Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

VW Golf ?

Ahmet A.

Önerilen Mesajlar

Hafta sonu galerileri gezerken aklımı golf çeldi bi anda. Golf >Hİghline 1.4 lt TSI 122 PS. sadece park sistemi sunroof ve cruz kontrolü çıkarmışlar paketten. araç bayide hazır 47.200 fiyat var üzerinde pazarlıksız diyor satıcı arkadaş ama yinede bir iki kırpılabilir gibi fiyat. Rengi şeker beyazı. 16" jant vat üzerinde. sizce bu araç alınır mı yoksa focusun düşmesini mi beklemeli :yeah:

27nsd.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayıp oluyor ama burası Focus forumu, ne hakkınız var bu Golf alınır mı diye sorarak insanları zora sokmaya...? :yeah:

Geldiğimiz noktaya bakın, Golf'e en yakın Focus Style HB 1.6 125 PS ve Golf'ten yaklaşık 1000 TL pahalı.

Eder mi? Bence etmez...

Golf eder mi? Bence eder ve fiyatı olması gereken yerde.

Golf zaten mantığa hitap eden olgun ve başarılı bir araç. 1.4T motor çok atak ve dikkatli kullanıldığında az yakan bir makine.

İkinci eli de malum, manüel şanzıman olduktan sonra sorun yok.

Bence alınır, Focus'la aynı fiyat olsa bile alınır.

Benim VW'de en önemli çekincem kendini beğenmiş ve insana böcek muamelesi yapan servisleri, ikinci rahatsızlığım da heyecan vermeyen, ruhsuz bir araç olması.

İkisi de oldukça bireysel çekinceler.

Benzer duygularınız varsa bekleyin, yoksa araç da içinize sindi ise kaçırmayın, akıl ve mantık zaten VW'den yana...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cem bey yorumunuz için teşekkürler :yeah:... Aracın içine binince çok rahat geniş huzur verici ve araç güven veriyor o yüzden aklımı çeldi. Tabi son sözü bizim hanıma bırakacağım bu hafta bide o görsün istedim. Focus tasarım olarak daha iyi bence ama bu araç yabana atılacak gibi değil. 3 adet getirmiş bayi ama 2si satılmış 1i kaldı bayide kararı geciktirirsem oda gider eminim :nazar:...

Sizi yakalamışken bi soru daha sorayım. Bu araç benim ilk aracım olacak o yüzden teknik konularda iszler kadar bilgim ve tecrübem yok. Ben aracı genelde şehiriçi kullanacağım. En fazla 2 ayda bir d.bakır-adana yapacağım. ort.500km mesafe. 1.4 motorla şehirler arası yolda rahat edermiyiz? Bu araç mantıklı geliyor sadece bu soru işareti var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cem bey yorumunuz için teşekkürler :yeah:... Aracın içine binince çok rahat geniş huzur verici ve araç güven veriyor o yüzden aklımı çeldi. Tabi son sözü bizim hanıma bırakacağım bu hafta bide o görsün istedim. Focus tasarım olarak daha iyi bence ama bu araç yabana atılacak gibi değil. 3 adet getirmiş bayi ama 2si satılmış 1i kaldı bayide kararı geciktirirsem oda gider eminim :nazar:...

Sizi yakalamışken bi soru daha sorayım. Bu araç benim ilk aracım olacak o yüzden teknik konularda iszler kadar bilgim ve tecrübem yok. Ben aracı genelde şehiriçi kullanacağım. En fazla 2 ayda bir d.bakır-adana yapacağım. ort.500km mesafe. 1.4 motorla şehirler arası yolda rahat edermiyiz? Bu araç mantıklı geliyor sadece bu soru işareti var.

Hiç sorun olmaz...

Tabiri caizse "köpek" gibi çeker.

Aksine gayet keyifli bir yolculuk olur.

Tek çekinceniz bu ise hayırlı olsun şimdiden!

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Paket konusunda nelerin çıktığı önemli bence... CC sonradan takılıyor. O nedenle kafaya takılacak birşey değil. Sunroof hiçbir aracımızda olmadı açıkcası gerekli değil benim gözümde.. :yeah: Park asistanı yerine OPS de çıkmış olabilir tabi 1000 TL ye takılıyor.. Ben olsam alırım gayet mantıklı. Tabi keşke bi-xenon farları da olsaydı.. :nazar:

1.4 TSI motordan hiç korkmayın. Yüksek tork eğrisi sayesinde sizi yolda bırakmaz.. :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaklaşık 80.000 km 1.4 TSI 122 hp kullandım, performans yönünden hiç şikayetiniz olmayacaktır. Hatta çoğu zaman acaba 122 değil de 140 - 150 hp mi diyebilirsiniz.

Golf, bir çok otoriteye göre VW' nin en iyi aracıdır ve fiyatları da bu aralar makul. Tek dikkat etmeniz gereken -eğer sizin için önemliyse- 2012 Aralık' ta yeni Golf' un tanıtılacak olması. Seneye bugünlerde yeni Golf' ün incelemelerini yapıyor olabiliriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaklaşık 80.000 km 1.4 TSI 122 hp kullandım, performans yönünden hiç şikayetiniz olmayacaktır. Hatta çoğu zaman acaba 122 değil de 140 - 150 hp mi diyebilirsiniz.

Golf, bir çok otoriteye göre VW' nin en iyi aracıdır ve fiyatları da bu aralar makul. Tek dikkat etmeniz gereken -eğer sizin için önemliyse- 2012 Aralık' ta yeni Golf' un tanıtılacak olması. Seneye bugünlerde yeni Golf' ün incelemelerini yapıyor olabiliriz.

Doğru, ama Golf'ün bugüne kadar yaptığı yenilemelerin ne kadar sınırlı kaldığı ve modellerin nasıl da birbirine karıştığı düşünülürse bu durum ne yeni modelin getireceği ekstra maliyeti haklı kılacaktır, ne de ikinci eldeki değerini etkileyecektir, tabii bence...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşımda 1.6 dizel trend var kış bastırana kadar hemen hergün biniyorduk.

Trend olmasına rağmn kasvetli ama çok iyi hissettiren bir iç mekanı var. Sessizliği çok çok iyi ve en önemlisi amörtisörleri inanılmaz konforlu istanbul için. Fakat trend koltukları biraz fazla derin ben oturma pozisyonundan biraz rahatsız oldum.

Diğer çekince muhtemelen yıl sonuna doğru yeni bir golf 7 çıkacak olması...

Bence de focustan daha iyi ama ah bir de yeni kasası çıkacak olmasa

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.