Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Rs Vs Bmw M2

Olcay Sert

Önerilen Mesajlar

9 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

ben şok :blink:

LPG'de sızıntı olmasın, kafa yapmış abi sende :pist:

Tabi canım, hissiyat meselesi bu, takılıyorum ben :smiley2k:

alt komşuda 750 var otoparkta kim önce gelirse kuralı işliyor 15dk geç kalsam benim yere koyuyor :) geçen rastlaştık anlaştık bi hafta onun yeri benim yerim yaptık sonra gene aynı teraneye döndük. bereket araba sayısı otopark sayısından azda sokağa koymuyoruz.

ben rs ve m2 bağına tamamen duygusal yaklaşınca, bu fiyat farkına RS kükremesini sürdürüyor. gönüllerde yerdeki uçak koenigsegg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

M2 candır, RS beklediğimden daha iyi kafa tuttu açıkçası da bence para çokomel eğirisinde de genel toplamda da M2 kat kat daha iyi ve eğlenceli.

--0 dakika sonra eklendi--

bu arada M2'de ZF değil DCT olması lazım diye hatırlıyorum da baktım şimdi üşenmeye. belki de aynı firma üretiyordur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

M2 candır, RS beklediğimden daha iyi kafa tuttu açıkçası da bence para çokomel eğirisinde de genel toplamda da M2 kat kat daha iyi ve eğlenceli.

--0 dakika sonra eklendi--

bu arada M2'de ZF değil DCT olması lazım diye hatırlıyorum da baktım şimdi üşenmeye. belki de aynı firma üretiyordur.

evet, DCT. Ama ben ZF'in dct'si diye hatırlıyorum, yanılıyor da olabilirim.

Edit: Ben  şok! ZF yapmıyormuş ama kim yapıyor bilemedim. ZF'in ürünü olmadığına şuradan emin oldum;

http://www.zf.com/corporate/en_de/products/stars_by_zf/sbzf_cars/index.html#model=35136=27670

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

evet, DCT. Ama ben ZF'in dct'si diye hatırlıyorum, yanılıyor da olabilirim.

Edit: Ben  şok! ZF yapmıyormuş ama kim yapıyor bilemedim. ZF'in ürünü olmadığına şuradan emin oldum;

http://www.zf.com/corporate/en_de/products/stars_by_zf/sbzf_cars/index.html#model=35136=27670

Alıntı

BMW[edit]

In January 2008, BMW introduced a dual-clutch transmission for their M3 model, manufactured by GETRAG, embedding a DualTronic dual-clutch module from BorgWarner, and dubbed "M double-clutch transmission" (M DCT ). The same transmission is used in the second generation Z4 (the Sdrive35i and sDrive35is versions), and is an available option on the 335i (coupe, convertible), 335is and later 135i builds.[51]

BMW released the New M3 (F80) and M4 (F82) with the 7-speed (DCT) Dual Clutch Transmission in 2014.

Meraklanıp bakındım biraz. Wikipedi ne kadar güvenilir tabikide tartışmalı da buraya göre getrag borgwagner yapıyormuş.

--3 dakika sonra eklendi--

Hala 7 ile DCT, büyük ihtimalle aynı şanzıman

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

M2 AWD mi ? 

--26 dakika sonra eklendi--

Bu da M2-RS-Boxster S testi. Kazanan şudur diyemiyoz diyor. M2 RWD imiş ve bazı ülkelerde AWD olacakmış sanırım. 

http://www.automobilemag.com/news/the-entertainers-bmw-m2-vs-ford-focus-rs-vs-porsche-718-boxster-s/

BMW-M2-vs-Ford-Focus-RS-vs-Porsche-718-B

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.