekilde kullanmaktan kaynaklı daha büyük sorunlar çıksa ne olacak? O zaman daha da karışacak işler. En yakın zamanda çözersiniz umarım.

Muhammed E. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 saat önce, Muhammed E. yazdı:

Hocam bence siz tüm konuşmalarınızı kaydedin. Telefonda veya yüzyüze dedikleri herşey hakkında delil olsun elinizde. Çok saçma geldi bana servisin bu şekilde kaçması ya da bekletmesi. Şimdi bu şekilde kullanmaktan kaynaklı daha büyük sorunlar çıksa ne olacak? O zaman daha da karışacak işler. En yakın zamanda çözersiniz umarım.

İyi de izinsiz ses kaydetmek suç :) Yazılı sonuç bilgisi almak gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba Emre Bey;

Aynı sorun benim arabamda oldu. 2. El aldım 86 binde testte hiç sıkıntı vermeden aldım. Arıza kodu yanması ile başlayan süreçte; önceki sahibinin normal akü takması sonucu aküyü değiştirdim. Serviste yazılım güncellemesi yaptım. Yetkili ve özel servis kavrama değişecek dediler ve kavramayı değiştirdim. Ertesi gün aynı arızayı gene yaptı. Şimdi sevris ve özel servis Beyin değişecek diyorlar. Ankarada bunu yapan tamirci yok. Ford diyince sıkıntılı yapmayız değiştirin diyorlar. TCM beyin 7000 tl. Dışarıda çıkma 2.500 TL, İst. 1400 Tl. Ama bu işin artık profesörü olmuş izmirde bir usta buldum. İzmirdeki tanıdıklar araştırdı ve ona gönderip TCM beyni yaptıracağım. 1 yılda garanti veriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracımı dün itibariyle sağlam bir şekilde teslim aldım. Aracın sıkıntısı hem beyni hem de komple şanzıman arızasıymış. Yetkili serviste 17 bin tl masrafı duyunca Batman ek sanayide  Halil Usta'ya yaptırdım. 8 bin tlye hem komple şanzıman hem de şanzıman beyni değiştirildi( her şey dahil). Şanzıman 22bin kmlik araçtan çıkma olarak takıldı. Şanzıman beyni ise orjinal ve sıfır olarak takıldı. Umarım sorun tekrarlamaz.

masraflar :

2. el çıkma şanzıman : 5bin

sıfır orjinal beyin 1.750

yağ değişimi, adaptasyon ayarı, çekici hizmeti, işçilik : 1250 tl

totalde: 8 bin tl

Not: Yetkili servis masrafı çıkarttı fakat ellerinde parçalar da yoktu. Hem zaman hem de maddi anlamda baya zorlayacaktı.

Emre Yolcu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kardeşim güle güle kullan. Başka arızalar çıkmasın.. 

sıfır orjinal beyin 1.750 demişsin.

TCM şanzıman beyinmi değişti. Orjinal olduğuna eminmisin. Ankarada çıkmasına 2500 diyorlar. Orjinalde 7000 TL

1750 ise hemde orjinal ben hemen alayım 1 adet.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 saat önce, Ömer Candan yazdı:

Kardeşim güle güle kullan. Başka arızalar çıkmasın.. 

sıfır orjinal beyin 1.750 demişsin.

TCM şanzıman beyinmi değişti. Orjinal olduğuna eminmisin. Ankarada çıkmasına 2500 diyorlar. Orjinalde 7000 TL

1750 ise hemde orjinal ben hemen alayım 1 adet.

verdiğim fiyat pazarlıklı fiyatı. Orjinal olduğuna eminim. Yedek parça piyasası biraz tutturabildiğine. Orjinal kutusunda olarak geldi. Küçük bir araştırmayla internette bile bulunabiliyor orjinal parça. 7bin fiyatı veren yetkili servislerdir. Normal piyasa da da orjinal parçalar bulunabilir. https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-tcm%2Cford-otomatik-powershift-sanziman-beyni-tcm-ae8p-7z369-ae-469454824/detay

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.