Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Kullanım Tüyoları..

Mustafa Anil

Önerilen Mesajlar

Bozuk para isi guzelmis :D de kartlik bende yok maalesef yerine otomatik park tuslari var :rolleyes:

Orda kartlıkmı varmış ahanda yeni farkettim :) İyide oraya kart koymak biraz sakat değilmi kırarlar camı alırlar o kartları bişey zannedip :) ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ferhatcim buyur gumuldure geldim.ort.km. Ort. Yakit ve bir onceki foto ile fark alarak yaptigim yolu hesaplayabilirsin.
Ya arabada bir gariplik var yada sende nasıl kullanıyon sen aracı anlamadım.Diyonya kasmadan böyle yakıyo e sen kassan fabrika değerlerini bile geçecen.Harcanma burda git ford fabrikasına hemen seni işe alsınlar :)

Bence sen 2 de bir sıfırlıyon bilgisayarı gibi geliyor bana kıllığına.Yoksa gümüldüre hızlı gidicende değerlerin bu olacak yaw güldürme beni.Yada senin hız anlayışın 60 70 km falan :) :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya arabada bir gariplik var yada sende nasıl kullanıyon sen aracı anlamadım.Diyonya kasmadan böyle yakıyo e sen kassan fabrika değerlerini bile geçecen.Harcanma burda git ford fabrikasına hemen seni işe alsınlar :)

Bence sen 2 de bir sıfırlıyon bilgisayarı gibi geliyor bana kıllığına.Yoksa gümüldüre hızlı gidicende değerlerin bu olacak yaw güldürme beni.Yada senin hız anlayışın 60 70 km falan :) :)

Tekrar söylüyorum; ben gösterge panelini değiştirdiğimden beri sıfırlamadım verileri.

Ort. hız'dan daha seri kullandığımı anlayabilirsin.

Bu da dün araca 100 tl lik mazot aldıktan sonra; aldığımda kalan menzil 20km. gösteriyordu.

20120730120121.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tekrar söylüyorum; ben gösterge panelini değiştirdiğimden beri sıfırlamadım verileri.

Yine söylüyorum bana istediğini anlat olucak şey değil bu dediğin hem hızlı kullanıcan hemde 4.9 olucak verilerin.

Ancak şu şekilde olur hergün işe giderkende gelirkende çok az şehir içi yol yapıcan.Yolun çoğunluğunu hep durkalk yapmadığın ve trafik ışıklarının olmadığı boş ve müsait yollarda gidecen devamlı 6. viteste sabit hızlarda gidicen.

Onun haricinde bu değer imkansız.Yada senin gösterge km değil mil olrtalaması çıkarıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yine söylüyorum bana istediğini anlat olucak şey değil bu dediğin hem hızlı kullanıcan hemde 4.9 olucak verilerin.

Ancak şu şekilde olur hergün işe giderkende gelirkende çok az şehir içi yol yapıcan.Yolun çoğunluğunu hep durkalk yapmadığın ve trafik ışıklarının olmadığı boş ve müsait yollarda gidecen devamlı 6. viteste sabit hızlarda gidicen.

Onun haricinde bu değer imkansız.Yada senin gösterge km değil mil olrtalaması çıkarıyor.

Ben birçok kez bu forumda kullanım tarzımı anlattım; tekrar anlatayım.

Aracımı kullanırken ne öldürürüm ne de deli gibi bağırtırım; uygun mümküm olan en yükse viteste gitmeye çalışırım ancak bir gözümde devirde olur o vitesin kaldıramayacağı devire indiği anda vitesi küçültürüm.

Ani hızlanmalar kesinlikle yapmam pek sevmemde; ayrıca yokuş aşağı yada lambaya doğru gaza basmadığım gibi yavaşlamayı da vites düşürerek yaparım.

Genel anlamda böyle; güzergahımda otoyol var ancak mavişehir karşıyaka arası adım başı lambalarda dur kalkta var; akşamları otogarı geçene kadar 15-20 dakika neredeyse hiç yürümeden adım adım geçilen kısımlarda var.

Dediğim gibi bu gerçek anlamda karma tüketim ki bu aracın karma tüketim rakamı 4,5litre/100 km. yani ben fabrika verilerinin üstündeyim (olması gerektiği gibi)

F3 şanzımanı ve motoru F2 den daha fazla ekonomi odaklı bu da bir gerçek.

Bu arada ben o çiçekleri buldum; akşam onlarında çekeyim resimlerini.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni düşük vitesd silkeletmeyen yazılımla arabanın çekişten biraz düştüğü ama daha az yaktığından bahsediliyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni düşük vitesd silkeletmeyen yazılımla arabanın çekişten biraz düştüğü ama daha az yaktığından bahsediliyor...

O zaman silkelemeye devam çekişten düşmesinde.Zaten biraz daha alışınca silkelemeyi engelliyebiliyoruz en azından ben engelliyebiliyom debriyaj ve gaz verme ayarı ile :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.