Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus A Halojen Far Mı Daha Iyi Yoksa Bi-Xenon LEDli Far Mı Daha Iyi?

İsmail Atar

Bi Xenon Mu Yoksa Halojen far mı?  

27 üye oy kullandı

1. 1. Bi Xenon Far Mı Yoksa Halojen mi

• Halojen (LEDsiz)
    • Bi-Xenon
    • Halojen (LEDli)
    • Bi-Xenon (LEDli ve far yıkamalı)

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
12 dakika önce, İsmail Atar said:

Merhaba arkadaşlar

Size bir sorum var siz focusta yada herhangi bir arabada halojen far Mı Yoksa Bi-Xenon far Mı tercih ederdiniz? Yorumlarınızı Bekliyorum  ?

Bixenon denilen sistem xenon ampülünü mercek ile odaklayarak daha iyi aydınlatma almaktır. Bi halojen diye de mercekli halojen farlar vardır. Merceksiz halojen farları bence kıyaslamak dahi çok yanlış olur. Sorunuzdaki led li kelimesini açmanızı istiyorum. Led li derken bixenon fardaki DRL den mi yoksa daha farklı birşeyden mi led far dan mı bahsediyoruz onu bir ayıralım. Yoruma gelince Bixenon

5 dakika önce, İsmail Atar said:

Zaten 4 binden ucuz olsaydı bende alırdım ama malesef ?

Fabrika çıkışı olanlar 4 bin tl ama kendi farınızın içine de bu sistemi adapte ettirebilirsiniz. Orj olanda otomatik far yükseklik ayarı ve far yıkama özelliği de oluyor.Ama sonradan sizin halojen olan farınıza konulan sistemle bunlar aktif olmuyor. Sonradan yapılan sistemi gen5 balast d1s osram xenon ampül hella mercek kombinasyonunda takan yerler 1300 tl civarı fiyata yapıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Xenon çok daha yoğun ışık yayıyor. Bunun faydasını da geceleyin fazlası ile görüyorsunuz. Ama kişisel görüşümü tekrar edeceğim; makyajlı focusun xenonları bence tasarım faciası. Yine de 4000 liranın içinde gündüz farları + sürüşe duyarlı farlar geldiğini unutmamalı.

Far yıkama, mercekli farlar için yararlı bir özellik. Ama neden xenon da zorunlu da, diğer merceklilerde zorunlu değil acaba. Belki xenon farın önüne gelen çer-çöp'ün de ışığı farklı kırıp, istenmeyen yerleri aydınlatması endişesi vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 dakika önce, Doğan Kurban said:

Bixenon denilen sistem xenon ampülünü mercek ile odaklayarak daha iyi aydınlatma almaktır. Bi halojen diye de mercekli halojen farlar vardır. Merceksiz halojen farları bence kıyaslamak dahi çok yanlış olur. Sorunuzdaki led li kelimesini açmanızı istiyorum. Led li derken bixenon fardaki DRL den mi yoksa daha farklı birşeyden mi led far dan mı bahsediyoruz onu bir ayıralım. Yoruma gelince Bixenon

Fabrika çıkışı olanlar 4 bin tl ama kendi farınızın içine de bu sistemi adapte ettirebilirsiniz. Orj olanda otomatik far yükseklik ayarı ve far yıkama özelliği de oluyor.Ama sonradan sizin halojen olan farınıza konulan sistemle bunlar aktif olmuyor. Sonradan yapılan sistemi gen5 balast d1s osram xenon ampül hella mercek kombinasyonunda takan yerler 1300 tl civarı fiyata yapıyorlar.

Gündüz yanan LED farklardan bahsettim yani DRL bide focus titaniumdaki Halojen farlar Bi Halojen mi? Bide ekstra fabrika dışından Bi-Xenon far bir hata çıkarma mı peki Bi-Xenonun LEDli ve far yıkamalıyı dışardan nekadar tutar acaba?

İsmail Atar tarafından düzenlendi
Hata düzeltmesi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, İsmail Atar said:

Gündüz yanan LED farklardan bahsettim yani DRL bide focus titaniumdaki Halojen farlar Bi Halojen mi?

Makyajlı focus ta merceksiz olan tüm farlar halojen. Merceksiz ve drl li olan farları da vardı sanırım. Yani normal halojen far fakat drl si de mevcut. Mercek olmadığı için bihalojen değil yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Doğan Kurban said:

Makyajlı focus ta merceksiz olan tüm farlar halojen. Merceksiz ve drl li olan farları da vardı sanırım. Yani normal halojen far fakat drl si de mevcut. Mercek olmadığı için bihalojen değil yani.

Bi Xenon gündüz yanan LED farlar ve far yıkama ile dışardan nekadar tutar acaba? Bide hata çıkmaz mi?

İsmail Atar tarafından düzenlendi
Hata düzeltmesi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben bi-xenon kullanıcısıyım. 

Halojenle kıyaslanması bile doğru değil. Ancak farlar kirlendiğinde acayip performans kaybı yaşıyor. Bu yüzden far yıkama olmazsa olmaz bir donanım bi-xenon da. 

Yeni teknoloji led far ise Seat Leon da kimse memnun değil, ama audi lerde memnuniyetsizliğe dair yorum okumadım ben. 

Yeni Mondeo'da da led far var. Bir yorumda çok kötü olduğunu, başka bir yorumdaysa mükemmel olduğunu okudum. Nasıl bir değerlendirmeye göre karar verdiler bilemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, İsmail Atar said:

Bi Xenon gündüz yanan LED farlar ve far yıkama ile dışardan nekadar tutar acaba?

Ohooo çok para tutar o. Fark yıkama bende yok ama inanın bir reklamdaki gibi söyleyim Oooolmasadaaa olur. Nolacak yıkama olmasa da bez var siler öyle yola çıkarım. Bence gidin kendi farınıza bixenon sistemi yaptırın keyifle kullanın. Maliyet de en fazla 1500 tl tutar , Size çıkaracağı en büyük sprun aracın muayenesinden geçemezsiniz far yıkama ve otomatik far yükseklik ayarı şartı var. Halojen farlarınızı takıp giderseniz sorun olmaz. Ben de sonradan bixenon far yaptırdım ve şuan kullanıyorum. Arabadaki en vazgeçilmez özelliklerden diyebilirim. Muayeneye giderken orj halojen farlarımı takıp gitcem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.