Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Şimdi mi - 1 Yıl sonra mı?

Cevat Yıldız

Önerilen Mesajlar

Evet benim de üzerinde durdugum konu bu... ekonominin iyiye gitmeyecegini ben de öngörüyorum ve bekleme nedenlerimden biri de bu ki haftasonu dahi alacagım arabayı yogun birşekilde kullanamayacagım...Ama dediğini gibi gönül diyor ki...:zha:

Gönül işlerine hiç aklım ermez. Mantık ile gönül hep savaşır zaten. Ona bakarsanız bakın Bora da günde 7 km kullanıyormuş. Taksiye binse daha ucuza gelir muhtemelen. Kaskosuydu vergisiydi derken daha fazla para veriyordur muhtemelen. Ama genede evinin önünde durması insanı rahatlatıyor. Keza bende günlük yaşantımda scooter ile gidip geliyorum. Araba haftasonu alışverişe falan giderken kullanılıyor sadece. Ama paraları verip alıyoruz işte..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Euro konusunda sıkıntı yok. Zaten maaşım Euro üzerinden. Fakat özellikle son yıllarda araç ve yakıt fiyatlarında ciddi bir artış söz konusu... Kriterlerden birisi bu, distribütörfirmaya olan yakınlıgınız ve deneyimleriniz üzere, fiyat Euro dan bağımsız şekilde düşer mi, artar mı? 1 yıl sonra alacağım titanium da fazladan ne göreceğim?

1 yıl sonra alacağınız arabada en iyi ihtimalle (Titanyum donanımlı almanız şartıyla) Paket olarak Kör Nokta Uyarı Sistemi,Sürüş destek sistemi(Şerit takip ve aktif hız sabitleyici,far asistanı) ile Sony Müzik sistemi görebileceksiniz...Beklemeye değer diye düşünüyorsanız minimum 5 bin tl daha ödeme yapmayada hazırlıklı olunuz...Ben beklemedim ve iyiki beklememişim....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 yıl sonra alacağınız arabada en iyi ihtimalle (Titanyum donanımlı almanız şartıyla) Paket olarak Kör Nokta Uyarı Sistemi,Sürüş destek sistemi(Şerit takip ve aktif hız sabitleyici,far asistanı) ile Sony Müzik sistemi görebileceksiniz...Beklemeye değer diye düşünüyorsanız minimum 5 bin tl daha ödeme yapmayada hazırlıklı olunuz...Ben beklemedim ve iyiki beklememişim....

Sadece 5 bin liraysa ben beklerim.. Ama onu muhtemelen titanium X ile opsiyon falan yaparlar. O da toplamda titanium +10 bin lirayı bulur.. Style ile arasındaki farkta 17500 e çıkar.. Bende o parayı vermem zaten.. :zha:

Ayrıca haftasonu kullanacağım arabada şerit takip sistemi ya da far asistanı olsa kaç yazar olmasa kaç yazar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ÖTV 1.6 üzeri motorlar için artacak diye biliyordum?

Hayır 1.6 altı motorlarda da ötv artışı çalışmaları yapılıyor.Ankarada çalışan üst düzey bir bürakrat olaraktan sözüme güvenseniz iyi olur diyorum başkada bişii demiyorum....1.3-1.6 arası ötv de 5 puan,1.3 altında ise 2,5 puan civarında rtış sözkonusu..Bu arada bu artışlar yalnızca ithal arabalara gelecek....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gönül işlerine hiç aklım ermez. Mantık ile gönül hep savaşır zaten. Ona bakarsanız bakın Bora da günde 7 km kullanıyormuş. Taksiye binse daha ucuza gelir muhtemelen. Kaskosuydu vergisiydi derken daha fazla para veriyordur muhtemelen. Ama genede evinin önünde durması insanı rahatlatıyor. Keza bende günlük yaşantımda scooter ile gidip geliyorum. Araba haftasonu alışverişe falan giderken kullanılıyor sadece. Ama paraları verip alıyoruz işte..

Manevi tatmin,hava atma merakı,salaklık yapma isteği = 70 bin tl ye Focus 3 Alma Suçu....Cezası İse Mertol Tarafından Ömür Boyu Ti'ye alınmak..ahahahahahhaaaa....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu çalışmalar sanırım taslakda kalmaz... Daha yerliotomobil yapılmadan thal otomobillere bu kadar zam yapılır mı, kimin vidanı elveriyor buna? Peki şöyle hesaplayalım haftalık 300 km + kasko + vergiler ile yıllık ödemeniz gereken rakam ne olur bu dizel araçta?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Manevi tatmin,hava atma merakı,salaklık yapma isteği = 70 bin tl ye Focus 3 Alma Suçu....Cezası İse Mertol Tarafından Ömür Boyu Ti'ye alınmak..ahahahahahhaaaa....

Bak hala kaşınıyon. Ama tahriklerine gelmeyeceğim. Sözüm söz, seni verdiğin para ile ilgili sarmayacağım..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu çalışmalar sanırım taslakda kalmaz... Daha yerliotomobil yapılmadan thal otomobillere bu kadar zam yapılır mı, kimin vidanı elveriyor buna? Peki şöyle hesaplayalım haftalık 300 km + kasko + vergiler ile yıllık ödemeniz gereken rakam ne olur bu dizel araçta?

Öyle bir ayrım yapamazlar. Gümrük birliği kanunlarına aykırı herşeyden önce. Çakarlarsa alayına çakarlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kasko fiyatı yaşınıza, geçmişinize ve firmaya bağlı olduğundan tam bir şey söyleyemeyiz. Ben genç olduğumdan yüksek çıkmış mesela. Kasko yaptırmadan gideceğiniz servise danışmanızı öneririm ben bazen anlaşmalı çıkmamakta gereksiz yere uğraştırabilirler. Bence az kullanılacaksa ecoboost ama Bora bey gibi yüksek ortalama yakıt görmek bir problem ise dizel alınmalı. Donanım seçerkende beklentileriniz çok önemli. Servis bazı şeyleri sonradan ekleyememekte. Bir de ben olsam alıştığım şirket aracıyla karşılaştırırdım aldığım arabayı ki kullanırken gözüme batacak artılar eksiler ortaya çıksın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim aracım Titanium X paketli, hani beklemekle beklememek arasında bir yerde kalmışsınız ya.

Bence de hiç beklemeyin derim. Ama asıl soru şu. İhtiyacınız var mı? Yok, ama istiyorum diyorsanız Renault Megane Sporttourer reklamı gibi oldu ama kesinlikle beklemeyin, çünkü bu zevki neden bir yıl bekledim diyeceksiniz inanın. Kesinlikle çok müthiş zevkli bir araba, gerek görsel olarak, gerek donanımsal olarak müthiş bir araba (Titanium X için söylüyorum) Ama 70 bin tl çok diyorsanız emin olun aynı zevkleri titanium da, stayl plus tan da alacaksınızdır. Ben buna eminim. Fakat titanium alınacaksa kesinlikle park paketide alınmalı.

Motor seçeneği ise haftalık 300 km demişsiniz. çok sınırda kalan bir rakam. Dizel almak ya da benzinli almak. Ben aracımı 25/10/2011 tarihinde teslim aldım. Bu gün itibari ile 3015 km falan. Haftalık 400 km nin üzerinde. 750-800 civarı yakıt yaktım. İçerisinde de var daha ama yani en azından o kadar yakıt aldım diyebilirim. Siz aracınızı aldığınızda şirket aracını geri vermeyecekseniz kesinlikle Ecoboost alınd derim. Yok ben bu arabayı alınca şirket aracını vereceğim geri diyorsanız dizel alın. Ama ben baştan uyarayım. Arkadaşlar lütfen kimse alınmasın atmosferik benzinli motoru almayın. Ya tdci ya da ecoboost alın. Kesinlikle. İnanın her iki motordan da alacağınız haz çok üst düzeyde. Ecoboost sa ayrı, ben bazen hatta çoğu zaman keşke ecoboost alsaydım diyorum ama yakıt pompasının önünde de farkını ortaya koyuyor dizel motor. Neyse lafı fazla uzattım, sonuç olarak kesinlikle hiç beklemyin tabi ihtiyacınız varsa, donanım monanım hikaye, focusun sürüş zevki harika. Ben bunu bilir, bunu söylerim. Yok sony, yok my touch, bunlar emin olun sırf bu ikisi için 3-5 bin tl fark isteyecektir saygıdeğer otosan. üzerindeki müzik sistemi normal bir kullanıcı için fazlasıyla yeterli, titanium donanımını şiddetle tavsiye ediyorum. X paket se kişisel tercih, ama kesinlikle park paketi alın. Ben otoparkı kullanmıyorum ama söyliyim 60 bin tl verip park sensörü olmayan bir arabaya binmek istemedim ben. Park sensörü kesinlikle olsun deyince de park paketi alıyorsunuz. Ya stayl plus, ya da titanium+park paket alın. (Titanium şiddetle tavsiye edilir) :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence yaklaşımınız yanlış. Kazıklanma korkusu iyi değil. İhtiyacınız varsa veya haz duyacaksanız bütçe de iyiyse alın..

Ben yaklaşık 1 yıldır her ay "yok canım araba fiyatları daha da artmaz artık" diyorum ama araba fiyatları çılgınca artmaya devam ediyor.. Cmax ilk çıktığında 1 yıl bile olmadı 1.6 trendi 40000 idi amma pahalı dedik şu an 50 bini aştı.

Otomobil satışları bu sene de rekor kırdı ancak son 2 aydır 2010un aynı dönemine göre düşüş var. Gelecek sene %15 daralma bekliyorlar. Bu belki fiyatları aşağı çekebilir... Ancak sözkonusu vergi zammı gelirse bu sefer isteseler de ucuza satamazlar. FORDda çok sağlam kar var. Koç indirimi %9a çıktı ve ekstralarla KOç çalışanı %14-15 indirim alabiliyor..Bu da kar marjlarının ne kadar yüksek olduğunu gösterir.. Bir de Euro bölgesindeki sorunlar euroyu düşürür mü?

Bütün bu faktörleri gözönüne almak lazım.

Benim gelirim fena değil. Ama arabasızım otobüslerde sürünüyorum.

Bu fiyatlarla insanların nasıl araba aldığına hele bu donanım arabaları nasıl aldığına şaşırıyorum.

Ben hiç bir şey bilmiyormuşum?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bankaların verdikleri krediler ve firmaların bankalarla olan anlaşmaları araba almayı çok kolaylaştırmakta. 5-6 milyar nakite sahipseniz araba alabilmektesiniz. Bu yüzden insanlar, özellikle memurlar çok rahat bir şekilde araba alabilmekte.Banka rahat ödeyemezse arabayı alacak ya da direkt maaşına el koyacak. Şu an yolda gördüğümüz arabalardan parası ödenmeye başlanmamış olanlar var. 6 ay ertelemeli ödemeler sayesinde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben ödemeye başladım,3.ay..Azı gitti çoğu kaldı..ehehehheüüee..Gözünü karrtıp almazssanız asla alamazsınız....Gözünüzü karartın derkende altına gireceğiniz taksit en fazla maaşınızın yarısı kadar olmalı yoksa s....çarsınız ....Maaşınızın yarısı kadar taksit ödeyebileceğiniz kaç lira kredi çekip ne kadar kaliteli bir araba alabileceğinizi araştırın ve o arabayı alın....Denklem bu.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.