Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Start Stop çalışmıyor, Nasıl Açılır Veya Kapatılır?

Ibrahim T.

Soru

Titanium  X paket ve full opsiyonlu (sesli komut haric ) aracimi yeni  aldim ve bunlarda start stop özelliginin var olduğunu  duydum kitapcigindada var ..Fakat hic çalıştığını  görmedim  ben.. Led testinde ise start  stopun isigi yanmiyor .. Aldigim adam  aküyü değiştirmiş start stoplu  akü  yok suan .. Aküyü ölçtürdüm ve degeri iyi dediler .. Bu özelliği  iptal etme.durumu  oluyor  mu ? Kapali ise nasil acacam  nasil kullanabilirim bu özelliği  ? Şimdiden  teşekkürler  yardimci olanlara

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Şimdi, Özer Aksu yazdı:

Start-stop 1.5 tdci pws de mükemmel çalışıyor . Deneyimleme fırsatı bulmuştum.

aynen öyle, motor ısındıktan sonra dışarıdaki sıcaklık -12 mi falan hiç dinlemiyor stop moduna geçiyor hemen. çoğu zaman ben iptal ediyorum zırt pırt durmasın diye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Aşkın K. yazdı:

dışarıdaki sıcaklık -12 mi falan hiç dinlemiyor

Demek ki yazılımı değiştirmiş ve koşulları biraz gevşetmişler.

İlk serilerde 0altı ve 30o üstünde çalışmıyordu.

Son kılavuza göre çalışmama koşulları:

• Motor çalışma sıcaklığı düşük olduğunda
  • İç mekan sıcaklığını korumak için, özellikle klima açıksa 
  • Akü şarj seviyesi düşükse
  • Dış hava sıcaklığı çok yüksek veya çok düşük olduğunda.
  • Hareket halinde sürücü kapısının açılması durumunda
  • Sürücü emniyet kemeri takılmamış ise
  • Ön cam ısıtması açıksa
  • Dizel parçacık filtresinin yenilenme işlemi sırasında.
  • Vites kutusu Spor veya Manuel kipte ise (sadece otomatik vites kutusu)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Bildiğim kadarı ile bu seride SS yok.

Orta panelde düğmesi var mı?

Resimdeki gibi

ss.jpg

Hayir böyle  bir tuş  yok .. led testi yaptigimdada ss ışığı  yanmiyordu geri kalan hersey yaniyordu ..Ama ss'in sembolü  panelde var 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracımda 8-9 aydır start stop çalışmıyordu. Akü zayıfladığından diye düşünmeye başlamıştım. Van da kışın zaten pek çalışmıyordu. Şubat ayında antalyaya gittim aracımla. Uzun yolda şarj oldu sanırım iyice antalyada tıkır tıkır çalışmaya başladı. Antalyada hava sıcak olduğundan mı çalıştı acaba diye düşünmeye başladım. Ancak tekrar van a döndüğümde de bir müddet çalışmaya devam etti soğuk havalara rağmen. Şimdi burada da havalar ısındı ancak hiç devreye girmiyor start stop. Bugün serviste aküyü ölçtürdüm. Şarj edilmesi gerek dediler. 4 seneyi geçti orijinal akünün ömrü. Sanırım değişmesi gerekecek. Şarj etmenin uzun süre idare edeceğini sanmıyorum. Servisin elinde start stoplu akü yok. Fiyat vermediler dolayısıyla. Tahminim 700 tl den az değildir. Mayıs ayında ankaraya gitmeyi düşünüyorum, orada dışarıdan uyumlu bir akü alacam. Nerden alırım kaça alırım bilmiyorum. Standart bir akünün 200 tl olduğunu varsayarsak bizim araca uygun akünün de 500 tl ye yakın olacağını düşünüyorum. Kafama takılan start stop özelliği aradaki fiyat farkı kadar tasarruf ettirmişmidir bana. Pek sanmıyorum. Ne marka ve nereden alabilirim fikri olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.