Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Krank Kasnağında Boşluk

Olcay Atay

Soru

merhaba arkadaşlar

2010 model 1.6 focus tdci arabama geçtiğimiz cumartesi günü yağ bakımı yaptırdım ve fren balatalarını değiştirdim. ustam bana krank kasnağında boşluk olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini söyledi. uzun yola gitme hemen değiştir dedi. tabi maddi durumum o onda müsait olmadığından bir sonraki ayın maaşında bakarız dedim. eğer böyle uzun yola gidersen Allah muhafaza krank kasnağı dağılırsa trigeri de sıkıştırır motor yaptırmak zorunda kalırsın dedi. halbuki trigeri  v kayışını yeni değiştirmiştim. 

krank kasnağı ve işçilik ücreti olarak ne kadar maliyeti olur bana arkadaşlar ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Arabadaki sorun uzerine mi muayne ettirdiniz ve krank kasnagindaki boslugu farketti usta? Arabada sorun var mi? Krank kasnagindaki sorunu icine dogarcasina mi bulmus usta? Usta dedik ama ozel servis falan mi?

Guzel ulkem Turkiyem, durgun ekonomide basini cikarmaya calisan esnafin yine guzel ulkemin memurlarini haraslamasi, ustayim ben diyerek onune geleni degistirmeye calismasi... Hos degil be...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Arabadaki sorun uzerine mi muayne ettirdiniz ve krank kasnagindaki boslugu farketti usta? Arabada sorun var mi? Krank kasnagindaki sorunu icine dogarcasina mi bulmus usta? Usta dedik ama ozel servis falan mi?

Guzel ulkem Turkiyem, durgun ekonomide basini cikarmaya calisan esnafin yine guzel ulkemin memurlarini haraslamasi, ustayim ben diyerek onune geleni degistirmeye calismasi... Hos degil be...

yağ bakımı yaptırırken dedim ben sağına soluna bak kayışlarına vs. eksik gedik varmı diye malum 200.000 km oldu araba beni yolda bırakacak bişey çıksın istemiyorum o da baktı dedi krank kasnağında boşluk var değiştirmen gerek 

özel servis. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Olcay Atay yazdı:

yağ bakımı yaptırırken dedim ben sağına soluna bak kayışlarına vs. eksik gedik varmı diye malum 200.000 km oldu araba beni yolda bırakacak bişey çıksın istemiyorum o da baktı dedi krank kasnağında boşluk var değiştirmen gerek 

özel servis. 

Ben olsam baska bir 'usta' dan teyit alirdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

krank kasnağı, trigerle değiştirilen yuvarlak parça değil mi, normalde set olarak değiştirilir 1 kayış 2-3 kasnak var sanırım ve boşluk olmaması lazım..ya montaj hatası olması lazım madem trigeri yeni değişmişsiniz yada triger değişirken adam kayışı değiştirdi kasnakları değiştirmedi, böyle bir şey söz konusu olabilir mi?

birde araba 200 bin de trigeri v yi yeni değiştim diyorsunuz ne kadar yeni..mesela 190 bin değiştiyseniz, daha önce de 100bin de bir değişim daha yapılmış mı..yoksa ilk triger değişimi mi? ilkse bayağı geç yapılmış bir değişim olmuş

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Krank kasnağı V kayışını çeviren parça ve öyle birşey olmadıkça değişmez. Trigerle devir seti değişir bide her  iki kayış değişiminde de gergi kasnakları değişir. Krank kasnağında boşluk bende de oldu ama hissedilir bir sesi vardı. Özellikle üst devirlerde durduğu yerde gaz verince farkedilir bir durumu vardı. Tabiki zamanla yorulan yıpranan parçalar bunlar, boşluk olabilir. Ben 200 tl gibi birşey vermiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.