Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

BMW M5 Bayilerde -Gözümüz, Gönlümüz Açılsın-

Hasan K.

Önerilen Mesajlar

Çok sevindim, ne zamandır bekliyordum M5'i, ama geÇ kaldı biraz, Focus'u almış bulundum, artık bir daha sefere...

Şaka bir yana, para kaygısı olması tereddütsüz alacağım bir otomobil olurdu.

üÇ silahşörlerin bence en görkemlisi, BMW M5, Audi S8 ve Mercedes E63 AMG.

Siz hiÇ 5.0 litrelik bir motoru 8000 dd Çevirdiniz mi? Derin bir homurtunun yırtıcı bir kükremeye dönüştüğünü duydunuz mu? Ya da virajı dönerken oluşan G'den koltuktan uÇmamanız iÇin kemerlerin gerildiğini hissetiniz mi? Ya da ESP'yi devre dışı bırakarak ön tekerlekler gidiş yönünü gösterirken ön camdan yolun kenarını, dikiz aynasından da arka tekerleklerin oluşturduğu mavi-beyazımsı duman bulutunu izlediniz mi?

İşte M5 böyle bir şey.

Ya da bir önceki kasası böyle idi...

2008'de Istanbul Park'ta kullandığım bir araÇtı.

İlk izlenim komforlu ve sessiz bir lüks sedandı, ancak M-Drive düğmesine basar basmaz karakteri değişiyor ve yırtıcı bir mahluka dönüşüyordu.

Tabii eski modelin atmosferik olması ve 8000 devirleri rahat görmesi de ayrı bir güzellikti.

Yenisinde turboyu takmışlar, performans artmış, ama kullanma zevkini kıyaslamak lazım.

SonuÇta bu kapasitede bir araÇta tasarın falan biraz ikinci planda kalıyor, direksiyona geÇince avuÇ iÇleri hafif terler, kalbiniz biraz daha hızlı atmaya başlar ve tüm bedeni ürkütücü bir heyecan sararken her şey unutuluyor.

Ayrıca bu lüks araba meraklılarının alabileceği ya da cesaret edip alacağı bir model de değil, fazla güÇlü ve ürkütüyor. Mesela TEM'de sollama şeridine iki arabanın arasına sığacak şekilde hızlı Çıkayım dediniz mi öndekine bindirmemek iÇin panik fren yapmak zorunda kalıyorsunuz, ya da gidiş-geliş yolda sollama yapıp iki araba öndeki boşluğa girerim diye acele ile Çıktığınızda o boşluğu birkaÇ araba boyu geÇmiş oluyorsunuz.

Bu apayrı bir dünya ve pek az fani bu kadarını kontrol edebilir...

Lüks arabalarda taşra hala manda kasa Mercedes alışkanlığını devam ettiriyor, Istanbul ise farklı olmayı seviyor ve kalitesini Audi, BMW, Mercedes üÇlemesinin ötesine taşıyarak şu sıralarda yeni moda olan Panamera ile kanıtlamaya Çalışıyor. Porsche'nin kamyon hali... :)

Hasan konu iÇin teşekkür ederim, sabah sabah anılarda dolaşarak keyifli bir başlangıÇ yaptım!

Son söz: Güzel arabadır, tavsiye ederim.

cem abi , birgün 1000 cc bir racing motor kullanabilmeni isterim ... bizlere o hissiyati bu şekil anlatabilmen için ... 170 kilo aleti 180 hp'nin yürüttüğü hissi bir alsan , kitap yazma ihtimalin çok büyük :) ben sizin gibi anlatamadım ... o yüzden bukadar euro lara bu arabaları alıpta yaşanacak zevk için 30-40 bin tl verip 1000 katını yaşanabilir ... ama işte pamuk ipliği

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında güzel bir cevap olmuş. Ama benim bahsettiğim biraz daha farklıydı. Yani az önce bir R8 kullanıyorken yarım saat sonra Focus TDCİ ile eve dönmek. Çok farklı duygulardı galiba.

Bu konuda bankacıların bir sözü vardır. (Hatırladığım kadarıyla şöyleydi.)

"Bankacılık; akşama kadar milyarlarca lira parayı elden geçirip, akşam eve giderken BİM den alışveriş yapmaktır."

Ya her neyse, duruşma yapacam ben :D :D :D

önceki cevaba kısa bi yorum getireyim batakta ve yatakta eşi iyi olmayan eline mahkumdur diyorum...(eşten kastım arabadır:D)

diğer cevaba gelelim içten bir cevaptır bu:eve dönmek üzere arabana bakarken kuru bir yutkunma kaçınılmaz oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cem abi , birgün 1000 cc bir racing motor kullanabilmeni isterim ... bizlere o hissiyati bu şekil anlatabilmen için ... 170 kilo aleti 180 hp'nin yürüttüğü hissi bir alsan , kitap yazma ihtimalin çok büyük :) ben sizin gibi anlatamadım ... o yüzden bukadar euro lara bu arabaları alıpta yaşanacak zevk için 30-40 bin tl verip 1000 katını yaşanabilir ... ama işte pamuk ipliği

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem bey, yenge bu tür forumlara pek takılmıyor inşallah. :) Mazallah okursa "AAaaaa. Cem beni aldatıyor" şeklinde yorumlayabilir.

Metres bir otomobil olduğu sürece sesi çıkmayacaktır...

""zevk anlayışı göreceli bir kavramdır kimisi direksyondan haz alır kimisi vites topuzundan kimisi pedaldan kimi apaçiler abart egsozdan :D

araba kullanırken aracın bütün parçalarını hissediyorum hatta sırttaki kürek kemiklerimin arka tekerleri temsil edercesine his sahibi olduğumu baldırlarımın yan taraflarının ön iki lastik olduğunu sırt bölümünde kaburgalarımın bittiği midenin arkasını aracın ağırlığının tamamını hissettiğimi düşünüyorum sizce bunun hakkında sayın doktorumuz cem bey insan anatomisinin araçla sinirsel ve elektriksel bir etkileşimin olduğu hakkında bir araştırma yapması güzel olmazmı :)))

Sende araba fetişizmi var, dikkatli ol...

Bu da benden olsun,adam arabayi duz yolda bile zor kontrol ediyor..

Bu mudur? Budur...

M5'i seviyorum (ben de bir fetişistim galiba)

Doğrusu apış arama 180 beygiri alıp yola çıkacak cesaretim yok, kazırlar beni bir duvardan, kendimi bilirim ben.

Ölüme galip gelmenin ince çizgisinde hızla ilerlemenin nasıl güzel bir sarhoşluk olduğunu tatmayana anlatmak kolay kolay mümkün olmaz. Ama dediğin gibi işte pamuk ipliği!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İşte gerçek değerler burada

yako hiç çalışmadığım yerden sordun kardeşim özürü borç bilirim fakat buna gönülden inanki haklı bir gerekçem vardı sen sanmaki seni yalnız bırakırım bu yolda açıklama yapacak vaktim bile olmadı sen düşün ilk fırsatta ve buluşmada beraberiz kaza bela olmadığı sürece hiçbirşey yapılacak buluşmadan beni alıkoyamaz

Hangi değer, hangi gerçek!?

Anlamadı ben...

abi şöyle örnek vereyim biraz üstü kapalı olsada tahmini normal hızlarda girebileceğin bir viraj düşün eğimini açısını sen tasarla herhangi bir aracın direksyonunda sadece bir kaç farklı viraj aldıktan sonra o viraja max. kaç kilometre hızla girebileceğini nokta atışı söliyebiliyorum denemesi bedava :) yola temas eden yüzeyden edindiğim his çok kuvvetlidir hata payım %5 idiia ediyorum :D emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

işte bende anlamadı abi çözmeye çalışıorum hala kitap yazcam ileri sürüş teknikleri ile alakalı gördüğünüz parketme rekorlarını kıran meşhur hareket varya hani el freni çekerek parketme olayı hani onu bir sefer frenine bastığım ilk defa kullandığım her arabada yapabiliyorum tabiikide milimetrik yapamam fakat tamanlamıyla parketmiş olurum garip gelmiyormu abi

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

işte bende anlamadı abi çözmeye çalışıorum hala kitap yazcam ileri sürüş teknikleri ile alakalı gördüğünüz parketme rekorlarını kıran meşhur hareket varya hani el freni çekerek parketme olayı hani onu bir sefer frenine bastığım ilk defa kullandığım her arabada yapabiliyorum tabiikide milimetrik yapamam fakat tamanlamıyla parketmiş olurum garip gelmiyormu abi

Sen seçilmiş olansın....!!! :pray:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.