Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

çakmaklık Nasıl Sökülür?

Ercan Gülmez

Soru

aracımı aldığımdan beri çakmaklık çalışmıyordu hatta içi paslanmıştı artık ne döküldüyse. nasıl çıkıyormuş diye bi bakayım dedim. çakmaklığın olduğu yerin kırık olduğunu fark ettim. burası parça olarak mı değişiyor yoksa komple orta konsol mu değişiyor ? sanki bu kısım alttan orta konsola sabit gibi geldi bana.

IMG_5512.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Teşekkür ederim Gürkan hocam [emoji4]

Hocam çakmaklık değişecek sadece. Onu elektrikçiler siyah parçayı çıkartmadan halleder rahatça. Çakmaklığın içindeki metal parça çıkınca altında yuvası var. Onunla beraber değiştirirsiniz. Hatta daha şekli güEl çakmaklıklar var kapaklı. Bildiğim kadroyla o siyah plastik parça içten krem plastiğe vidalı. Zorlama boşa. Kırılırsa daha çok canın yanar.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Hocam çakmaklık değişecek sadece. Onu elektrikçiler siyah parçayı çıkartmadan halleder rahatça. Çakmaklığın içindeki metal parça çıkınca altında yuvası var. Onunla beraber değiştirirsiniz. Hatta daha şekli güEl çakmaklıklar var kapaklı. Bildiğim kadroyla o siyah plastik parça içten krem plastiğe vidalı. Zorlama boşa. Kırılırsa daha çok canın yanar.

Resimde görünen çakmaklığın bağlı olduğu dikdörtgen şeklindeki siyah kısım içine çöküyor şuan. Sanırım alttan krem kısma bağlantısı vardı orasını kırmışlar. O zaman sadece siyah kısmı değiştircez ve bitcek ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ah ah keşke dediğin gibi kolay olsaydı. O siyah bölüm alttan 4 vidayala bağlı ve 1 i kırıldıysa komple konsolu sökmen gerek. Nerden mi biliyorum ben kırdım da ondan :) sadece çakmaklık bozuksa Doğanın dediğini yaparsınız ama siyah parçaysa ya bulaşmayın ya da komple sökmeyi göze alın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Teoman Saraç yazdı:

Ah ah keşke dediğin gibi kolay olsaydı. O siyah bölüm alttan 4 vidayala bağlı ve 1 i kırıldıysa komple konsolu sökmen gerek. Nerden mi biliyorum ben kırdım da ondan :) sadece çakmaklık bozuksa Doğanın dediğini yaparsınız ama siyah parçaysa ya bulaşmayın ya da komple sökmeyi göze alın..

Komple sökersem siyah kısmı değiştirmem yeterli olur mu peki ? Birde yine orta konsolda bulunan usb girişi de çalışmıyor bunun sebebi de çakmaklık olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi çakmaklığın çalışmasıyla oranın kırılması alkası olduğunu sanmam nedeni ise orası bir plastik parça 4 vidanın tuttuğu yer. Belki alttan fişi çıkmıştır. Çakmaklığa giren fiş. Sökmeden önce elektirik bağlantılarını kontrol edin. Ama dediğim gibi sökmek zahmetli iyi karar verin..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.