Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

bazı durumlarda otomatik park sistemi çalışmıyor

Umit Kara

Soru

Sorunları şu şekilde sıralamam gerekirse

Sistem bazen çalışmıyor kontağı kapatıp tekrar açtıktan sonra eskisi gibi çalışmaya başlıyor

Diğer bir sorun park noktasını buluyor ileriye sürün diyor o şekilde kilitleniyor devam et edebildiğin yere kadar

Bazı durumlarda ise bariz olan park alanını bulamıyor park noktasını arıyorda kalıyor

bu gibi sorunlar yaşayanlar oldu mu hiç yada benzerlerini gören

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Eğer sorunun park yerinden kaynaklanmadığından eminseniz servise bildirin, muhtemelen park modülü arızalıdır.

Aslında buna benzer elektronik sistem çalışma istikrarsızlıkları bolca var.

Bizde Fiesta'da otomatik yanıyor ışıklar fakat otomatik sönmüyor her zaman, keyfine bağlı, bazen hiç sönmüyor, düğmeden bile, ancak kontağı kapatmak gerekiyor. Ama bu sorunu asla serviste yapmıyor tabii.

Focus'ta ise tek kapı kildi açtığımda bazen iç aydınlatma yanıyor, bazen kokpit ışıkları yanıyor, bazen de tamamiyle karanlık kalıyor kapıyı açana kadar. Yani özgür ruh kafasına göre takılıyor.

Stop-Start da öyle bazen bir ışıkta duruyor, şartlar görünürde değişmediği halde bir sonraki ışıkta çalışmaya devam ediyor. Tabii bu sistemin tetiklenmesini engelleyen çok parametre var, o yüzden arıza var demek zor.

Araç elektroniği geliştikçe böyle sürprizlere hazırlıklı olmak gerekiyor. Hele ki üretimin ilk serilerindeysek...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benimde oto-parkın düğmesine bastığımda direk park yeri bulundu diyor bazen, kapatıp tekrar açıyorum, park yeri aranıyor diyor, bulmuyor, yani son bir kaç kez çalışmadı, bende genelde trafikte olduğum için senin keyfini bekleyemem deyip, park sistemini kapatıyorum ve kendim otomatik park ediyorum. Onunla mı uğraşacağım, ya Kastamonu'da servisin olmaması çok kötü. Bu tür ufak tefek arızalar yüzünden 200-400 km arası yol yapmam mı lazım yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Elektronik donanım sorunları çok var evet,çünkü çok yeni bir sistem Ford Focusta..Mercedes BMW oto elektroniğinde fersah fersah ilerdeler,çünkü çok önceden başlamışlar bu işe..Focus ise bebek daha,ford bu kadar komplike elektronik sistemleri ilk kez uyguluyor otomobillere ve bir sürü saçma sapan sorunlar çıkıyor maalesef.çoğuda yazılımsal..Mesela benim arabadaki geniş göstergede de uzun yol yolculukları sonrasında geç algılama yaşanıyor,kapıyı açıp kapı açık uyarısının ekrandaki süre çubuğu dolmadan kapıyı kaparsanız ekranda kapı açık uyarısı donup kalıyor,ancak kontağı açıp kapatınca düzeliyor....Sanırım yazılımda bazı sorunlar var ve bu sorunlar güncellemelerle düzelecek..Otomatik park sistemi ise gayet hassas bende ve hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Trendde zaten elektronik ne var ki?? :yeah:) Trend Focus 2,5 lardaki donanım seviyesi idi zaten...Focus 2,5 larla Focus 3 ler arasında teknolojik olarak bisürü farklılıklar var..Focus 2,5 ,elektronik sistem anlamında Focus 3 ün yanında el feneri ile bilgisayar kıyaslaması gibi ....Ama bu kadar çok elektronik donanımda haliyle birçok sorun ve arıza getiriyor maalesef...Aslına bakarsanız arabayı sadece taşıma vasıtası olarak görüyorsanız ewlektronik donanımı mümkün olduğunca düşük araba almak çok daha akıllıca....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yok diilsin de senin sorunlar bayağı fazla bena göre...Ama moralini bozmaya değmez,çünkü çoğu çok kolaylıkla halledilebilecek şeyler...

Sorun yazılımsal ise dert etmem zaten bir şekilde düzeltme yapılabilir daha öncede yazılımsal olarak motor arızası göstermişti serviste eskisi silinip yeni yazılım yüklenince sorun düzeldi umarım bu sorunlardada öyle olur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eğer sorunun park yerinden kaynaklanmadığından eminseniz servise bildirin, muhtemelen park modülü arızalıdır.

Aslında buna benzer elektronik sistem çalışma istikrarsızlıkları bolca var.

Bizde Fiesta'da otomatik yanıyor ışıklar fakat otomatik sönmüyor her zaman, keyfine bağlı, bazen hiç sönmüyor, düğmeden bile, ancak kontağı kapatmak gerekiyor. Ama bu sorunu asla serviste yapmıyor tabii.

Focus'ta ise tek kapı kildi açtığımda bazen iç aydınlatma yanıyor, bazen kokpit ışıkları yanıyor, bazen de tamamiyle karanlık kalıyor kapıyı açana kadar. Yani özgür ruh kafasına göre takılıyor.

Stop-Start da öyle bazen bir ışıkta duruyor, şartlar görünürde değişmediği halde bir sonraki ışıkta çalışmaya devam ediyor. Tabii bu sistemin tetiklenmesini engelleyen çok parametre var, o yüzden arıza var demek zor.

Araç elektroniği geliştikçe böyle sürprizlere hazırlıklı olmak gerekiyor. Hele ki üretimin ilk serilerindeysek...

sorun kesinlikle park yeriyle alakalı değil daha önce girdiği yere bir sonraki seferde girmiyor aslında çoğu kez park noktasını bulamıyor kendim park etmek zorunda kalıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sorunları şu şekilde sıralamam gerekirse

Sistem bazen çalışmıyor kontağı kapatıp tekrar açtıktan sonra eskisi gibi çalışmaya başlıyor

Diğer bir sorun park noktasını buluyor ileriye sürün diyor o şekilde kilitleniyor devam et edebildiğin yere kadar

Bazı durumlarda ise bariz olan park alanını bulamıyor park noktasını arıyorda kalıyor

bu gibi sorunlar yaşayanlar oldu mu hiç yada benzerlerini gören

park niye tıkanıyor bilemiyecem ama f3 çok güzel çıkmış kazasız belasız inşallah :D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.