Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

C-max ön Park Sensörü çalışması, Xenon Dönüş Farı, Paspas Ve Tampon Koruyucu Hakkında

barisozyurt

Soru

Merhaba arkadaşlar,

Daha yeni 2012 model C-Max Titanium-X aldım. Bir iki sorum var, başlıkları gezdim ama bulamadım.

1. Park sensörleri hakkında: Geri vitese takınca Park Sensörleri (Park Pilot) otomatik çalışıyor ama ön park sensörleri konsoldaki Park Pilot düğmesine basmazsan otomatik olarak çalışmıyor. O düğmeye basmazsan öne doğru yanaşırken bir cisime yaklaşınca uyarı vermiyor. Ön/arka Park sensörlerinin devamlı açık olması gerekmez mi ?  Bunun bir ayarı var mı ?

2. Bu aracın Xenon farlarında virajlarda direksiyon hareketine göre dönme var mı ?

3. Bu araç için önerebileceğiniz, şöför tarafındaki paspas sabitleme çıkıntılarına uygun 3D havuzlu paspas var mı ?

4. Bazı C-Max'larda bagaj kapağını hemen altında, tampon üstünde siyah koruyucu bir bant var. Bu bant servislerde mi takılıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Aracınız hayırlı olsun, başlığınızı düzenledim sizde lütfen profildeki araç bilginizi güncelleyiniz.

1- Tüm ayarlar yol bilgisayarında.

2- Hareketli Xenon değil, dönse zaten fark edersiniz :)

3- 3D paspası mevcut halının üstüne koymalısınız. Oraya geçme bulamazsınız büyük ihtimal, görmedim.

4- Parçayı görmek lazım, tamponun üstündekinden bahsediyorsanız, örneğim Makyajlı C-Max'lerin hepsinde var. Fabrikasyon onlar ama sipariş ederseniz sizde takarsınız, neden olmasın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
23 dakika önce, barisozyurt yazdı:

1. Park sensörleri hakkında: Geri vitese takınca Park Sensörleri (Park Pilot) otomatik çalışıyor ama ön park sensörleri konsoldaki Park Pilot düğmesine basmazsan otomatik olarak çalışmıyor. O düğmeye basmazsan öne doğru yanaşırken bir cisime yaklaşınca uyarı vermiyor. Ön/arka Park sensörlerinin devamlı açık olması gerekmez mi ?  Bunun bir ayarı var mı ?

2. Bu aracın Xenon farlarında virajlarda direksiyon hareketine göre dönme var mı ?

3. Bu araç için önerebileceğiniz, şöför tarafındaki paspas sabitleme çıkıntılarına uygun 3D havuzlu paspas var mı ?

4. Bazı C-Max'larda bagaj kapağını hemen altında, tampon üstünde siyah koruyucu bir bant var. Bu bant servislerde mi takılıyor. 

1 - İkisi de otomatik çalışıyor olmalı. Yanlış hatırlamıyorsam yol bilgisayarı seçeneklerinde on/off olması lazım. Bir kapatıp tekrar açın, deneyin.

2 - Farlar dönüşe duyarlı değil, dönüş yardımcı ışıkları var, ilaveten sağa/sola birer ampül konulmuş, dönüş yapacağınız taraf kısa süreliğine yanıp otomatik sönüyor..

3 - ?

4 - Dışarıdan da bulabilirsiniz.

Aydın Perçem tarafından düzenlendi
imla..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1- Geri vitese aldığınızda ön ve arka park sensörleri otomatikman aktifleşir,

ancak hızınız ileriye doğru belli bir seviyeye ulaşınca (Sanırım 30km/h idi) tüm sensörler deaktif oluyor.

Diyelim aracı park halinde iken ilk kez çalıştırdınız, bu durumda da hem arka hem ön park sensörleri deaktif konumda oluyor...

Yani öne doğru yavaş yavaş gitseniz ve önünüzde bir cisim olsa yine ötmez... Manuel açmanız gerekir. (2012 Focusta böyle)

Diğer maddeler için Yakup gerekli cevapları vermiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Park sensörleri düğmeye basınca ve geri vites arasında çalışma farkı yok, aynı şekilde çalışır. Sizdeki durum biraz garip.

Tampon koruma yanlış hatırlamıyorsam Nisan 2013 sonrası standart olmuştu. Sonradan taktırmak mümkün ama ucuz bir parça değil, tampona delikler açılması gerekiyor. Onun yerine şeffaf koruyucular var ben onları tavsiye ederim.

Araçta sabit viraj farları var.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araç park halinde bekliyor, motoru çalıştırıp, birinci vitese takıyorum ve önümdeki park halindeki araca yaklaşıyorum. Bu durumda ön park sensörlerinin öndeki aracı algılayıp ötmesini bekliyorum ama ötmüyor, çünkü aktifleşmemiş durumda. Konsoldaki düğmeye basarsam o zaman aktifleşip ötüyor. Sanırım çalışma şekli bu.

Daha önceki aracımda düğmeye basma falan yoktu, önden arkadan herhangi bir cisme yaklaşınca öterdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
43 dakika önce, barisozyurt yazdı:

Araç park halinde bekliyor, motoru çalıştırıp, birinci vitese takıyorum ve önümdeki park halindeki araca yaklaşıyorum. Bu durumda ön park sensörlerinin öndeki aracı algılayıp ötmesini bekliyorum ama ötmüyor, çünkü aktifleşmemiş durumda. Konsoldaki düğmeye basarsam o zaman aktifleşip ötüyor. Sanırım çalışma şekli bu.

Daha önceki aracımda düğmeye basma falan yoktu, önden arkadan herhangi bir cisme yaklaşınca öterdi.

Bu durum normal, geri manevra yapmadan aktif olmaz yada düğmeye basacaksınız...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu durumda ya aracı önce geri vitese alacaksınız ve sonra bire atacaksınız, ya da düğmeye basacaksınız. Başka türlü devreye girmez. Sizin istediğiniz makyajlıda var galiba, emin değilim ama onda buna benzer yeni bir özellik var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
35 dakika önce, Semih O. yazdı:

Düğme yine de daha mantıklı sanki. Trafik ışıklarında da böyle oluyordur herhalde?

Ama ön park sensörü ciddi dibine girince başlıyor ötmeye. Yani böyle bir alışkanlık varsa 5-6 sn dinlersin işte bence düğmeden daha kullanışlı çünkü onda susmuyor.

Her ikisini de deneyince, heh bu daha mantıklı demiştim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ama ön park sensörü ciddi dibine girince başlıyor ötmeye. Yani böyle bir alışkanlık varsa 5-6 sn dinlersin işte bence düğmeden daha kullanışlı çünkü onda susmuyor.

Her ikisini de deneyince, heh bu daha mantıklı demiştim. 

ford biraz geriden geliyo :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.