Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

80 Km Hızdan Sonra Titreme

Ahmet Tore

Soru

Focus 2011 benzinli aracım 80 km hızdan sonra titremeye başlıyor ustaya götürdüm aks arızası deyip değişmesi gerekir dediler sadece bir deneme sürüsü ile orjinal aks fiyatı 3.000 TL yan sanayi 700 e mal oluyor.  Şimdi ankara'da çıkma orjinal parça aricam fakat iyi bir usta bulup onunla birlikte çıkma parça bakmam gerekiyor belki de akisin değişmesine gerek olmaya da bilir çünkü ustanın önce bi hastayı muayene etmesi gerekiyor sadece deneme sürüsü yeterli olmasa gerek.  Bu maksatla iyi bir usta veya özel servis tavsiyeniz varmı ankara da

Ahmet Tore tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Balans ayarı yaptırdım fakat yine devam etti lastikler daha 2 yıllik zaten kışin da kış lastiklerini kullandım ama iyi bir servis yada usta olmasi  lazım ki sadece arabayı test sürüşü ile akislerde sorun var demesin ankara da usta tavsiyeniz varmi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha önce bu problemi yaşayan bir araç kullanmıştım. Akslarda boşluktan kaynaklanan titreme genelde kalkış sonrasında 50-60 km hızlara çıkış esnasında oluyor ve araç kafa sallar gibi bir hareketle ön kısmını sallıyor. Sonrasında daha yüksek hızlarda kesiliyor ama diğer sebepler elendiyse aks teşhisi doğru olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
47 dakika önce, Ahmet Tore yazdı:

Aks teşhisi bana da doğru gibi geliyor fakat şimdi ankara da güvenilir bir servis bulup birlikte çıkma parça bulmamiz lazım. Ankara da usta veya servis tavsiyeleriniz varsa tavsiyelerinizi bekliyorum 

Benim aracimda 100 km den sonra titreme yapmaya baslamisti,ilk once balans ayari yaptirdim yola ciktim tekrar itremrye basladi ustaya goturdum jantlarda insan gozunun tespit edemeyecegi cukurlardan dolayi olusmus yamukluklar olmus,jantlar sokulup tornaya verildi,tekrar takilip yola ciktik ve sorun giderilmis oldu,bilgin olsun jantlarada bi baktir derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eyvallah Gökhan bey teşekkür ederim bu hususu da göz önünde bulunduracagim tabi gönül isterdi ki bu alternatif arıza olabilecek sorun merkezlerini ustalarımiz verseler bizi yonlendirseler 

--1 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Ozan Kar yazdı:

forumda daha önce yazılmış yerler var, arama yaptınız mı?

öner otoyu tavsiye edebilirim.

Teşekkür ederim ozan bey yarın bi uğrarım tavsiye ettiğiniz yere

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ahmet bey bizim önceki aracımız opel corsa idi. Sıfır km almıştık. 110 - 120 den sonra direksiyonda titreme yaptığını fark ettim. Bayii ye geri götürüp test ettik ve onlarda doğrulayıp aracı servise aldılar. Ön takım kontrolü, balans, vs hepsi yapıldı. Aracı tekrar test ettik gene aynı. Sonra bayii bana lastiklerde üretim hatası olabileceğini söyleyerek kontrol yapılması için Continental' e gönderdi. Yapılan incelemelerde soğ ön lastikte montaj hatası olduğu ve atlama yaptığı söyleyerek lastiği söküp tekrar düzgün bir şekilde taktılar ve araç düzeldi. Yapılan işlemlerin hepsi garanti kapsamında yapıldı ve ücret vermedim. Böyle bir tecrübem var bilginiz olsun. Bir de aks arızaları aracın ön takımından anormal sesler gelmesine neden olur. Örneğin bozuk zeminli yollarda önden metal vurma sesleri, sağa veya sola dönüşlerde yine istenmeyen sesler gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.