Jump to content
  • Duyurular

• Yakup Çağatay

Görünmeyen Resimler - Imgur ve PhotoBucket   06-08-2015

Türkiye'de i.imgur adresi engellemiş durumdadır, bu sorunu çözmek için ilk etapta öncelikli konuları yenilemeye başladık. Şuan görmek için yapmanız gereken basit bir DNS değişikliğidir; Google dns gibi 8.8.4.4 NOT: Bu sadece imgur'a yüklenen fotoğraflar için geçerlidir. PhotoBucket da diğer sitelerde görüntülemesini kapattı. Gözükmeyen bir resim/foto gördüğünüzde lütfen RAPOR düğmesini kullanarak bizlere bildiriniz eğer mümkünse görünür hale getireceğiz. İlginize Teşekkürler.
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Özer Aksu

Ecoboost Genleşme Tankı Kapakları Değişti

Önerilen Mesajlar

Özer Aksu    948

Merhaba arkadaşlar aracımın genleşme tankı kapağını açarken kapak iç tırnaklarından kırıldı. Şahsuvaroğlu servisten yenisini sipariş verdim . Ancak mevcut kapak geri bildirimler sonucu (sıkışma, kaçırma, oringin yırtılması) güncellenmiş  (Aralık 2016) ve eskisi üretimden kalkmış . Yapısal olarak eski kapaktan çok farklı 21+KDV fiyatı var

Kapağın orjinal kodu 3M5H 8100-AD

Yenilenen kapağın kodu DG93 8101-AA  FINISH 5193 938 

Sonuç olarak Ecoboost 1.0 ve 1.6 sahiplerinde bu kapaklardan varsa biran önce değiştirmelerini öneririm.

5900e71f7a87d_eskikapak.jpg.998b24719083be49b97e8e41eaa87c50.jpg

Mevcut Kapak

5900e76d17428_eskiyeni.jpg.0c1c15a3db552a89a0f2d57481de94d9.jpg

Yeni Sol , Eski Sağ

5900ec41a4d91_eskiyeni1.jpg.e4d2f9f7bf1c07f78e8ed192e0bc04e6.jpg

Yeni Sol , Eski Sağ

unnamed.jpg.e06e2f778d125575c04658644582bd4f.jpg

Yeni Kapak

67aa941s-480.jpg.a7a165c1132c86a93640d2cb486e5e14.jpg

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Özer Aksu    948
Acaba aynı değişiklik 1.6 dizel için de geçerli mi? Gördüğüm kadarıyla aynı kapak.
Olması muhtemel bu kodla gelen kapaklar sorunlu . Var ise değiştirmeniz gerekir . Ecoboost hortumlarında yaşanılan problemlere benzer sorunlar nedeniyle kapak revize edilmiş.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Servet Ö.    5.700
1 hour ago, Özer Aksu said:

Olması muhtemel bu kodla gelen kapaklar sorunlu . Var ise değiştirmeniz gerekir . Ecoboost hortumlarında yaşanılan problemlere benzer sorunlar nedeniyle kapak revize edilmiş.

Ozer ben bu kapakta sorun oldugunu dusunmuyorum acikcasi. Kapaktaki problem ve genlesme tankindaki catlaklarin baska seylerden oldugunu dusunuyorum. Su an icin bostan yere ufurmeyeyim fakat dikkat etmek gerekiyor tabi boyle parcalara.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Özer Aksu    948
Ozer ben bu kapakta sorun oldugunu dusunmuyorum acikcasi. Kapaktaki problem ve genlesme tankindaki catlaklarin baska seylerden oldugunu dusunuyorum. Su an icin bostan yere ufurmeyeyim fakat dikkat etmek gerekiyor tabi boyle parcalara.

Genleşme tankındaki çatlaklar tamamen malzeme kaynaklı plastiğin sertliği ile alakalı genleşme büzülme vs .

Kapaktaki olay farklı tamamen tasarım değişmiş (bknz Resimler) hatta ruslar bununla alakalı uzun uzadıya konular açmış

Degistirenlerde oldukça fazla

https://www.drive2.ru/l/466391667977486391/

https://www.drive2.ru/l/461896864443138442

https://www.drive2.ru/l/452727762101208138

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Servet Ö.    5.700
Just now, Özer Aksu said:

Genleşme tankındaki çatlaklar tamamen malzeme kaynaklı plastiğin sertliği ile alakalı genleşme büzülme vs .
Kapaktaki olay farklı tamamen tasarım değişmiş (bknz Resimler) hatta ruslar bununla alakalı uzun uzadıya konular açmış
Degistirenlerde oldukça fazla

Ok katiliyorum ve diyorum ki insanlar bu sekilde oldugunu saniyor olabilir. Henuz emin degilim fakat bir ust kapak problemleri, iki su senle daha once konustugumuz valf ve termostat problemlerinin oldugunu dusunuyorum. Net bilgi vericem ama yakinda.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Mehmet Demir    1.130

yeni kapağın yuvarlak kağuçuğunda 3 adet çıkıntı var bu da haznenin ağzını öptürmez diye düşünüyorum..acaba hazne-su tankı adı herneyse, bu kapakla değişmesi gerekmiyor mu?

kısaca;

yeni kapak eski su tankına %100 uyumlu mu?

ama herhalde o bölge ağzın içine giriyor..az alttaki daha geniş yer girişi kapatıyor

Mehmet Demir tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Özer Aksu    948
yeni kapağın yuvarlak kağuçuğunda 3 adet çıkıntı var bu da haznenin ağzını öptürmez diye düşünüyorum..acaba hazne-su tankı adı herneyse, bu kapakla değişmesi gerekmiyor mu?

kısaca;
yeni kapak eski su tankına %100 uyumlu mu?
ama herhalde o bölge ağzın içine giriyor..az alttaki daha geniş yer girişi kapatıyor

Mevcut hazne kalıyor sadece kapak değişiyor . Mevcut kapak yapısı gereği zamanla kırılgan oluyor ( sicak-soğuk) ben çıkarırken kapak elimde kalmıştı. Kapağın altındaki ayaklar sadece kapağı sıcakken açgıtınızdaki basıncı tahliye için sanırım. Diğerinde bu yok açtığınızda sıkışıp kalıyor.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.