Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracı Biraz Sert Kullanınca Gelen Yanık Kokusu

Mertcan Ateş

Soru

Yüksek devir ve hızlarda aracı kullandıktan sonra araçtan indiğim zaman bir yanık kokusu geliyor. Vites geçişlerimde debriyaja o kadar ayağımı basılı tutmuyorum. Baskı balatadan değilde fren balatalarından geliyor sanırım koku. Malum o hızlarda araç falan çıkıyor önümüze frene asılıyorum. Kokunun kaynağı nedir? Sıkıntı çıkarmaz inş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Geçen hafta Marmaris rampalarını inerken (hem trafik yoğundu hem de vites D konumundaydı)  fren balatalarını "acaba yanıyorlar mı?" diye inip bakmak zorunda kaldım.

Kaputu açtığınızda gelen sıcak motor kokusu zaman zaman benim aracımda da oluyor. Özellikle uzun yolda bu daha çok başıma geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yıllardır Toros'larda ve Datça yarımadasında geziyorum, geziyorum dediğime bakmayın, lafın gelişi işte. En deli inişlerimde bile balataları nadiren de olsa şişirdim ama hiç kokutamadım.

Sanırım şanslıyım, ayaklarım pek kokmuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.