Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Mazot Filtresini Kendisi Değiştiren Varmı

Alp Kaya

Soru

iyi akşamlar arkadaşlar.2007 focus 1,6 dizel aracımın yağ bakımı zamanı geldi.bakımlarını kendim yapıyorum.mazot filtresini 166000 de tamirci değiştirmişti.aracım 188000 km de .3 yıl oldu mazot filresi değişeli.mazot filresinide aldım.ufi marka. .youtube dan değiştirme videolarını izledim.filtreyi taktıktan sonra hava almak için elçek denilen malzemeyide aldım.geçen hafta arkadaşımın fusion marka aracının bakımını yaptık.mazot filresinide değiştirdik.fusionda kolay focusta elçek denilen hava alma pompası olmadığı için 25 tl ye tofaş parçacısından aldım.herşey tamam. sizlere sorum şu; daha önce mazot filtresini kendisi değiştiren varmı.varsa bilgi paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Riskli bi iş benimkini usta değiştirdi elçekle havasını aldı çalıştıramadı sonra bi sprey sıktı falan nereye sıktı araç içindeydim göremedim velhasıl uğraştırabilir bayağı bu arada benimki focus 3 gerçi farkları yokta videolarda görmüşündür değişen filtrenin içini mazotla doldurduklarını daha sonra elçekle iyice sağlama al.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben kendim değiştirdim, eczaneden en büyük olanlarından bir tane enjektör aldım, mazot alırken küçük su pet şişesine mazot koydurdum, zaten petin içi kadar filtre mazot almıyor. Yeni filtrenin içini enjektör yardımıyla 4_5 seferde doldurdum, eski filtreyi yerinden söktüm ve yenisini taktim, hortum bağlantılarıni bagladim, çek çek falan kullanmadim gerek de kalmadı zaten, marşa bastım hiç problemsiz çalıştı. Kendiniz rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Tabi eliniz bu işlere biraz yatkinsa, kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar video çekme şansım olmadı.önce aldığım elçek için hırdavatçıdan 2 metre hortum aldım.bunları elçeğe bağladım.sonra arabadaki filrenin mazot çıkış borusuna (beyaz  olana) kısa olan hortumu taktım.uzun olan hortumu yeni aldığım filtrenin giriş borusuna taktım (siyah plastik olan).söktüğüm arabaya ait mazot borusunun ucuna plastik eldiven parmağını kesip taktımki hava yapmasın.neyse elçekle pompalayıp yeni aldığım filtrenin içini mazot doldurdum.doldururken boşta olan uçtaki yeşil tapayı çıkardım.mazot gelmeye başlayınca taktım.sonra elçeği söküp diğer tapayıda yeni filreye taktım.sonra eski filtrenin fişini çıkardım 8 numara anahtar ile mazot filtresini tutan 3 adet  vidayı söktüm.filrenin üzerindeki diğer mazot hortumunu sökerek eldiven parmağını taktım.takmazsanız mazot depoya geri kaçabilir ve havasını zor alırsınız.sonra filtreyi oynatarak yukarı doğru çekip çıkardım.yan tarafında kanal olduğu için sağa sola dönmüyor.yeni filtreyi alıp bakarsanız yan tarafındaki kanalı görürsünüz.yeni filreyi alıp aşağı doğru bastırarak yerine taktım.vidalarını takarak sabitledim.mazot hortumu filtrenin siyah olan ucuna taktım.metal olan diğer uca (mazot çıkışa) elçeği bağladım.elçekle pompalayarak hava kabarcıkları kesilene kadar devam ettim.çıkan mazotu bir kabın içine akıttım.direk mazot gelmeye başlayınca filtreden elçeği çıkardım ve arabanın boşta kalan mazot çıkış hortumunu taktım.fişinide taktım.marş basmadan önce 2-3 defa kontağı açıp kapattım.marşa bastım araba tek seferde çalıştı.umarım faydalı olmuşumdur.başlamısken arabanın yağ bakımınıda yaptım.v kayışınıda değiştirdim.

IMG_20161001_092008.jpg

IMG_20160929_183940.jpg

IMG_20161001_092017.jpg

IMG_20161001_092026.jpg

IMG_20161001_092404.jpg

IMG_20161001_100056.jpg

IMG_20161001_100334.jpg

IMG_20161001_100613.jpg

IMG_20161001_100625.jpg

IMG_20161001_101146.jpg

IMG_20161001_102048.jpg

IMG_20161001_102112.jpg

--42 dakika sonra eklendi--

sizin yöntemde iyiymiş muharrem bey.bana parçacı dahil sorduklarım değiştiremezsin, hava yaptırırsın, çalıştıramazsın dediler.bende garantiye aldım işimi.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Alp Kaya yazdı:
arkadaşlar video çekme şansım olmadı.önce aldığım elçek için hırdavatçıdan 2 metre hortum aldım.bunları elçeğe bağladım.sonra arabadaki filrenin mazot çıkış borusuna (beyaz  olana) kısa olan hortumu taktım.uzun olan hortumu yeni aldığım filtrenin giriş borusuna taktım (siyah plastik olan).söktüğüm arabaya ait mazot borusunun ucuna plastik eldiven parmağını kesip taktımki hava yapmasın.neyse elçekle pompalayıp yeni aldığım filtrenin içini mazot doldurdum.doldururken boşta olan uçtaki yeşil tapayı çıkardım.mazot gelmeye başlayınca taktım.sonra elçeği söküp diğer tapayıda yeni filreye taktım.sonra eski filtrenin fişini çıkardım 8 numara anahtar ile mazot filtresini tutan 3 adet  vidayı söktüm.filrenin üzerindeki diğer mazot hortumunu sökerek eldiven parmağını taktım.takmazsanız mazot depoya geri kaçabilir ve havasını zor alırsınız.sonra filtreyi oynatarak yukarı doğru çekip çıkardım.yan tarafında kanal olduğu için sağa sola dönmüyor.yeni filtreyi alıp bakarsanız yan tarafındaki kanalı görürsünüz.yeni filreyi alıp aşağı doğru bastırarak yerine taktım.vidalarını takarak sabitledim.mazot hortumu filtrenin siyah olan ucuna taktım.metal olan diğer uca (mazot çıkışa) elçeği bağladım.elçekle pompalayarak hava kabarcıkları kesilene kadar devam ettim.çıkan mazotu bir kabın içine akıttım.direk mazot gelmeye başlayınca filtreden elçeği çıkardım ve arabanın boşta kalan mazot çıkış hortumunu taktım.fişinide taktım.marş basmadan önce 2-3 defa kontağı açıp kapattım.marşa bastım araba tek seferde çalıştı.umarım faydalı olmuşumdur.başlamısken arabanın yağ bakımınıda yaptım.v kayışınıda değiştirdim.
--42 dakika sonra eklendi-- sizin yöntemde iyiymiş muharrem bey.bana parçacı dahil sorduklarım değiştiremezsin, hava yaptırırsın, çalıştıramazsın dediler.bende garantiye aldım işimi.

İnsan kendisi yapınca daha mutlu oluyor, elinize sağlık güzel olmuş

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

haklısınız arkadaşlar.2015 ocak ayında usta malzemeleri aldı. v kayışınıda değiştirdim dedi.bir kayış 2 sene dolmadan nasıl bu hale gelir.22000 km oldu değişeli.sonuç ortada.içime sinmedi onuda değiştirdim.şimdi kafam rahat.kötü komşu insanı ev sahibi yaparmış,kötü tamircide beni meslek sahibi yapacak herhalde -)

IMG_20161001_133726.jpg

IMG_20161001_133558.jpg

IMG_20161001_133607.jpg

IMG_20161001_133621.jpg

IMG_20161001_133655.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
haklısınız arkadaşlar.2015 ocak ayında usta malzemeleri aldı. v kayışınıda değiştirdim dedi.bir kayış 2 sene dolmadan nasıl bu hale gelir.22000 km oldu değişeli.sonuç ortada.içime sinmedi onuda değiştirdim.şimdi kafam rahat.kötü komşu insanı ev sahibi yaparmış,kötü tamircide beni meslek sahibi yapacak herhalde -)
IMG_20161001_133726.jpg
IMG_20161001_133558.jpg
IMG_20161001_133607.jpg
IMG_20161001_133621.jpg
IMG_20161001_133655.jpg

Sizi görünce bende niyetlendim v kayışını değiştirmeye zor oldumu ne tarz alet lazım araç focus 3 tdci
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim araç focus 2. değiştirmek kolay 5 dakikamı aldı benim.resimde görülen gergi bilyasının üzerinde anahtar takılacak şekilde bir çıkıntı var.oraya uzatma kol ile beraber 14 lokma taktım.gergi bilyasını aşağı doğru bastırdım.kayış boşa çıktı.eskisini çıkartım bir elimle bilyayı tutarken diğer elimle yeni kayışı taktım.gergi bilyasını bırakınca kayış eski şeklini aldı.(unutmadan gergi bilyasının üzerindeki çıkıntı anahtarlar gibi numaralı değil.benim araçta  H harfi şeklinde. oraya içi boş bir boruda takılabilir.maksat orayı tutsun yeter.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
benim araç focus 2. değiştirmek kolay 5 dakikamı aldı benim.resimde görülen gergi bilyasının üzerinde anahtar takılacak şekilde bir çıkıntı var.oraya uzatma kol ile beraber 14 lokma taktım.gergi bilyasını aşağı doğru bastırdım.kayış boşa çıktı.eskisini çıkartım bir elimle bilyayı tutarken diğer elimle yeni kayışı taktım.gergi bilyasını bırakınca kayış eski şeklini aldı.(unutmadan gergi bilyasının üzerindeki çıkıntı anahtarlar gibi numaralı değil.benim araçta  H harfi şeklinde. oraya içi boş bir boruda takılabilir.maksat orayı tutsun yeter.)

bunun gibi değilmi?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.