Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Devir Saati Ve Hız Orantısı

Furkan Çiçek

Soru

Herkese iyi akşamlar, 

Bir kaç gün önce hız sabitleyicisi ile 108 km/h ile ilerlerken devir saatinin ortalama 2.000 de olduğunu farkettim. Merak edip 3.000 devire çıkardım arabayı hıza baktığımda sabtleyici 156 yı gösteriyordu. Düz mantık yaptığımda 162 km/h ile gitmesi gerekmiyor mu? (6. vites)

Acaba baskı balatası falan azaldığı için olabilir mi? hemen hemen 145 k oldu araç. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Cem abinin bu başlıkta yaptığı tabloya göre:

2000'de 107, 3000'de 160 olması gerekiyor. 4 km umursamak için çok az bir değer bence de lastiklerde boyut değişikliğine gittiyseniz o biraz etkileyebiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

205/55/16 ile değiştikten sonra ELM cihazı ile değiştirdim aracın ayarlarını. Bilmiyorum şu aralar yakıt şehir içi 7 ye yaklaştı ve şehirler arası 4.9-5.0 olarak değişiyor. Ayrıca Seyfe beli geçidi dediğimiz yeri 6. viteste 110 km/h sabitleyici ile çıkarken 9.5 yakarken şu aralar 11 yakıyor.

Baskı balata mı bitti diye düşünüyorum, en son 60 binde volan yandığı için servis balatayı da değişelim demişti ikisini de değiştirmedim.

Focusla vedalaşma zamanım yaklaşıyor gibi :( 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
06.11.2016 - 04:32 tarihinde, Furkan Çiçek yazdı:

en son 60 binde volan yandığı için servis balatayı da değişelim demişti ikisini de değiştirmedim.

Volan nasıl yandı en çok onu merak ettim. 

06.11.2016 - 04:19 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

ya gösterge sapması hıza bağlı olarak değiştiği içindir yada hesapladığınız sayılar yaklaşık olduğu için (2000 değilde 1995 gibi)

Ozan'ın bu tezi bence sorunuzun cevabı. 

Bir diğer durum ise şu kısım için. 

06.11.2016 - 04:32 tarihinde, Furkan Çiçek yazdı:

Focusla vedalaşma zamanım yaklaşıyor gibi :( 

Volan yanmış, servis balatayı da volanı da değiştirelim demiş, siz değiştirmemişsiniz ve yüz bin km dir kullanıyorsunuz.

E araba daha ne yapsın :D:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.