Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

focus 3, hoparlör sorunu..

Mustafa Anil

Soru

merabalar.. aracım style otomatik vites, beyaz hatchback.. 13 aralık günü teslim aldım, neredeyse bir ay olacak. müzik dinlerken, bazı parçalarda sanki hoparlör patlakmış gibi bızırtılı cızırtılı ses duymaya başladım..

acaba dedim ekolayzer ayarları mı bozuk, basları azalttım.. ama aynı sesleri özellikle pop şarkılarda, basları kuvvetli parçalarda sıkça duymaya başladım.. seslerin ön hoparlörden değil arkalardan geldiğini duydum..özellikle sürücü tarafı çarprazı, arka sağ kapıdan geliyordu..

ne yaptıysam düzeltemedim, resmen hoparlör patlak gibi ses geliyor.. servise götürdüm.. şikayeti anlatır anlatmaz, servis şefi harun usta durumu anladı..

**** birkaç kişi daha aynı ses rahatsızlığı ile gelmiş.. ilk gelen arkadaşın arabasının hoparlörünü incelemişler, sökmüşler.. hoparlörde patlak falan vs durumu yok.. ama bir sorun bulmuşlar.. arka kapı ses izolasyon parçası mı, örtüsümü hoparlörün arkasına yaslanıyormuş ve yüksek sesli bas parçalarda hoparlörün körüğü izalosyon ile temas ettiği için bızırtı cızırtı patlak gibi ses çıkarıyormuş..

sonra aynı şikayetle birkaç kişi ve ben gelince, artık bunun servislik değil, mühendislik hatası olduğunu ve bir form doldurup genel merkeze ilettiklerini, onlardan yanıt beklediklerini söyledi. kendilerini aşan bir durum muş. arabanın orjinal kapı içi yapısı ne yazık ki bu sesi çıkartıyormuş. haber gelirse bizi arayacaklarını söyledi..

biz de sesi fazla açmıyoruz artık:).. haber bekliyoruz. inşallah bir çözüm bulurlar.. siz de kendi aracınızda bunu deneyin lütfen.. paylaşımlarınızı bekliyorum. saygılar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Türkiye şartlarında çoğu çalışan kendi tercihleri olarak bulundukları mevkide değillerdir,hemen hepsi hayatın sürüklemesiyle o işi yapıyolardır dolayısıyla severek işini yapanda bi okadar azdır.Severek yapılmayan işte ancak okadar olur denetimde zayıfsa.Aracınızı seviyorsanız bi yerde ustaya ustalık yapmak zorundasınız malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alper bey bu tespitinizde çok haklısınız severek yapmıyorlar.Ama insanların paralarına zamanlarına yazık cok basit bir iş için 5 defa servise gitmek çok kötü ve aşırı zaman kaybı bu insanlar işlerini severek ve bilerek yapmak zorunda.Biz insanlar işlerini kaybetmesinler zarara uğramasınlar diye sessiz kalıyoruz bu yüzdende bu tarz hatalar devam edip gidiyor.Ben buna nokta koymaya karar verdim ve bu aracımı alırken beni yanlış yönlendiren satış temsilcisinden şikayette bulundum üzülüyorum ama arkadaş cezasını almak zorunda kaldı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bazı konularda işin peşini bırakmamak en iyisi bilinçli olarak işe yaklaşınca, arkadaşlar daha iyi ve daha hızlı çözüyorlar.Bakalım bu konuyu nasıl halledecekler servisten önce direkt ford a mesaj attım ve bunun genel sorun olduğunu anlatarak çözmelerini sitedim bakalım sonuç ne olacak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracımdaki bassdan memnunum ama tweeterları çok güzçsüz geliyor ayarlardan en sona getirsemde kaliteli ses alamıyorum direk onları söküp kaliteli bir markayla değiştirsem aynı sesimi alırım istediğimimi? yoksa anfi falan gerekmez değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracımdaki bassdan memnunum ama tweeterları çok güzçsüz geliyor ayarlardan en sona getirsemde kaliteli ses alamıyorum direk onları sÖküp kaliteli bir markayla değiştirsem aynı sesimi alırım istediğimimi? yoksa anfi falan gerekmez değil mi?

Ben kapılardaki hoparlÖrleri Hertz marka 120 W coax larla değiştirdim ses kalitesi baya yükseldi fakat kapılarında izolasyonunun yapılması gerekir. Bana sorarsanız bir kaç ay bekleyin sony hoparlÖrler geldiğinde servisten istersiniz o vakitte izolasyon falan yaparsınız kapıları tekrar tekrar sÖküp takmanıza gerek kalmaz benim gibi :)

Bu bağlantıdan nasıl değiştiğine bakabilirsiniz.

http://www.focusfana...ad.php?t=276050

Bülent Candan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben kapılardaki hoparlÖrleri Hertz marka 120 W coax larla değiştirdim ses kalitesi baya yükseldi fakat kapılarında izolasyonunun yapılması gerekir. Bana sorarsanız bir kaç ay bekleyin sony hoparlÖrler geldiğinde servisten istersiniz o vakitte izolasyon falan yaparsınız kapıları tekrar tekrar sÖküp takmanıza gerek kalmaz benim gibi :)

Bu bağlantıdan nasıl değiştiğine bakabilirsiniz.

http://www.focusfana...ad.php?t=276050

Baktim simdi adam tweeteri iptal etmis. Amfi kullanmadan direk degistirilebiliyor demekki. Sony gelse ben serviste benim hoperlorlerim yerine sony takin diyebilirmiyim? Yaparlarmi? Olursada fiyati cok yuksek olur bence. Profesyonel ses sistemi yapan bir yerden daha kaliteli bir ses sistemi + izolasyon yapilabilir bence

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Baktim simdi adam tweeteri iptal etmis. Amfi kullanmadan direk degistirilebiliyor demekki. Sony gelse ben serviste benim hoperlorlerim yerine sony takin diyebilirmiyim? Yaparlarmi? Olursada fiyati cok yuksek olur bence. Profesyonel ses sistemi yapan bir yerden daha kaliteli bir ses sistemi + izolasyon yapilabilir bence

Hocam tweeter iptal olmuyor merak etme. HoparlÖrün soketini çıkarıp takıyosun sadece, kablo sistemi değişmiyor sadece hoparlÖr yuvası kasnak dediğimiz üç tane vida tutuyor onuda. Sony hoparlÖr için fahiş bir fiyat çıkacağını zannettmem. Bunu yapmanızı Önermemin sebebi aracın orijinalliği bozulmaz en azından daha sağlam olur. Bu konuda deneyimim olduğu için :)

Sony hoparlÖrde bu, gÖrünüşte pek farklı değil zaten :)

http://s17.postimage...gv/IMG_1005.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hoparlör ile aracın orjinalliği falan bozulmaz yahu. Abartmayın.

Bir arabanın orjinalliğinin bozulması demek, aracın üreticinin yayınladığı değerlere uymayan ve geri dönülemez şekilde yapılan tamir ya da modifikasyon sonrasında olur. örneğin arabanın arka çamurluğunu değiştirtir ya da tamir ettirirseniz o arabanın orjinalliği bozulur. Ama kapısını komple değiştirirseniz o orjinalliğin bozulması anlamına gelmez. Ancak kapısını kaportacıda düzelttirir yada sacını değiştirtirseniz o da orjinalliğini bozar. çünkü fabrikanın standartlarında tamir ettirme imkanınız malesef yok. Ama hoparlörmüş teypmiş ıncık cıncıkmış bunlarla orjinalliğinin bozulduğunu falan düşünüyorsanız bu yanlış.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam tweeter iptal olmuyor merak etme. HoparlÖrün soketini çıkarıp takıyosun sadece, kablo sistemi değişmiyor sadece hoparlÖr yuvası kasnak dediğimiz üç tane vida tutuyor onuda. Sony hoparlÖr için fahiş bir fiyat çıkacağını zannettmem. Bunu yapmanızı Önermemin sebebi aracın orijinalliği bozulmaz en azından daha sağlam olur. Bu konuda deneyimim olduğu için :kızgın:

Sony hoparlÖrde bu, gÖrünüşte pek farklı değil zaten :yeah:

http://s17.postimage...gv/IMG_1005.jpg

Aklimda olucak bu işlem hele bir gelsinde sony :)

Buarada tweeterin iptal olmasi olayi sizin gonderdiginiz yabanci forumdan. Ordaki adam tweeteri iptal etmis

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aklimda olucak bu işlem hele bir gelsinde sony :kızgın:

Buarada tweeterin iptal olmasi olayi sizin gonderdiginiz yabanci forumdan. Ordaki adam tweeteri iptal etmis

Evet yabancı forum ben resim çekme özürlü olduğum için kopyaladım. Ben tweeterları iptal etmedim hepsi çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.