Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Volvo S 60 ile VW passatı karşılaştırabilir misiniz?

Ümit Vaysaloğlu

Önerilen Mesajlar

Ya bu insanları anlamakta çoook güçlük çekiyorum.

Adam benim Focus'um la, Linea yı kıyaslıyor ve neredeyse linea daha iyi diyecek, yok şurası, yok burası vs.

Sonra diyor ki, birdahakine passat alacağım diyor, bende dedim ki, passat alacağına Volvo S60 al, aşağı yukarı aynı paradır dedim. Hangi psikolojidir bilmiyorum ama, benim önerimi görünce hemen saf değiştirdi, bana Audi a4 falan gösteriyor, fiyatlarına baktık, falan filan, A4 120 bin tl. Benim gösterdiğime muhalefet etmek için Volvo S 60 tan daha pahalı, daha lüx olduğunu düşündüğü Audi yi gösteriyor, ben yardımcı olmak için, halkımdaki anlamsız passat aşkını alternatif getirmek için uğraşıyorum, adamın lafı, "115 hp arabayı ben ne yapayım diyor, yav dedim, passat kaç hp, 105 görünce, onun 2,0 motoruna bakacan" dedi, al dedim sana 2,0 s60, tabi baktı her konuda üstün, audiyi gösteriyor.

Şimdi size soruyorum, ben mi yanlış biliyorum bilmiyorum ama, yorumlarınızı bekliyorum

Volvo S 60 ile VW passatı karşılaştırabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

S60 C ve D segmenti arasında bir yere sahiptir.Muadili araçlar BMW 3 serisi,Mercedes C serisi,Audi A4 tür...Passat ise D segmentindedir ve BMW 5 serisi,Mercedes E serisi,Audi A6 serisi ile aynı segmenttedir..Passat ile S60 kıyaslanamaz...Kıyaslansa bile abesle iştigal olur....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Volkswagen passat türkiyede sağlamlık ve güven açısından sunduğu geniş iç hacimden dolayı tercih edilen bir model...Bizde volkswagen diyince akan sular duruyor malesef...Gelelim volvo s60 iç mekanı biraz daha dar passata göre ancak her iki aracada baktığımızda bolca seçenek var.Hangi iki seçeneği karşılaştırıyoruz.Beklentileriniz ve bütçeniz nedir?en önemliside 2.el konusunda wolkswagen araçları değer kaybetmiyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

?

sanki benim soruyu siz bana sormuşsunuz. :(

S 60 bana göre passat'tan daha donanımlı.

Benim söylemek istediğim volvo sms yoluyla aracın motorunu çalıştırıp ısındıran bir teknolojisi var, bende severim volvoyu ancak bizim ülkemizde daha aracı alırken satmayı düşünen bireyler dolu olduğu için ne kadar dışı(göreceli olarak)kötü veya güzel olsada 2.el bakımından olsun dayanıklılık olarak seçilen bir marka ve model passat
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu açan arkadaşta bunu anlatmaya çalışmış işte,S60 demiş ama vatandaş ısrarla Passat demiş.. :lol: Bilen biliyor markaları,ayrıca dayanıklılık konusunda Volvo'yu tek geçerim..

Bizim ülkede WV prestij bir marka ,diğer ülkelerde bu kadar tutulmuyor malesef.. :(

Volvo'daki donanımları Passat'a koysalar doğuş 150 bin felan ister herhalde Passat'a.. :D

Ben bunu ülkemizde volvonun o kadar tanınmamış bir marka olmasından kaynakladığını düşünüyorum....bide passat cc var acaba passat derken hangisini kasetti
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya bu insanları anlamakta çoook gÜçlÜk çekiyorum.

Adam benim Focus'um la, Linea yı kıyaslıyor ve neredeyse linea daha iyi diyecek, yok şurası, yok burası vs.

Sonra diyor ki, birdahakine passat alacağım diyor, bende dedim ki, passat alacağına Volvo S60 al, aşağı yukarı aynı paradır dedim. Hangi psikolojidir bilmiyorum ama, benim önerimi görÜnce hemen saf değiştirdi, bana Audi a4 falan gösteriyor, fiyatlarına baktık, falan filan, A4 120 bin tl. Benim gösterdiğime muhalefet etmek için Volvo S 60 tan daha pahalı, daha lÜx olduğunu dÜşÜndÜğÜ Audi yi gösteriyor, ben yardımcı olmak için, halkımdaki anlamsız passat aşkını alternatif getirmek için uğraşıyorum, adamın lafı, "115 hp arabayı ben ne yapayım diyor, yav dedim, passat kaç hp, 105 görÜnce, onun 2,0 motoruna bakacan" dedi, al dedim sana 2,0 s60, tabi baktı her konuda ÜstÜn, audiyi gösteriyor.

Ümit hiç kendini boşuna yorma, karşındaki kişinin ön yargıları olduğu, VW grubuna yaygın olduğu Üzere oldukça bilinçsizce ilgi gösterdiği açık. Sonuçta Mevlana'nın ifadesi ile "senin anlatabileceklerin karşındakinin anlayabileceği ile sınırlıdır".

Bu durumda olsa olsa nafile muhabbete girersin.

Bana sorarsan da Volvo S60 bireyselliği daha fazla vurgulayan, dinamik tasarımı ve değişik motor seçenekleri ile daha fazla keyif verecek ve gÜvenli bir otomobil. Ancak doğal olarak bu aracı alacaksam 1.6 dizel yerine S60 T5 R-Drive alırdım, pahalı ama olacaksa tam olsun.

Ana yineleyeyim bizim sana burada destek veriyor olmamızın, yönlendirmen konusunda sana faydası dokunmayacaktır, ayrıca es kaza bu arkadaş Volvo alacak olsa ilk sıkıntısında başına ekşiyecek ve kararını değiştirttiğin için seni Üzecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

S60 C ve D segmenti arasında bir yere sahiptir.Muadili araçlar BMW 3 serisi,Mercedes C serisi,Audi A4 tür...Passat ise D segmentindedir ve BMW 5 serisi,Mercedes E serisi,Audi A6 serisi ile aynı segmenttedir..Passat ile S60 kıyaslanamaz...Kıyaslansa bile abesle iştigal olur....

Bu segment işi biraz gri alan, uluslararası platformlarda değişik sınıflamalar kullanılmış (bakınız aşağıdaki tablo).

Biz Avrupa Birliği Komisyonu kriterlerine göre gidiyoruz.

Orada da araç uzunluğu kriter olarak alınmış olmakla birlkte motor türü, donanım düzeyi vb. faktörlerle üreticiler segmentler arasındaki ayrımı bulandırıyorlar.

S60 Passat ile birlikte D segmentinde yer almakta.

segmentler.jpg

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vw ile volvo yu kıyaslamak gerçekten çok ilginç.ben zamanın da volvo s 40 almıştım sürüşü çok güzeldi.uzun yolda konforlu ve güvenli yolculukarımız olmuştu.Kader gün geldi model yükseltmek adına satşa çıkardım internete koydum 1 ayda 3 kişi aradı kimse almadı daha sonra bir dostuma dost işi yapıp ucuza bırakmıştım...daha sonra bora denen saçma önden arkaya doğru daralan bir araba yı bende hala anlamış değilim ama gittim aldım fazla değil 2 ay kullandım bıktım satmak istedim..ınternete verdiğim gün beni toplam 21 kişi aradı.bilmem anlatabildim . insanımızı aracın donanımı sağlamlığı konforu ile pek ilgilenmez daha çok piyasa sı nasıl onla ilgilenir..bir dergi de okumuştum bu yahudi milleti en çok volvo ya biniyormuş..bu canı ve parası tatlı millet neden volvo ya biner herkes az çok anlamıştır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.