Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus 3 ve C-max TDCI araçları servise çağrıyor

mehmet kursat

Önerilen Mesajlar

Değişen Parça

Poleni değiştirmek için kayıt yaptırdığım sırada sistemden bi parça değişmesi gerektiğini söyledi usta motorda ön kısmında pilastik tapayı söküp yerine çelik tapa taktı.

plastik olan tapa yüksek ısıya dayanıklı değilmiş ilerde çok ciddi sıkıntılara yol açarmış söledi usta ben gitmeseymişim ford tlf dan çağıracakmışlar bilginize arkadaşlar

Resimdeki tapa eskisi prinç karışımı dedi usta yüksek ısıya karşı sağlam değilmiş.Eriyip araca ciddi zararla verebiliyormuş

2kuk6.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben servise bu durumu sordum,sizin aracınız için çağrı notu yok dediler...Olsaymış ekranda benim arabamla ilgili sayfada Mühendis Notları diye bir yer var,orası kırmızı yanıyormuş,telefonla çağırmasalar bile servise gittiğinizde araç kabul işlemleri sırasında oradan görülüyormuş....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Köpeğiniz olsun ..Tek derdiniz değişen eksoz tapası olsun, takmayın kafanıza..:

Bizim 2004 Cmaxte

- Aldığım hafta 2 ön amortisör değişti.

- MAF sensör hava filtresi arasındaki Y boru değiştirldi ve yağ atan yere kelepçe takıldı (TSBsi vardı) .

- Üst maddedeki sorun nedeniyle MAF sensörÜn değiştirleceği söylendi ve değiştirldi.

- 2500 devir civarında motorda oluşan zırıltı sesinin giderilmesi için manifoldun oralarda bir şey vida ile sabitlendi.

- 2004 modellerde olmayan motor plastik Üst kapağının tutma kolu zırıldıyordu. Bişeyler yapıldı.

- Meşhur 8-10 kere revize edilen turbo borusu 2 kere değiştirildi.

Yine de 115binde sattığım arabada ne enjektör ne turbo ne motor arızası olmadı. Alan adamın da en az 1 yıl sıkıntısı olmadığını biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonunda bu gün beni de aradılar, beni unutmamış otosan. :D

Dedimki şimdi gelemem, aciliyeti varmı, yok dedi siz bir gün belzlrleyebilirsiniz dedi, bende karların kalkacağını tahmin ettiğim mart ayının ortalarına müsaitim dedim, servis seçermisiniz dedi, Kastamonu ford servis dedim, efendim orada servisimiz yok dedi, bu benim suçum değil dedim, size en yakın şehir seçebilirsiniz dedi, bende karabük dedim, şimdi her neyse, bu servise gitmek için harcayacağım yakıtı ben mi karşılamak zorundayım. Yoksa bunu faturalayıp otosana karşılatabilirmiyim, yada bunun için ne yapmam lazım ? Yakacağı mazot aslında çokta değil de, benim kızdığım nokta Kastamonu'da servisin olmaması. Ayrıca bu servis olarak Ankara seçersem de karşılatabilir niyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kampanya derken, ben böyle kampanya görmedim, ayrıca bu kampanyaysa sizln araçlara sony koymamışız, kampanya kapsamında değiştirelim de diyecekler mi, bence hayır, bu bir kampanya değil, eksozlar çürüdü, hadi bakalım f3 sahipleri eksozunuzu kampanya kapsamında değiştiriyoruz diyeceklerini hiç sanmıyorum. Bu geri çağırmaya uydurulmuş bir kılıf.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.