Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Şimdi mi - 1 Yıl sonra mı?

Cevat Yıldız

Önerilen Mesajlar

Arkadaslar Merhaba,

Öncelikle forumdan 8-10 konuyu inceledim ve doğrusu max. 10 kişilik karşılıklı konuşmaların geçtiği bir sıcak aile forumuna geldiğimin farkındayım ve aranıza girip bir sormanın derin mahcubiyetii içindeyim:)

Ford Focus Titanium 1.6TDCi 115PS 4K veya Style 1.6TDCi 115PS 4K + plus Paket düşünüyorum. Siz çok daha uzmansınız şirket aracı kullandıgım için şu an bu arabaya ihtiyacım yok ama sorun şu ki "İstiyorum!" :zha: 1 sene daha beklemek mi mantıklı olur yoksa su anda almak mı? Fiyatlar 1sene sonra düser mi yükselir mi? GÖrdüğüm kadarıyla bazı Özellikler tam olarak gelmemiş ayrıca aylık bazda üretim bandından çıkan arabalarda bir Özellik karmaşası sÖzkonusu... Alırsam 20.000TL 1,3yıllık bir vade ile almayı düşünüyorum.

Engin gÖrüşlerinizden feyz almak isterim üstadlar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hoşgeldiniz.Gerçi tam çıkıyordum ama,ford focus 3 ü istiyorsanız 1 saniye bile beklemeyin.Halihazırdaki donanımlarıyla bile gayet tatminkar ve üstün bir arabadır...Ben 6 ay sırf sony diye bekledim ve işkence gibiydi.Şimdi ise çoook mutluyum...Hangi donanımı alırsanız alın Türkiyenin en uygun ve kaliteli C sınıfı otomobilini alacaksınız..Eğer benzin konusunda sıkıntınız yoksa ecoboost motor yoksa TDCI motor almanızı tavsiye ederim...Keyifli forumlar.. :zha:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet ama bekleyerek kazançlı çıkacagım noktalar konusunda beni biraz daha bilinçlendirebilir misiniz? Hani düşünün bir arkadasım sordu, "abi arabayı alıyordun hani neden vazgeçtin?" Ben de; "Yakup beklememi istedi" .... :zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

motor konusunda da emin değilim. TDCI günlük 60-80 km için daha uygun diye düşünüyorum. Anlaşılan gerçekten çok kararsız kalmışım bunu konusurken daha iyi anlıyorum

Cevat YILDIZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet ama bekleyerek kazançlı çıkacagım noktalar konusunda beni biraz daha bilinçlendirebilir misiniz? Hani düşünün bir arkadasım sordu, "abi arabayı alıyordun hani neden vazgeçtin?" Ben de; "Yakup beklememi istedi" .... :zha:

Eğer ki alıcı kişi bize kriterlerini vermezse malum kendi hareketimi sunmak isterim..

Ben kendim alacak olsam beklerim..

Doğru karar için bize; sizin kriterleriniz gerekli ! ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

motor konusunda da emin değilim. TDCI günlük 60-80 km için daha uygun diye düşünüyorum. Anlaşılan gerçekten çok kararsız kalmışım bunu konusurken daha iyi anlıyorum

[/quoteiyi anlıyorum

Ben günde 7 km yapıyorum,ayda ise maximum 1000 km ama TDCI aldım,çünkü Torku ve yoğun trafikteki tüketimi benim için belirleyici oldu..Dizel sadece çok yol yapanlara diil çok yoğun dur kalklı trafiklerde araba kullananlarada uygun bir motordur...Tercih sizin..Ama Focus 3 beklenmez,alınır ve sürülür...Vosvos diil bu,6 ay beklenecek kadar ruhsuz diil..Sürüş zevkini aldığınızda bir daha başka aranba istemezsiniz...Hayırlı olsun şimdiden Focus 3 ünüz....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence beklemeyin. Bugüne kadarki tecrübemle şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Fordta hiçbir zaman fiyat düşmez. Şu an düşük faizli kredi de veriyorlarken bence şimdi alın. Olabildiğince de uzun vadeye yaymanızda fayda var. Zira ben ekonominin iyiyie gitmeyeceğini ve özellikle faiz oranlarının artacağını düşünüyorum.

Donanıma gelince;

Ben olsam style 5K TDCi yi tercih ederdim. Nedenine gelince; Anladığım kadarı ile ciddi miktarda kredi kullanacaksınız. Dolayısı ile ilk edinim maliyeti önemli. Dolayısı ile bugünkü liste fiyatlarından yola çıkarsak seçtiğiniz arabalarda ;

Style 1.6TDCi 115PS 5K 54.100 TL

Titanium 1.6TDCi 115PS 4K 61.515 TL

Liste fiyatlarında 7500 lira fark var. ence az para değil. Elbet gönül her bir haltı olsun ister ama zaten borçlanılarak alınacak arabada üç beş donanıma 7500 lira vermek bana pek akılcı gelmiyor. Elbet tercihlere saygı duyarım ama iyi düşünün o konuda bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Euro konusunda sıkıntı yok. Zaten maaşım Euro üzerinden. Fakat özellikle son yıllarda araç ve yakıt fiyatlarında ciddi bir artış söz konusu... Kriterlerden birisi bu, distribütörfirmaya olan yakınlıgınız ve deneyimleriniz üzere, fiyat Euro dan bağımsız şekilde düşer mi, artar mı? 1 yıl sonra alacağım titanium da fazladan ne göreceğim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence beklemeyin. Bugüne kadarki tecrübemle şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Fordta hiçbir zaman fiyat düşmez. Şu an düşük faizli kredi de veriyorlarken bence şimdi alın. Olabildiğince de uzun vadeye yaymanızda fayda var. Zira ben ekonominin iyiyie gitmeyeceğini ve özellikle faiz oranlarının artacağını düşünüyorum.

Donanıma gelince;

Ben olsam style 5K TDCi yi tercih ederdim. Nedenine gelince; Anladığım kadarı ile ciddi miktarda kredi kullanacaksınız. Dolayısı ile ilk edinim maliyeti önemli. Dolayısı ile bugünkü liste fiyatlarından yola çıkarsak seçtiğiniz arabalarda ;

Liste fiyatlarında 7500 lira fark var. ence az para değil. Elbet gönül her bir haltı olsun ister ama zaten borçlanılarak alınacak arabada üç beş donanıma 7500 lira vermek bana pek akılcı gelmiyor. Elbet tercihlere saygı duyarım ama iyi düşünün o konuda bence.

Ama bana hiç saygı duymuyorsun,üzüyosun beni hep,,,Aşkolsun sana,aşkolsun....:zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Donanıma gelince;

Evet benim de üzerinde durdugum konu bu... ekonominin iyiye gitmeyecegini ben de öngörüyorum ve bekleme nedenlerimden biri de bu ki haftasonu dahi alacagım arabayı yogun birşekilde kullanamayacagım...Ama dediğini gibi gönül diyor ki...:zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.