Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

C-max Mi? Scenic Mi?

Serkan erden

Önerilen Mesajlar

4 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Cmax aile arabası da bizimki ne arabası?

C-max daha bi aile arabası :) En büyük fark arka koltuklarda. Tavan yüksek olduğu ve daha dik oturduğun için yandaki küçük yolcu ile ilgilenmesi daha kolay. Çocuğunu emzirmesi falan müthiş rahat (mış  :) ) sedan, hb vs göre. Çocuk aynası, koltuk arkası tepsiler, elektrikli çocuk kilidi vs gibi detaylar da var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

İyi günler bir soruda ben sorayım Ankara'da yaşıyorum sıfır C-max veya Focus arasında kararsızım sebebine gelecek olursak iş yeri ev arası 60 km gidiş geliş :) sorum şu  C-max bu kadar günlük kullanıma uygun bir araçmı saygılarımla... 

düşünülen araçlar

C-max 1.5 dizel Titanyum

Focus 1.5 dizel Titanyum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Barış Esen yazdı:

İyi günler bir soruda ben sorayım Ankara'da yaşıyorum sıfır C-max veya Focus arasında kararsızım sebebine gelecek olursak iş yeri ev arası 60 km gidiş geliş :) sorum şu  C-max bu kadar günlük kullanıma uygun bir araçmı saygılarımla... 

düşünülen araçlar

C-max 1.5 dizel Titanyum

Focus 1.5 dizel Titanyum

Barış merhaba,

C-Max günlük kullanıma uygun bir araba zira biz her gün kullanıyoruz :)

Tavsiyem, her ikisini de test ederek kendin bu kararı vermen olur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bencede c-max. Bir kaç yıl kullanmıştım. İç mekan malzeme ve işçilik kalitesi daha iyi.                      Scenic'ten donanım konusunda biraz geri kalabilir, genelde fransızlar donanımlarla açık kapatmaya yada göz doldurmaya gayret ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam aslında günlük kullanımdan kastım biliyorsunuz bizim yollarımız köstebek yolu gibi C-max test ettim burda sorun yok ama sanki konfor odaklı daha kibar bir araba gibi geldi bana bundan dolayı sordum 60km çok fazla buda bu kadar konfor odaklı bir aile arabası için fazla gelir çabuk sorun çıkarırsa diye düşünüyorum yoksa araba çok güzel aslında gözdem kuga ama sanki başlangıç fiyatı çok yüksek olacak gibi görünüyor.
Aslında kuga 2011 ikinci elede baktım 2000 motor dizel ama piyasada okadar azki bu araba hakkında bilgi verebilecek kimseyi bulamadım yakıt ve sorunları varmı gibi işte böyle kafanızı şişirdiysem affola [emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Barış Esen yazdı:

Hocam aslında günlük kullanımdan kastım biliyorsunuz bizim yollarımız köstebek yolu gibi C-max test ettim burda sorun yok ama sanki konfor odaklı daha kibar bir araba gibi geldi bana bundan dolayı sordum 60km çok fazla buda bu kadar konfor odaklı bir aile arabası için fazla gelir çabuk sorun çıkarırsa diye düşünüyorum yoksa araba çok güzel aslında gözdem kuga ama sanki başlangıç fiyatı çok yüksek olacak gibi görünüyor.
Aslında kuga 2011 ikinci elede baktım 2000 motor dizel ama piyasada okadar azki bu araba hakkında bilgi verebilecek kimseyi bulamadım yakıt ve sorunları varmı gibi işte böyle kafanızı şişirdiysem affola emoji4.png

Yeni Kuga bütçeye uyarsa değerlendirin derim olmadı C-Max iyidir ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruyu şöyle bir anektodla cevaplamak isterim. Sene.. İstanbul Autoshow senesi.. Kapıların açılması ile sürü halinde içeri daldık..İlk giren ekip olduğumuz için belli bir kitle halinde hep aynı standlarda aynı arabalara bakıp sıra ile devam ediyoruz. Neyse Renault standına geldik, Scenic in etrafını sardık bakıyoruz, fotoğraf çeken, koltuğuna oturan vs derken bir muhabbet ortamı oluşuyor haliyle.. "şurası şöyle olsaymış, burası olmamış, burası şuna benzemiş" vs 6 - 7 kişilik grup (grup derken birbirimizi tanımıyoruz, sürü arkadaşı sadece :P) scenic i inceledikten sonra Ford standında Cmax etrafında tekrar aynı ekip buluştuk..

Belli, bu ekip de benim gibi aile arabası bakıyor. Cmax ı incelerken bir sessizlik hakim oldu..herkes aynı şeyleri yapıyor (arka koltuğa oturuyor, direksiyona geçiyor, vs) ama bi sessizlik var. Arabanın bagaj kısmına geçtim 3 kişi orada bagaja bakıyordu, diğer 2-3 kişide ön tarafı bitirip bagaj kısmına geldi. Herkes birbirine bakarken, aramızda en büyük abimiz sessizliği şu cümle ile bozdu " Bilader, Scenic i de araba diye satıyorlar bunu da. Scenic araba ise bu ne ["A" ile başlayan, 3 harfli spor gazetesi]" dedi.. :kıhkıh:

Sürüşü falan geçtim, Cmax durduğu yerden Scenic e fark atar bence..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Tugay Kuruöz yazdı:

Bencede c-max. Bir kaç yıl kullanmıştım. İç mekan malzeme ve işçilik kalitesi daha iyi.                      Scenic'ten donanım konusunda biraz geri kalabilir, genelde fransızlar donanımlarla açık kapatmaya yada göz doldurmaya gayret ediyor.

Fransızların işi bu arabaya donanım koyar güvenlik koymaz,kalite koymaz,sağlamlık koymaz ,güven koymaz.Vs. vs.

C max tada birçok donanım var yalnız

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.