Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bana çaresizliğin Resmini çizebilir Misin Abidin?

Alperen G.

Önerilen Mesajlar

Merhaba sevgili abilerim, kardeşlerim, arkadaşlarım...

Bu yazı seçeneksizliğin hikayesidir.

Bildiğiniz (ya da bilmediğiniz) üzere 2015 Temmuz'undan bu yana çekirdek ailemize minik bir üye daha katıldı. Başlarda herhangi bir seyahatimiz olmadığından araç konusunda bu durum bir sıkıntı teşkil etmese de bizim miniço büyümeye başlayıp seyahat edebilir duruma geldiğinden bagaj bize yetmemeye başladı. Hatta şöyle söyleyeyim, bagaja onun arabası dışında pek az şey konulabiliyor. Tabi bagajın yanında bir de puset/oto koltuğundan arta kalan arka yaşam alanı mevzusu var.

Sonuç olarak tüm bu etmenler bizi daha büyük bir araç arayışına itti.

Önce tabii ki aile araçlarına bakıldı.. (bknz. MPV) Sonra tipleri çok hoşumuza gitmediğinden (havalıyız ya) büyük sedanlara bakıldı. SW mi olsun, yok olmasın o ne dev gibi filan derken bir başka dev olan yeni Superb'e aşık olundu. Gidildi gelindi, sevildi, öpüldü, koklandı, pazarlık yapıldı, vazgeçildi, bir daha pazarlık yapıldı, yine vazgeçildi filan derken hayalperest olmak yerine realist olmaya karar verildi ve Berlin duvarı şeklindeki şaft tüneli, iki isofix olması (bknz. ikinci çocuğu düşünmek) gibi etmenler o lüksün ve gigantik bagajın çekiciliğinden bizi kopardı.

Tekrar MPV sınıfına bakmaya başladık. (bknz. tükürdüğünü yalamak) Tabii ki kürkçü dükkanımız Ford'dan başlandı. C-Max'e bakıldı, Grand C-Max'e bakıldı, S-Max düşünüldü, sonra fiyatı görülünce hemen unutuldu derken c-max'lerde 2 isofix olması yüzünden vazgeçildi. C-Max demişken aklıma geldi, Grand'da 3. sıra koltukların yatırıldığında düz zemin elde edilemiyor oluşu hakkında Ford tasarımcılarını hayırla yadediyorum...

Alakasız ama Nissan X-Trail ve Honda CRV'ye bakıldı bir ara, pek hoşlaşılmadı kendileriyle.

Bir ara Peugeot 3008 ve 5008'e bakıldı, "ıyyyyy" denilerek uzaklaşıldı filan..

Gel gelelim nihayete; fonksiyonellik açısından ihtiyaçlarımızın tamamına cuk diye uyan Citroen C4 Picasso'ya doğru adım adım sürükleniyorum a dostlar. Gönlüm tamam dese de mantığımın bir kısmı "yapma hacıt" diyor. Ama ne yazık ki başka araç bulamıyorum. Şimdi mantıklı olalım, S-Max'e 200K veremeyeceğim.. Yok 70-80 biz veririz diyorsanız o başka, bağışları seve seve kabul ederim. ^_^

Çaresizim, bindim bir alamete, gidiyorum kıyamete.. Aslında aracı sevdik, güzel bi araç ama Citroen algısı beynimizin alt katmanlarına işlemiş.. Şu aracı Ford yapsa koşa koşa gider alırdım.

Allah bana yardım etsin bu seçimde ... di mi?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sebastian'ı çağır :)

Öncelikle ufaklığın gelmesi ve ailenin büyümesi alkışı hakediyor, Allah mutlu aile tablonuza sağlık versin. Araba işi kolay :)

Alman'dan şaşma derim tabi ama bütçe işide ziyadesiyle önemli.

Şöyle PW 1,5 TDCİ SW bir Focus neden olmasın diyeceğim ama gırtlak dolu olanlardan tektonik gri...

Bu arada Citroen Fransa yapımı araçlar içinde en alınasıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu araba,  @Kaan Yagizer abilerin şunu al sonra hayır dualarını edersin :D Satılmadıysa tabi.

Islak Pws mevcut. Çocuklar büyüyünce nasıl olsa satıp sedan alacaksın veya vb.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahsuvaroglu-2-el-283018758/detay

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Miniğe sağlık, sıhhat ve ailecek mutluluklar dilerim abi. Hanım evde yok hazır azcık zevzeklik yapıp gideyim.

2015 Grand Picasso var bir tanıdıkta ilk binişimde "arkadan bir öğrenci alır mısınız" şakası yaptım. Nerdeyse son binişim olacaktı.

Çok acayip araba, insan alışmakta hakkaten zorlanıyor. Hacim çok geniş ama koltuklar çok rahatsızdı, benzer bir durum Picasso'da var sanırım, bağımsız koltuklardan anladığım kadarıyla. Yine de daha rahat duruyorlar onunkilere göre.

Çok öznel fikirler tabi ama eğer bineyim araba gitsin, ne uğraşacam durumu varsa süper rahat. Ama bu araba insanda sürüş keyfi falan bırakmaz be abi. Hele o konsolla...

Tabi koyunun olmadığı yerde Abdurrahman Çelebi ben oluyorum. Sizin içinize siniyorsa ne önemi var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dostlar, kardesler, Romalilar!

Sanmayin ki ben bu araca vurulmus durumdayim. Alirsam tamamen mantik (ki o da tartisilir) evliligi olacak.

Bana bagaji genis, 3 bagimsiz koltuklu (ve dolayisiyla 3 isofixli) baska bir arac gosterin onu alayim. Ama Q7, XC90 fln diyecekseniz bozusuruz :)

Yakup kardesim arac guzel ama 2. el almak istemiyorum. Olm ona hayir buna hayir dedikce de kendimden tiksinmeye basladim ama navigasyon filan yok la o arabada. Eski focus konsolu filan :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Opel İnsignia Sport Tourer veya Country Tourer'a baktın mı abi hiç? Bildiğim ve araştırdığım kadarıyla istediğin gibi 3 isofix var onlarda da. 

Bir ingiliz forumunda gormustum.. Acikcasi bakmadim.. Bakayim iyi dedin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Alperen G. said:

Yakup kardesim arac guzel ama 2. el almak istemiyorum. Olm ona hayir buna hayir dedikce de kendimden tiksinmeye basladim ama navigasyon filan yok la o arabada. Eski focus konsolu filan :)

Focus mu? Mondeo deseydin bari :D Hemide 2014 model arabaya yok çekiyorsun, seninki 2012 :hıh: 

100 bin liraya bundan iyisini bulursan bize de söyle belki alırız :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus mu? Mondeo deseydin bari [emoji3] Hemide 2014 model arabaya yok çekiyorsun, seninki 2012 :hıh: 

100 bin liraya bundan iyisini bulursan bize de söyle belki alırız :kıhkıh:

Mondeo olsun seni mi kiricam? :) Sonuc olatak eski.. 2014 mikibinondort.. Navisi var bikerem.. Cok kullaniyorum ben onu, scicam navisine habire navi diyor demeyin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Alperen G. said:

Mondeo olsun seni mi kiricam? :) Sonuc olatak eski.. 2014 mikibinondort.. Navisi var bikerem.. Cok kullaniyorum ben onu, scicam navisine habire navi diyor demeyin :)

Navi falan yok dedin ama sert kayaya çarpıyorsun :) Bunlar bazı özellikleri.

Lüks Paket (2.0L motor secenegi icin gecerli)
18" Alaşım jantlar, Bi-Xenon farlar (far yıkama sistemi ile), Panoramik cam tavan, Karartılmış arka camlar, Elektrikli, ısıtmalı, aydınlatmalı ve katlanabilir yan aynalar, 8 yönde elektrik ayarlı, ısıtmalı sürücü (hafızalı) ve yolcu koltuğu, Sony Bluetooth® ve Türkçe sesli kontrol sistemi + USB, Alcantara deri döşeme, Ön cam rezistansı, Kör nokta uyarı sistemi

2.sırada ayrı ayrı katlanabilen 3 koltuk, 2.sırada 3.sıraya kolay geçiş için mekanizma, 3.sırada ayrı ayrı katlanabile küçük boy koltuklar.

ISOFIX ise 2 tane :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Navi falan yok dedin ama sert kayaya çarpıyorsun [emoji4] Bunlar bazı özellikleri.

Lüks Paket (2.0L motor secenegi icin gecerli)

18" Alaşım jantlar, Bi-Xenon farlar (far yıkama sistemi ile), Panoramik cam tavan, Karartılmış arka camlar, Elektrikli, ısıtmalı, aydınlatmalı ve katlanabilir yan aynalar, 8 yönde elektrik ayarlı, ısıtmalı sürücü (hafızalı) ve yolcu koltuğu, Sony Bluetooth® ve Türkçe sesli kontrol sistemi + USB, Alcantara deri döşeme, Ön cam rezistansı, Kör nokta uyarı sistemi

2.sırada ayrı ayrı katlanabilen 3 koltuk, 2.sırada 3.sıraya kolay geçiş için mekanizma, 3.sırada ayrı ayrı katlanabile küçük boy koltuklar.

ISOFIX ise 2 tane [emoji4] 

Guzelmis... Ama hala navisi olmadigi gercegini degistirmiyor :) masajli koltuk var mi?

Ya gittikce antipatiklesiyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.