Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Orijinal Lastik Ebadı

Fırat Kara

Önerilen Mesajlar

Merhaba herkese..

Lastiklerle ilgili bir çok konuya baktım. Arama yaptım bulamadım. Daha önce bu konuda başlık açıldı ise kusura bakmayın. 

Aracımı 2015 ocak ayında aldım. İlk kez kış kış lastiği bakıyorum.  Lastiklerle ilgili çok bilgim olmadığı için kış lastiği araştırırken forumda da fark ettim. Herkeste 215/55/16 lastik var. Benim araç ise  205/55/16 Continental Contact 2.  Bunun orijinal ebadı nasıl olmalı ? Böyle değişken olabiliyor mu? Aramızda bu durumla karşılaşan başka kimse var mı?

Araç 2014 Focus Makyajlı 1.6 TDCİ Style Paket.  2014 Eylül girişli 2015 Ocak trafiğe çıkışlı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Fırat Kara yazdı:

Merhaba herkese..

Lastiklerle ilgili bir çok konuya baktım. Arama yaptım bulamadım. Daha önce bu konuda başlık açıldı ise kusura bakmayın. 

Aracımı 2015 ocak ayında aldım. İlk kez kış kış lastiği bakıyorum.  Lastiklerle ilgili çok bilgim olmadığı için kış lastiği araştırırken forumda da fark ettim. Herkeste 215/55/16 lastik var. Benim araç ise  205/55/16 Continental Contact 2.  Bunun orijinal ebadı nasıl olmalı ? Böyle değişken olabiliyor mu? Aramızda bu durumla karşılaşan başka kimse var mı?

Araç 2014 Focus Makyajlı 1.6 TDCİ Style Paket.  2014 Eylül girişli 2015 Ocak trafiğe çıkışlı.

makyajsıza 215 standart yapmışlar makyajlıda 205e dönmüşler. Sorun yok yani 205 kış lastiği takın. 

Herkeste 215 var dediğinize göre demek ki makyajsız makyajlıda çok daha fazla satılmış. Nasıl fiyatı yüksekse makyajlının kimse almıyor demek ki

:blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

MK3 te 215/55/16 kullanıldı.Makyajlı focus 3 lerde ise 205/55/16 lastik kullanıldı.Benim aracımda 14 aralık girişli 15 ocak trafiğe çıkışlı benimkide 205/55/16 Contınental.Başarılı lastik fakat önler parça parça kopuyor.Sanki cımbızla lastiğin üzerinden parçalar koparılmış gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, ANIL Ö. yazdı:

MK3 te 215/55/16 kullanıldı.Makyajlı focus 3 lerde ise 205/55/16 lastik kullanıldı.Benim aracımda 14 aralık girişli 15 ocak trafiğe çıkışlı benimkide 205/55/16 Contınental.Başarılı lastik fakat önler parça parça kopuyor.Sanki cımbızla lastiğin üzerinden parçalar koparılmış gibi.

Aynen bende de var hocam. Sol ön lastikte sanki dışa doğru tabanda küçük parça  kopmuş. Herhangi bir yere sürttüğüm çarptığımı da sanmıyorum. Buarada MK3 2015 öncesi makyajlı olmayan kasa mı oluyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Fırat Kara yazdı:

Aynen bende de var hocam. Sol ön lastikte sanki dışa doğru tabanda küçük parça  kopmuş. Herhangi bir yere sürttüğüm çarptığımı da sanmıyorum. Buarada MK3 2015 öncesi makyajlı olmayan kasa mı oluyor ?

Aynen makyajsız MK3.Benim lastiklerin fotoğrafını atsam içiniz acır :) Ama lastikten dolayı diye düşünüyorum çünkü contınental takılı olan focuslarda aynı durumu görüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce konuşulduğu gibi 205/55/16 ile 215/55/16 arasında bariz bir fark yok. Siz bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam aracın sağ ön kapı göve bölümünde etiket var. Orada ebatlar ve kg lar mevcut seçebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

37 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Daha önce konuşulduğu gibi 205/55/16 ile 215/55/16 arasında bariz bir fark yok. Siz bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam aracın sağ ön kapı göve bölümünde etiket var. Orada ebatlar ve kg lar mevcut seçebilirsiniz.

Araç kapı gövde kısmında olan etikette hangi ebat lastiklere araçtaki yük durumuna göre kaç bar hava basılmalı gibi bir tablo var. Benim sorum da bu değildi zaten.. Anlatamadım kendimi galiba.. Ben aracı alırken 205/55/16 lastiklerle geldi. Benim durumda olan başka var mı ? Orijinal ebatlar bunlar mı onu merak ettim. 215/55/16 ile arasındaki farkını sormadım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Fırat Kara yazdı:

Araç kapı gövde kısmında olan etikette hangi ebat lastiklere araçtaki yük durumuna göre kaç bar hava basılmalı gibi bir tablo var. Benim sorum da bu değildi zaten.. Anlatamadım kendimi galiba.. Ben aracı alırken 205/55/16 lastiklerle geldi. Benim durumda olan başka var mı ? Orijinal ebatlar bunlar mı onu merak ettim. 215/55/16 ile arasındaki farkını sormadım. 

yazdık ya yukarıda :( makyajsızlar 215 makyajlılar 205 . Hz Ford öyle üretmiş.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim arabada 215/55/16 lastikle gelmişti 2014 eylül üretim focus 3 style tdci, 32 bin kmde lastiği yarınca lastik arayışı içine girmiştim focus mca ların 205 lastikle geldiğini öğrendin ve forumdaki arkadaşlarımızında tavsiyesiyle 205 ebata döndüm fiyatta farkıda yarı yarıyaydı, hiç bir fark yok eskiden viraja nasıl giriyorsam şimdi yine aynı giriyorum bilenler ardır Bodrum Güvercinlik arasındaki virajları, diğer markaların C segmenti bazende D segmenti arabalarının çoğunu tokatlıyorum burda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benimde dediğim iki ölçüde fark yok. O etiketi dememdeki kasıt isterseniz başka ebat ta bakabilirsini diye. Neyse size kolay gelsin.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Fırat Kara yazdı:

Bu kategori içerisinde nerden baksan en az 20 kişi aynı soruyu sormuştur ve yanıtlamıştık :) Konu uzamasaydı yönlendirirdim, bundan sonra mevcut konuları önce araştırmanızı daha sonra yoksa yeni başlık açmanızı öneririm. (Bkz: Kurallar)

En iyisi büyük harflerle duyuru yazmak gerçi ''Onu okudum ama yine de sorayım'' diyen olacak :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.