Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Volvo S 60 ile VW passatı karşılaştırabilir misiniz?

Ümit Vaysaloğlu

Önerilen Mesajlar

Ana... :) Gene benim için açılmış bir başlık.. :D Ümit abi sen ona onu anlatamazsın. Ben bile bazen sıkılıyorum, passat böyle yok şöyle.... Karşımdakine anlatıyorum bak passat iyi gÜzel ama o fiyatı haketmiyor. Yok anlatamıyorsun. S60 felan geçtim geçen Insignia tartışması var diyorum bak bu araba böyle, şurası söyle, passatta böyle. Yok yerden yere vuruyorlar. La bu ne. El insaf. Sizinki altın kaplama onlarınki ne... Passat iyi gÜzel arabadır. Ama Doğuşun kazık fiyat anlayışı, bu kadar çok olması, sipariş yetiştirilememesi sonucu kendi paranızla rezil olmanız bence deymez dedirtiyor. Sen arkadaşınla konuşma bir gÜn vw bayisine gidin passatın test sÜrÜşÜnÜ yapın(ki yaptırmaya da bilirler!) ardından gidin S60'ın test sÜrÜşÜnÜ yapın. Arkadaşınız eğer gerçekten bir fanatik değilse bagajı da kafasına takmıyorsa beğenecektir bence.. :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya bu insanları anlamakta çoook gÜçlÜk çekiyorum.

Adam benim Focus'um la, Linea yı kıyaslıyor ve neredeyse linea daha iyi diyecek, yok şurası, yok burası vs.

Sonra diyor ki, birdahakine passat alacağım diyor, bende dedim ki, passat alacağına Volvo S60 al, aşağı yukarı aynı paradır dedim. Hangi psikolojidir bilmiyorum ama, benim önerimi görÜnce hemen saf değiştirdi, bana Audi a4 falan gösteriyor, fiyatlarına baktık, falan filan, A4 120 bin tl. Benim gösterdiğime muhalefet etmek için Volvo S 60 tan daha pahalı, daha lÜx olduğunu dÜşÜndÜğÜ Audi yi gösteriyor, ben yardımcı olmak için, halkımdaki anlamsız passat aşkını alternatif getirmek için uğraşıyorum, adamın lafı, "115 hp arabayı ben ne yapayım diyor, yav dedim, passat kaç hp, 105 görÜnce, onun 2,0 motoruna bakacan" dedi, al dedim sana 2,0 s60, tabi baktı her konuda ÜstÜn, audiyi gösteriyor.

Şimdi size soruyorum, ben mi yanlış biliyorum bilmiyorum ama, yorumlarınızı bekliyorum

Volvo S 60 ile VW passatı karşılaştırabilir misiniz?

Linea ile Focus 3'Ü kıyaslayan adamla tartışmaya girmen hata Ümit'cim :D Sakın bu arkadaş geçen videoda Ferrari ile kapışan şahinci olmasın :D:P:)

Passat ile S60 aynı segment araçları ama bence S60 daha ÜstÜn ve prestijlidir Passat'tan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İki aracı da kullanmış (kullanan) biri olarak, aralarında farkları şöyle sıralayabilirim. (Motor, donanım olayına çok girmeyeceğim.)

S 60' ın Passat' a göre artıları

+ Sportif sürüş (BMW tadına yakın ama tam öyle değil)

+ Kaliteli malzeme ve işçilik.

+ Müzik sistemi (En standartı bile)

+ Yol tutuş

Eksileri

- İç hacim, bagaj

- Dönüş çapı (VW' lerin dönüş çapı çok kısa, ben VW' den sonra Focus' ta bile bu konudan oldukça rahatsızım.)

- Direksiyon (Hıza duyarlı olmayan direksiyon, çok keskin ama manevralarda oldukça sert, hıza duyarlı olan da yumuşak ama biraz hissiz.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Bu konuyu tartıştığım adam amcamın oğlu :D

Ben Focus 3 aldıktan sonra o da gidip Focus 3 e baktı ve kararı şuydu, o arabaya o kadar para verilmez. Tamam bunu gayet güzel karşılarım, ancak 60 küsür bin tl focusa verilmez diyen adam 60 küsür bin tl lik fiyatlı bravo focustan çoookk çoook üstün bir araç diye geldi yanıma, sonra gidip iki ortak iki tane 1.6 emotion plus linea aldılar, ikiside beyaz. :D

Şimdi bunlar bu sene sonu bu arabaları satıp yeni arabalar alacaklar -mış-. Hani ünlü vergiden düşme muhabbeti var ya, ondan işte.

Şu an görünen iyi de para kazanıyorlar, yaptıkları iş 10 numara yağ satmak, gayet güzel gidiyor işleri, (Allah bozmasın) (öncesinde Focus ile Linea yı çookça karşılaştırdık, sayısız şekilde, hep linea galip geldi onun gözünde, fiyat performans, kalite vs konularında) dedi ki passat alacam, iyi, güzel, peki dedim o arabaya o kadar para vereceğine S60 alsana, o pahalıdır dedi. yok dedim ya 85 den başlıyor, neyse hemen gittik, baktık, doğru, adamda psikoloji bozuk, dediğim dedik, ısrarcı, hani şu bilmiyorsanda emin konuş trendine öyle bir uyum sağlamış ki ooofff. Volvo nun 115 hp lik dizeline bakıyoruz, ben ne yapayım 115 hp arabayı dedi, işte beklediğim soru, gözünün içine soktum VW nin 105 hp lik motorunu, kaldı, bu seferde Audi a4 le volvoya karşı gardını aldı, bende muhabbeti kestim artık ne diyim.

Hele de bizim yeğen var (amca oğlunun 7 yaşındaki çocuğu) diyor ki, baba passat ford dan üstün demi, yok audi forddan üstün demi, yani psikoloji yi anlatmaya çalıştım,

Yani o küçücuk çocuğa bile iddiacı olmayı empoze etmiş. Ben focus aldım, ama ne gösteriş için, ne hava olsun diye, gittim, beğendim, iki hafta falan düşündüm, sadece titanium donanımlı almak için gittim, nasip buymuş bunu aldık. Adamın fikri farklı, şu kaliteli, bu kaliteli muhabbetinde değil, seviyeli bir tartışma, fikir alışveri değil amacı, amacı yok sen yanlış biliyorsun, ben doğru biliyorum. Ama neyse, parası var, gider alır, ister passat alsın, ister A4. Eminim alacağı araba her ne olursa olsun, çook üstün bir araba almış olacak.

Bu arada, ben Fluence bakarken, bani engellemişti. Dün akşam Fluence gerçekten çook güzel araba diyor, sadece yol tutuşu kötü diyor. Ya dedim, line dan da mı kötü olacak dedim. ONunla onu niye kıyaslıyorsun diyor, sonra linea ile Focusu kıyaslıyor. konunun özeti adam dediğim dedik, çaldığım düdük. Vazgeçiremezsin. Artık uğraşmayacağım, onaylayacağım ne derse yapabileceğim bir şey yok. Ama çok mantıksız atıyor, nasıl onaylarım bilmiyorum. :D :D :) :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ümit abi sen boşver onu. Linea ile Focus'u karşılaştırıp Linea'yı galip getirene birşey anlatamazsın; ama sen genede dÜşÜndÜğÜnÜ söyle bence. O ne kadar karşı çıksa da aklında kalır mutlaka. Ben babama öyle yapıyorum. Hatta arada bir o da bana yapıyor. Bu Skoda ya girişimiz bile öyle oldu. Babam geçen sene diyor oğlum Skoda ya bir baksana felan bir değil iki değil Üç değil dedim ne varmış bu markada. Meğersem çek saçı kullanılan vw miş.. :D Ümit abi ne olursa olsun sen söyle bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yusuf'a kesinlikle katılıyorum. var öyle tipler.. yani akrabasından daha üstün olma çabası fln.. Hasan'ın dediği gibi, Linea'yı üstün görmeyi bırak , Focus ile karşılaştırmak bile abesle iştigaldir, bunu savunana artık birşey anlatmaya çalışmak gereksizdir. Sen takma kafana, araba gayet güzel..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben genede öyle olduğunu düşünmemekle beraber biraz bilgisizlik veya araştırmamaktan, kulaktan duyma bilgilerden kaynaklandığını düşünüyorum bu durumun. S60'ı kaç kişi biliyor ki normal şartlarda.

Normal şart ? Böyle abudik değerlendirme yapma hasan :) duygusal olma lütfennnnnnn

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Babama S60 diye sorarsam o ne der(di). Sokağa çıkıp 10 kişiye sorsam 8 i bilemez. Yolda kaç tane volvo görüyoruz ki. Ama doğrudur değerlendirme duygusal.. :)

Hangi sokak ? Bak kelime oyununa sokma, benim sokakta herkes biliyor ! Nolcak ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hangi sokak ? Bak kelime oyununa sokma, benim sokakta herkes biliyor ! Nolcak ?

Normal değil mi herkesin bilmesi. Bende S60(veya S40) ile girip çıksam buradakiler de öğreniverir.. :) Benim sokakta(71539 sok. ) 10 kişinin 8 i bilemez. Hemde karşı tarafta yeni kasa S60 durduğu halde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Normal değil mi herkesin bilmesi. Bende S60(veya S40) ile girip çıksam buradakiler de öğreniverir.. :D Benim sokakta(71539 sok. ) 10 kişinin 8 i bilemez. Hemde karşı tarafta yeni kasa S60 durduğu halde.

isimlere takılma volvo'nun arabası de , ismi yeter :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ümit sen niye tartışıyorsunki,amcaoğlunu bunca sene tanıyamadınmı?bak ben senin bi paragrafında tanıdım amcaoğlunu ;) emin ol o anadolda alsa en iyisi o olcaktır.kendini yıpratma boşuna.Passatmı S60 diye sorarsan,dÜşÜnmeden S60 derim.(ama senin için diyorum S60 diye amcaoğluna değil)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.