Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2013 Focus Trend-x Depo Kapağından Mazot Kaçağı

İsa G

Soru

Arkadaşlar merhaba ;

Konunun aynısını aradım forumda fakat bulamadım daha önce konusulmuşsa kusuruma bakmayın henüz 2 aylık olan aracımın deposunu fulledikten sonra depo kapağının altında mazot biriktiğini farkettik.İlk zamanlar pompadan aktıgını düşünüp temizledik bir gün sonra baktıgımızda yine mazot ordaydı bir kaç kere depo full ken aynı sorunu gözlemledik servise gitmeye henüz fırsatımız olmadı benzer sorun yaşayan var mı varsa nasıl bir çözüm yolu izledi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
27 dakika önce, Murat Kavuk said:

Yok yav, iki somuna takıldık işte :) Esasen montaja engel bir durum yok. En kötü modülü çift taraflı bant ile yapıştırır, somunlar gelince takabiliriz (bu şimdi aklıma geldi, niye takıldım ki ben bu somunlara :P ) Aman neyse, bir defada yapalım bitsin..

Sen bilirsin, ister bu haftasonu takalım ister sonra :)

Depodan taşan mazotu sana göstereceğim, şu an izleri çamurluk ve tamponda.

Hayır garantide Aralık'ta bitti iyi mi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben normal olduğunu düşünmüyorum. Yoksa piyasada bütün dizellerde kapaktan aşağı mazot izini gözlerdik. Yakıt doldurduğum kiralık dizellerde de asla böyle bir şey görmedim.

İki şey var:

1. Yakıt yolunu kapatan ve pompa tabancasının namlsunun itmesi ile açılan kapak tam yerine oturmuyor olabilir.  

2. Onunla ilintili, kapak çevresinde biriken yakıtın iz yapmadan içeriden akmasını sağlayan bir tahliye borusu var o tıkanmış olabilir. 

Bence servisin görüşünü alın, ve eğer "bunlarda böyle" cevabını alırsanız merkeze bildirme sürecini başlatın. 

kapak.jpg.b4787972ff2133e61805e3e4002232

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
23 saat önce, Gürkan Çakıroğlu said:
4 saat önce, Cem Boneval said:

Ben normal olduğunu düşünmüyorum. Yoksa piyasada bütün dizellerde kapaktan aşağı mazot izini gözlerdik. Yakıt doldurduğum kiralık dizellerde de asla böyle bir şey görmedim.

İki şey var:

1. Yakıt yolunu kapatan ve pompa tabancasının namlsunun itmesi ile açılan kapak tam yerine oturmuyor olabilir.  

2. Onunla ilintili, kapak çevresinde biriken yakıtın iz yapmadan içeriden akmasını sağlayan bir tahliye borusu var o tıkanmış olabilir. 

Bence servisin görüşünü alın, ve eğer "bunlarda böyle" cevabını alırsanız merkeze bildirme sürecini başlatın. 

kapak.jpg.b4787972ff2133e61805e3e4002232

Dizellerin çoğunda var bu sorun...

Benzinlide rastlamadım.

Teşekkürler Cem bey detaylı açıklamanız için en kısa zamanda servise gidip göstericem.

On 19.01.2016 at 15:53, Yakup Çağatay said:

Megane ile kıyaslıyorsunuz da o araçta kolay yakıt sistemi var mı? Yok.

Yakup bey merhaba kolay yakıt sistemi sadece dizel yakıt veren pompaya depo kapağının uyumlu olması benim bildiğim kadarıyla biz depodan yakıt atmasından bahsediyorduk konuyla bunun ilgisini anlayamadım bilmediğimiz farklı bir durumu mu var da öyle söylediniz paylaşırsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.