Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Focus'a Diyet! Kaldırılan Donanım, Motor Ve Karoserler

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

49 dakika önce, Semih O. yazdı:

Otosan'ı anlamak çok zor gerçekten. Yakup satılmayan kalkmış demiş ama benim etrafımda gördüğüm Focusların büyük kısmı dizel Trend X. Servet'in söylediklerine katılmamak elde değil. Bari sipariş ile araç getirip alacak adamı da kaçırmayın.

İlk Focus'a niyetlendiğimde 2013 yılında 1.0 eb için el sıkışmıştık. O zaman çeşitli ekonomik sebeplerle aracı alamadım. 1.0 bütün donanım seviyelerinde sunuluyordu. 2015'i almaya gittiğimde 1.0 eb için illa Titanium almak gerekiyordu, şimdi o da uçmuş.

Geçenlerde Cem abi Avrupa ülkelerinde en çok satılan otomobilleri paylaşmıştı. Bir iki ülke dışında Fiesta dışında hiçbir modelin esamesi okunmuyor. Otosan desen zaten başını kuma gömmüş durumda bence. Ben şimdi araba yenileyecek olsam ne alırım diyorum, premium diye geçen markaları eleyince yine aklıma ilk Ford geliyor. Ama bu zihniyet devam ederse zorla gidip Hyundai ya da Kia almaktan başka yol gözükmüyor. 

Neyse bana giren çıkan yok ama takkeyi önüne koyup bir düşünür insan. Yazık ediyorlar.

TREND X 4K 1.6 95 PS TDCI 88.875 TL (kalkan model)

STYLE 4K 1.6 115 PS TDCI 89.700 TL (duran model)

Etrafında gördüğün arabalar binici arabası mıydı :) Bu fiyata rağmen mi trend x almışlar ? Buradan tavsiye isteyen birine biz hiç trend x dizel tavsiye ettik mi? Taksici abimizi hatırlayan vardır aramızda, misal.

Ayrıca ben daha sipariş edip Focus bekleyen adam görmedim :) Gören varsa gösterebilir mi? 

Kaçan bir şeyin olduğunu hiç sanmıyorum.

1.0 EB için fiyatın çok yüksek olduğunu söylüyorduk, ayrıca satılan araba sayısı parmakları geçmiyor. En kolay tespit yeri 2.el ilan sitesi 2 tane makyajlı 1.0 eb çıkacak mı :) 'Fiyat/fayda yakalanmadıkça satamazsın yeğen' kuralını geç tespit ettiler.

MK4 ile eleştirdiğimiz bir çok şeyi halledecekler diye düşünüyorum, F/O cephesi de kör cahil adamlar değil yahu :D 

--7 dakika sonra eklendi--
38 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Zaten ford binek satışları sürekli düşüyor bu sene daha da düştü seneye dahada düşecek..Ben ne zamandır söylüyorum bu fordun motor ,donanım kombini seçeneğini anlamıyorum ve mantıksızlık diye trend x dizel manuel neden satıştan kalkıyor benim piyasada en çok gördüğüm focus seçeneği...Müsteriye sen seçenek sun isteyen istediğini alsın yok 1.0 alacaksan trend x alamazsın yok sw alacaksan benzinlisi yok vs. vs. bu kafayla daha çok düşer satışları.

Çağlar hocam sen tespit manyağıydın :D Etrafımda en çok trend x dizel gördüm diyorsun, SW benzinli kaç araba gördün? Filo olmayacak ama onlar şimdi zaten 1.5 tdci alıyor.

Trend x ile Style arasındaki saçma sapan fiyat politikasına rağmen şu trend x'in kalktı olayını anlamayanı, şahsen ben anlayamadım :) 

Yan airbag'siz arabayı bu kadar seven var mıymış :D 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

TREND X 4K 1.6 95 PS TDCI 88.875 TL

STYLE 4K 1.6 115 PS TDCI 89.700 TL

Etrafında gördüğün arabalar binici arabası mıydı :) Bu fiyata rağmen mi trend x almışlar ? Buradan tavsiye isteyen birine biz hiç trend x dizel tavsiye ettik mi? Taksici abimizi hatırlayan vardır aramızda, misal.

Ayrıca ben daha sipariş edip Focus bekleyen adam görmedim :) Gören varsa gösterebilir mi? 

Önceki fiyat durumunu hatırlamıyorum ama durum böyleyken de varılacsk bir sonuç var Yakup. Style gerçekten bir donanım bile değil, madem sen böyle abuk bir fiyat politikası izliyorsun niye üç donanım sunuyorsun? Kaldır o zaman komple trend x'i?

Sipariş edip bekleme mevzusuna gelince, bekleyince gelecekse yarın gidip manuel 1.5 eb, SUNROOFSUZ, bixenon lu sipariş vermek istiyorum. Böyle bir seçenek vardı da biz mi yapmadık.

Ya da ben niye manyak gibi 2015 yılında üretilmiş araç için dağdan soldan Sync toplamaya çalışıyorum? Bana soran olmadı 1500 tl opsiyonla ekleyelim mi ya da 3000 daha ver Sync II yapalım diye? Servislerin bile işlevi belirsiz benim nezdimde. Bakımda cam suyu değiştirip 50 tl daha iteleyelim diye bakıyorlar.

Semih O. tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Semih O. yazdı:

Önceki fiyat durumunu hatırlamıyorum ama durum böyleyken de varılacsk bir sonuç var Yakup. Style gerçekten bir donanım bile değil, madem sen böyle abuk bir fiyat politikası izliyorsun niye üç donanım sunuyorsun? Kaldır o zaman komple trend x'i?

Sipariş edip bekleme mevzusuna gelince, bekleyince gelecekse yarın gidip manuel 1.5 eb, SUNROOFSUZ, bixenon lu sipariş vermek istiyorum. Böyle bir seçenek vardı da biz mi yapmadık.

Ya da ben niye manyak gibi 2015 yılında üretilmiş araç için dağdan soldan Sync toplamaya çalışıyorum? Bana soran olmadı 1500 tl opsiyonla ekleyelim mi ya da 3000 daha ver Sync II yapalım diye? Servislerin bile işlevi belirsiz benim nezdimde. Bakımda cam suyu değiştirip 50 tl daha iteleyelim diye bakıyorlar.

Sipariş verip beklemekten kasıt, listede olan ama istediği kombini bekleyen için konuştuğumuzu varsaydım malum :) 

Son 2 durum için %100 haklısın da ona yapacak pek bir şey yok :D Keşke onu yapacak gücü olsa karşımızdaki firmanın. Bu satışlar ile istediğimiz ürünü ucuza almamız imkansız. Hatta bahsetmiştim Style'e SYNC 3 koyacaklardı ama yemedi o ÖTV'den sonra. 1.5 eb için otosandan kimi görsem çemkiriyorum :D 2018'de kavuşacağız yavruyla :D 

Trend x durabilir tabii ama mantıklı fiyat farkı olacaksa. Misal 4K benzinli gibi.

Trend x 5k 1.6 benzin 64.680 (duran model)

Style 5k 1.6 benzin 74.900  (kalkan model) [5k düşünen biri style alır mı?]

Trend x 4k 1.6 benzin 67.960  (duran model)

Style 4k 1.6 benzin 74.900   (duran model) [4K alırsan fark 7'ye indi]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sipariş verip beklemekten kasıt, listede olan ama istediği kombini bekleyen için konuştuğumuzu varsaydım malum :) 

Ben de şunu söylemeye çalışıyorum abi öyle ya da böyle istediğin arabayı alman imkansıza yakın. Bu kadar kısıtlı bir listede bir siparişten bahsetmek de zaten saçma değil mi? Sen zaten toplamda 10 kombinasyon getirip bunlara da 3 ay süre çekersen o da ayrı tuhaflık. Opsiyon dediğin zaman zaten ayrı bir dünya oraya girmek bile istemiyorum.

Neyse sözün özü bu kafayla zor, kendileri bilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında buradan çıkan sonucu doğuran zaten otosan. Böyle saçma sapan fiyat verirsen binicinin önüne haliyle birileri satılmaz, danışman önermez dahi. Sonra bunlar olmadı kaldıralım. Yaşanan bence bu :D Filo'ya satacağımızı sattık! Zaten bu yıl son yıl, kafaları fazla karıştırmadan yürüyelim demişler, gibi geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında buradan çıkan sonucu doğuran zaten otosan. Böyle saçma sapan fiyat verirsen binicinin önüne haliyle birileri satılmaz, danışman önermez dahi. Sonra bunlar olmadı kaldıralım. Yaşanan bence bu :D Filo'ya satacağımızı sattık! Zaten bu yıl son yıl, kafaları fazla karıştırmadan yürüyelim demişler, gibi geliyor.

Şimdi bu sene için 2017 style'da donanım değişikliği var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

TREND X 4K 1.6 95 PS TDCI 88.875 TL (kalkan model)

STYLE 4K 1.6 115 PS TDCI 89.700 TL (duran model)

1.0 EB için fiyatın çok yüksek olduğunu söylüyorduk, ayrıca satılan araba sayısı parmakları geçmiyor. En kolay tespit yeri 2.el ilan sitesi 2 tane makyajlı 1.0 eb çıkacak mı :) 'Fiyat/fayda yakalanmadıkça satamazsın yeğen' kuralını geç tespit ettiler.

MK4 ile eleştirdiğimiz bir çok şeyi halledecekler diye düşünüyorum, F/O cephesi de kör cahil adamlar değil yahu :D 

--7 dakika sonra eklendi--

Çağlar hocam sen tespit manyağıydın :D Etrafımda en çok trend x dizel gördüm diyorsun, SW benzinli kaç araba gördün? Filo olmayacak ama onlar şimdi zaten 1.5 tdci alıyor.

Trend x ile Style arasındaki saçma sapan fiyat politikasına rağmen şu trend x'in kalktı olayını anlamayanı, şahsen ben anlayamadım :) 

Yan airbag'siz arabayı bu kadar seven var mıymış :D 

Sw benzin olayını sadece örnek vermek için dedim Yakup burda benim dikkat çekmek istediğim konu yani isteyene istediği seçeneği sunsunlar ,herkes istediği motor seçeneğine istediği donanımı istediği şanzımanı istediği karoseri alsın olayı.Valla benim focus makyajlandiktan sonra yollarda en çok gördüğüm focus donanımı trend x,makyajsız kasada da titanium donanım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Valla benim focus makyajlandiktan sonra yollarda en çok gördüğüm focus donanımı trend x,makyajsız kasada da titanium donanım

Doğrudur o zaman titanium 60-70 arasıydı şimdi titanium 90-100 lira ama kazandığımız bu oranda değişmedi :) Sayın hocam herkes sizin gibi gelir konusunda zirve yaşamıyor :D 

Ayrıca yukarda yazdım fiyat farkını hala savunuyorsan, pessss :D Senin ne gördüğün çok da önemli değilmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğrudur o zaman titanium 60-70 arasıydı şimdi titanium 90-100 lira ama kazandığımız değişmedi :) Sayın hocam herkes sizin gibi gelir konusunda zirve yaşamıyor :D 

benim zirve yaşadığım nereden çıktı şimdi ?Ben otomobil konusunda zirve yaşıyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

birde @Yakup Çağatay kardeş bizim titanium X e müşteri bulsan çok makbule geçer .Sahibindeki emsalleri arasındaki en uygun focus tit. X 

Hocam benim tanıdığım herkesi sen de tanıyorsun :D Burada ilan açacaksın gören görecek :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam benim tanıdığım herkesi sen de tanıyorsun :D Burada ilan açacaksın gören görecek :) 

Çevrende vardır belki diye dedim Yakup kardeş ha benim çevremde kim focus alsa gelir bana sorar hatta numaramın olmadığı kişiler bile  bir yerden bulur ulaşır bana.Sonuçta burası küçük yerleşim yeri insanlar daha kolay ulaşıyor birbirine .Senin çevrende de hani böyle kişiler olursa falan diye dedim.Forum dışı çevre :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.