Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2013 Focus Trend-x Depo Kapağından Mazot Kaçağı

İsa G

Soru

Arkadaşlar merhaba ;

Konunun aynısını aradım forumda fakat bulamadım daha önce konusulmuşsa kusuruma bakmayın henüz 2 aylık olan aracımın deposunu fulledikten sonra depo kapağının altında mazot biriktiğini farkettik.İlk zamanlar pompadan aktıgını düşünüp temizledik bir gün sonra baktıgımızda yine mazot ordaydı bir kaç kere depo full ken aynı sorunu gözlemledik servise gitmeye henüz fırsatımız olmadı benzer sorun yaşayan var mı varsa nasıl bir çözüm yolu izledi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
4 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

@Semih G. İlk atım ve her zaman aynı. pompacidan kaynaklı değil, hatta pompacilar bile biliyor bu sorunu "abi bunlar böyle buna daha fazla basilmaz" diyorlar.

@İsa G uzun yol sürüşü YB da 1300 km leri bile gördüm ama reel menzilim 1160 var bir keresinde. Ama sürüşten nefret ediyorsun :)

15 dakika önce, Semih G. said:

Bu olayla sadece bir kez mi karşılaştınız 2 ay içinde yoksa 1'den fazla mı? Bende pompacının fazla bastığı yönünde düşünüyorum lakin 1'den fazla ise sorun başkada olabilir gibi. Diğer dolumda pompa attıktan sonra bıraktırıp gözlemleyin bakalım ne çıkacak altından

Semih gürkan beyin bahsettiği gibi pompacı ilk atımda bırakıyor doldurmayı fazladan doldurma söz konusu değil ve hala çözüme dayalı birşey de yakalamış değiliz bu focusun titreme gibi klasik sorunlarındansa titremeyi bi şekilde kabul ettik alıştık ama bu kabul edilir birşey değil.

Gürkan abi yakıt konusunda da o kadar sakin kullanmayı henüz başarabilmiş değiliz denemek için bile olsada :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klasik sorun değil titreşim, her dizel titrer bu fazla ise çözüme gidilmeli. Sonuçta ilk alındığında titreşim gibi bir şey yok.

Megane ile kıyaslıyorsunuz da o araçta kolay yakıt sistemi var mı? Yok.

Olaylara sorun gözüyle bakmamak lazım. Olay, sizin hayatınızı engellerse sorun olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Depoda iki kapak yok mu, ben mi yanlış biliyorum. 

Pompanın ucunu depoya tam yerleştirmezsen bildiğim kadarıyla aşağıdaki depo kapağını açmıyor ve pompa basar basmaz atıyor. Yani mazot depoya gitmiyor. Böyle bir şey yok muydu arkadaşlar. Bu benim hayal ürünü ürettiğim bir şey mi?

Hatta bu sayede deponun kenarlarındaki su vs gibi birikintiler depoya ulaşmıyor, oradaki tahliyeden dışarıya atılıyor diye düşünüyordum. Dahası ben kendim arabayı yıkarken direk olmasa depo ağzının kenarlarındaki pislikleri gidermek için yıkama makinasından çıkan basınçlı suyu tutuyorum. Yani hızlıca bir yuvarlak yapıp oradaki tozu pisi temizlediğimi düşünüyorum...

:blink:  :blink:  :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Ümit Vaysaloğlu said:

Depoda iki kapak yok mu, ben mi yanlış biliyorum. 

Pompanın ucunu depoya tam yerleştirmezsen bildiğim kadarıyla aşağıdaki depo kapağını açmıyor ve pompa basar basmaz atıyor. Yani mazot depoya gitmiyor. Böyle bir şey yok muydu arkadaşlar. Bu benim hayal ürünü ürettiğim bir şey mi?

Hatta bu sayede deponun kenarlarındaki su vs gibi birikintiler depoya ulaşmıyor, oradaki tahliyeden dışarıya atılıyor diye düşünüyordum. Dahası ben kendim arabayı yıkarken direk olmasa depo ağzının kenarlarındaki pislikleri gidermek için yıkama makinasından çıkan basınçlı suyu tutuyorum. Yani hızlıca bir yuvarlak yapıp oradaki tozu pisi temizlediğimi düşünüyorum...

:blink:  :blink:  :blink:

Öyle öyle

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet kapağı geri açıyoruz, sonraki kısım pompa ucunun girdiği kısım.

yıkama yaptığınız yer iç bölüm yani el ile açamadığımız içe gömülen kapak.

Gürkan Çakıroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Ümit Vaysaloğlu said:

Öyleyse eğer o aşağıdaki kapakta bir sorun olabilir mi?

Tabi ki olabilir :yeah: Zorlamış olabilirler 2.el sonuçta başına her şey gelmiş olabilir ama bu tür şeylerde uzaktan şudur demek yanlış olur. Ben hep o kısımda sıvı görüyorum. Ne kadar geliyor görmek lazım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 dakika önce, Ümit Vaysaloğlu said:

Kapakta sorun yok arkadaşlar,

tahliye bölümünden geri veriyor yakıtı.

Bence sorun pompanın tıklaması gereken yerin çok yukarda olması, yani üretim ile alakalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence sorun pompanın tıklaması gereken yerin çok yukarda olması, yani üretim ile alakalı.

Öyle olsa bu sorunun hepimizde olması gerekmez mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Semih G. said:

Öyle olsa bu sorunun hepimizde olması gerekmez mi?

Dizellerin çoğunda var bu sorun...

Benzinlide rastlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Yakup Çağatay said:

Klasik sorun değil titreşim, her dizel titrer bu fazla ise çözüme gidilmeli. Sonuçta ilk alındığında titreşim gibi bir şey yok.

Megane ile kıyaslıyorsunuz da o araçta kolay yakıt sistemi var mı? Yok.

Olaylara sorun gözüyle bakmamak lazım. Olay, sizin hayatınızı engellerse sorun olur.

Bizim kullandığımız megane da dizel motora sahipti ve dizel araçların benzinli araçlara göre titreşimli çalıştığı bildiğimiz birşey benzinli bir araçdan dizel focusa geçip aa buda çok titriyomuş demiyorum burda bahsettiğim konu focusun diğer dizellere göre titreşimi bir tık daha fazla olması ki servise gidip sıfır focusun direksiyonuna oturup aynı titreşimi gördük ikinci el olupda 1 yıllık aracımız 2014 çıkışlı  bu konuyla ilgili başlığı da  bastan sona okudum bunu söyleyen tek ben değilim sanırım ayrıca servise gittiğimizde aldığımız cevap gibi oldu sizin cevabınız dizel mi araç normal her dizel titrer diyor onlarda sanki biz direksiyona oturduğumuzda ayağımızın altında titreşimi hissederek bunun diğer dizellerden biraz daha fazla bir titreşim oldugunu anlamıyormuşuz gibi.

Ayrıca yakup bey olaylar ve sorunlar açıklamanız tamamen sizin düşünceniz  benim aracım titriyosa bu benim için sorundur düzeltmek için gerekli ne varsa yaparım mazot atması da aynı şekilde hayatımı engellemesi gerekmez sorun adını alması için ;)

Ve teşekkürler yorumlarınız için servise gidip bu sorunla ilgili bir yaptırıma şahit olan var mı öğrenmekti amacım bakım zamanım geliyo o zaman illa ki baktırırz.Sizinle de paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Sen hep şanslısın zaten :)

Yok yav, iki somuna takıldık işte :) Esasen montaja engel bir durum yok. En kötü modülü çift taraflı bant ile yapıştırır, somunlar gelince takabiliriz (bu şimdi aklıma geldi, niye takıldım ki ben bu somunlara :P ) Aman neyse, bir defada yapalım bitsin..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.