Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Turizm ve eğlencenin merkezi , Anavatanımıza gönül bağıyla bağlı bu sıcak ada  ülkesinde, Kuzey Kıbrıs araç kiralama şirketlerinin ayaklarınızı yerden kesecek,  tatilinizi kolaylaştıracak günlük araç kiralama, Ercan Havalimanı - Otel Transfer hizmetlerine buradan ulaşabilirsiniz.

http://jetoto.com/tr/kibris-rent-a-car/?gun=3&il=82

Ercan Havalimanı  terminal çıkışında uçağınızdan iner inmez sizi karşılayacak ve adadaki Girne, başkent Lefkoşa şehir merkezi, Gazimağusa, Güzelyurt, İskele'deki varış noktanıza sizi ulaştıracak Kıbrıs araç kiralama firmalarımızın hangi hizmetlerinin fiyata dahil hangilerinin ekstra ücrete tabi olduğunu arama sonuçları üzerinden tek tıkla görebilir, Kıbrıs tatiliniz için öngördüğünüz ulaşım bütçesine en uygun kiralama yolunu kolaylıkla seçebilirsiniz. Kıbrıs rent a car firmalarının özellikle yüksek sezonla birlikte ve haftasonlarında taleplerinizi karşılayamama ihtimali nedeniyle erken rezervasyonu tercih etmeniz uygun olacaktır.

Önemli bir güvenlik uyarısı olarak, Kıbrıs'ta trafiğin ters aktığını, doğal olarak araçlarda direksiyonun sağ tarafa konumlandırıldığını, bu nedenle kısa bir adaptasyon süreci geçireceğinizi hatırlatmak isteriz:) Bir önemli kural daha; Türkiye'de trafikte pek rastlayamayacağımız bir uygulama, dönel kavşağa girmeden önce kavşak içerisinde araç olup olmadığını kontrol ediyoruz, çünkü geçiş üstünlüğü her zaman kavşak içerisindeki araçtadır.

Güzel, eğlenceli ve dopdolu bir Kıbrıs tatili dileğiyle herkese iyi sürüşler..

kıbrıs rent a car.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Jet Oto yazdı:

Bir önemli kural daha; Türkiye'de trafikte pek rastlayamayacağımız bir uygulama, dönel kavşağa girmeden önce kavşak içerisinde araç olup olmadığını kontrol ediyoruz, çünkü geçiş üstünlüğü her zaman kavşak içerisindeki araçtadır.

Değil mi ? Bizim zamanımız çok değerli sağa sola bakma alışkanlığımız yok :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Volkan Ö. yazdı:

Soldan gelen araca yol verilmesi kuralı orda sağdan gelene olarak mi uygulanıyor. Bizde kimseye yol verilmiyor o ayrı.

Evet. Avusturalya'da öyleydi en azından :) 

Ben sadece 1-2 gün araba kullandım orada da sandığım kadar farklı/garip gelmedi bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 dakika önce, Volkan Ö. yazdı:

Soldan gelen araca yol verilmesi kuralı orda sağdan gelene olarak mi uygulanıyor. Bizde kimseye yol verilmiyor o ayrı.

Aynen abi oyle uygulaniyor ben kibrista okuyorum yayalara bile yol verilir trafikte bizden ustundürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kurallardan tramerin bile haberi yok, ben kavşak içindeyken arka çamurluğa çarptılar adam sağda diye ben suçlu çıktım, madde madde açıklayan dilekçe yazdım sallamadılar.

yani evet kurallara göre kavşak içindeki araç her türlü önceliklidir, ama pratikte değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kıbrıslılar gayet medeni ve saygılı araç kullanıyorlar. Kurallara ciddi boyutta uyuyorlar. Döner kavşaklarda asla sıkıntı yaşanmıyor, bu arada o kavşaklara Kıbrıs Türkçesinde "çember" deniliyor.

Diğer bir deyişle araç sürmek rahat ve keyifli. 

Yan koltukta otururken soldan akış ürkütse de sürücü koltuğuna oturunca her şey kısa sürede yerli yerine oturuyor. Sadece dalgın kullanmamak lazım.

Bir de yaya olarak zorluk var, karşıdan karşıya geçerken önce sağa bakmayı unutuyor insan. 

Kritik kavşaklarda tabela uyarılı radar kameraları var.

Asfalt kalitesi genelde düzgün, trafik şehirlerarası rahat, ancak Girne sahil yolu belli saatlerde yoğun.

Özetle araç kiralamaktan çekinmeyin. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.