Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2013 Benzinli Powershift Rolantide Titreme Sorunu

İbrahim Kantaşlı

Soru

arkadaşlar forumda birçok kez bu sorun paylaşılmış....herkes farklı farklı yorumlar yapmış....sorunların çözülmesi için servise gidicek arkadaşlar vardı belki sorunları çözülmüştür diyerek tekrar dan konuyu açmaya karar verdim...

**benim aracım 2013 model 56 binde benzinli otomatik focus...

**vites geçişlerinde,kalkışlarda filan sorun yok..beyni daha yeni değişti.yazılım yüklendi--mayıs ayında

**araçla durunca örn .lambalarda 5 saniye sonra titreme başlıyor.motordaki titremenin aynısını direksiyonda ve ayak altımda hissediyorum..

**geçenlerde servise gittim 3 gün sonrasında kavramanın değişmesi gerektiğini söylediler..ama bana mantıklı gelmedi.başka ustalara sordum alakası yok dediler...direk motor takozları sorun diyenler var....sizce sorun nedir.????

izkar ford servisi kavrama değişimi olarak geri dönüş yaptı...acaba ford otokoç a mı gitsem...çünkü usta farkı oluyomuş...

İbrahim Kantaşlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1
Şimdi, İbrahim Kantaşlı yazdı:

benzinli araç olunca hemen ısınıyor zaten...ilk lambalarda durunca başlıyor titremeye...kalkış yaptıktan sonra titreme yok...yüksek hızlardada denedim ama titreme olmuyor...otomatik vites oldugu için ayağımı frenden çekince kendi kalkıyor..titreme kesiliyor...motoru elliyorum ordaki titremenin aynısı direksiyonda....sorun kavrama mı yoksa takozlar mı ..bilemedim....

Isikta beklerken vitesi N ye alin, titriyorsa motor takozu, titremiyorsa kavrama veya yardimci elemanlari.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim az bilgime dayanarak bende motor takozları diye düşünüyorum. Şöyle deneyebilirsiniz. Araca uygun biryerde otoparlçk gibi 2500-3000 de kalacak şekilde gaz verin sarsıntı fazla ise takozlardan olma ihtimali yüksek olur.

Ama yapılacak asıl iş servise gitmek tabiki imkan varsa başka servisr gidilip değerlendirme yapılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar forumda birçok kez bu sorun paylaşılmış....herkes farklı farklı yorumlar yapmış....sorunların çözülmesi için servise gidicek arkadaşlar vardı belki sorunları çözülmüştür diyerek tekrar dan konuyu açmaya karar verdim...

**benim aracım 2013 model 56 binde benzinli otomatik focus...

**vites geçişlerinde,kalkışlarda filan sorun yok..beyni daha yeni değişti.yazılım yüklendi--mayıs ayında

**araçla durunca örn .lambalarda 5 saniye sonra titreme başlıyor.motordaki titremenin aynısını direksiyonda ve ayak altımda hissediyorum..

**geçenlerde servise gittim 3 gün sonrasında kavramanın değişmesi gerektiğini söylediler..ama bana mantıklı gelmedi.başka ustalara sordum alakası yok dediler...direk motor takozları sorun diyenler var....sizce sorun nedir.????

izkar ford servisi kavrama değişimi olarak geri dönüş yaptı...acaba ford otokoç a mı gitsem...çünkü usta farkı oluyomuş...

İbrahim,

Poweshiftler de ki kronik titreme sorunu kavrama setinin komple değişmesi ile çözülür. Yazılım yüklenmesinden vs. pek bir sonuç alamazsın, 3 ay çözülmüş gibi görünür sonra yine hortlar... Tek çare kavrama değişimi.

Bu titreme yaşanırken aracın rölanti devri kaçta, buna baktınız mı hiç? Ben kavrama setinin değiştirdikten sonra serviste tork vidaları ya az yada çok sıkıldığı için rölantim her zaman olması gerekenin altındaydı ve rölantide beklerken saçma sapan bir sarsıntı vardı. Servise götürdüm, kısa sürede ince bir ayara yapıp verdiler şuanda aracın çalıştığı bile belli olmuyor... 

Servis kavrama değişsin diyorsa bu fırsatı kaçırmayın ve kavrama setinin değiştirin. Hazır araç servise girmişken zaten bu titreme sorununa çözüm bulunur, titrek muhallebi kıvamında servisten çıkarmazlar aracı...

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tork vidalarının sıkılma durumu için bende başvuru yapıyım. Kısa süreliğine çözüm olsa da sonrasında tekrardan titreme olur diye düşünüyorum.  Özellikle uzun yola gittiyseniz araç iyice ısındıktan sonra dur kalk da-rolantide  daha fazla titreme oluyor. 

Sabah ayazında gram titreme yok. Soğuk havayı seviyor bizim araç:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benzinli araç olunca hemen ısınıyor zaten...ilk lambalarda durunca başlıyor titremeye...kalkış yaptıktan sonra titreme yok...yüksek hızlardada denedim ama titreme olmuyor...otomatik vites oldugu için ayağımı frenden çekince kendi kalkıyor..titreme kesiliyor...motoru elliyorum ordaki titremenin aynısı direksiyonda....sorun kavrama mı yoksa takozlar mı ..bilemedim....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracımın uzatma garantisi devam ediyor..(%20 araç sahibi ödemeli) aracımın N deyken de P deykende titreme devam ediyor...denedim bu şekildede....aynı ....ayağımı frenden çekip araç kalkınca yağ gibi sıkıntı yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracımın uzatma garantisi devam ediyor..(%20 araç sahibi ödemeli) aracımın N deyken de P deykende titreme devam ediyor...denedim bu şekildede....aynı ....ayağımı frenden çekip araç kalkınca yağ gibi sıkıntı yok

Takozlarin biri veya birkaci gidik, servise gidin degistirsinler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Normal ısınma değil, uzun yol sebebiyle aşırı ısınma sebebiyle artar demiştim.  Sorununuz çözülürse yazarmısınız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar titreme sorunum çözüldü....motor kulakçiğin bir tanesini değiştirdiler sorun halloldu....normal ücret 411 tl ...ama garantiden değişti...

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
SADECE büyük harf kullanımı yasaktır :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.