Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hangi modeli almalıyım?

Ayhan Demircioğlu

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar uzunca bir araştırma döneminden sonra alacağım araba için 2 modelden birine karar verdim, bunlardan biri jetta 1,2 tsi diğeri focus 1.0 Ecoboost , Sizden tavsiye bekliyorum, çok büyük bir ihtimalle focus alacağımı düşünüyorum bu nedenle buraya üye olarak başlamak istedim.

Alacağım araç sıfır olmayacak 2012 2013 modeller arasında gidip geliyorum. 

Yaptığım araştırmalarda gördüklerimide paylaşmak isterim;

vw nin her modeli gibi jettanında 2.eli oldukça hareketli, bütün ilan sitelerinde oldukça çok ilan var. focusun ecobost olanı ise oldukça az. Bunun nedenini bir türlü çözemedim. Ya fort alanlar çok memnun satmıyorlar yada sıfır araç satışlarında aradığım model az olduğu için 2.ele düşmüyor. 

Teknik olarak yukarda yazdığım 2 model arasında abartı bir fark olmadığını gördüm, focusun da çok az da olsa jettaya göre daha uygun bir fiyatı olduğunu biliyorum. 

Şimdi sizden tavsiye bekliyorum, düşündüğüm gibi kesinlikle focus 1.0 ecobost mu almalıyım?

Fiyat olarak bana yardımcı olursanızda sevinirim

2012 model  trend x veya style 30 bin km geçmeyecek şekilde fiyat aralığı

2013 model trend x veya style yine 30 bin km geçmeyecek şekilde.

Şöyle söyliyim sıfır alacak param yok onun için sıfıra yakın 2.el almak istiyorum. Şimdiden bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Not: imzamdaki arabayı üye olurken model sorduğu için yazdım, inş dua niyetine olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

her iki araçta iyidir,ancak focusun boş paket diye satılan modeli, vw nin boşundan daha doludur. parça fiyatları vw nin oldukça pahalıdır. ford ise rakibine göre oldukça uygundur. iç mekan ferahlığı olarak jetta focusun önündedir. ecoboost motor kullanıcıları genelde memnundur araçlarından,satan fazla olmuyor. jettanın bol olmasının sebebi ise kiralık olarak çok olması ve  şirket aracı olarak tercih edilmesidir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şunuda merak ediyorum , pek bilgi bulamadım, jetta Almanyada üretilmiyor diye biliyorum, focusun bahsettiğim ecobosst  motorlu araçları nerde üretiliyor. Almanya ise sırf bu yüzden tercih sebebidir aslında. Otomobil alanında Almanların isteselerde  kötü araba yapamayacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nerede üretildiği işçilik konusunda önemli, geliştirme aşaması önemli sizin dediğimiz olayda.

Sorunuzun cevabı jetta meksika, focus almanya.

Focus ar-ge'si ise Allah ne verdiyse ? Almanya, Belçika,Amerika özetle ford her merkezini kullanıyor ve ortaya bir araç çıkıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Focus ar-ge'si ise Allah ne verdiyse ? Almanya, Belçika,Amerika özetle ford her merkezini kullanıyor ve ortaya bir araç çıkıyor.

Off-topic Uyarısı : bilmiyorum alıntıda belli oluyor mu ama Yakup bu mesajındaki "verdiyse" ve "Almanya" kelimeleri arasındaki   smiley bende görünmüyor. Orada bir kare çıkıyor. 

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, H. Cenk said:

Off-topic Uyarısı : bilmiyorum alıntıda belli oluyor mu ama Yakup bu mesajındaki "verdiyse" ve "Almanya" kelimeleri arasındaki   smiley bende görünmüyor. Orada bir kare çıkıyor. 

Tapatalk ile emoji eklemiştim, normaldir abi o yani herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmış olabilir. Forumun görüntüsü değildi.

Misal bunlar her zaman çıkar sende :) :P :D  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçtiğimiz ay eşimin aracını aldım. 2011 model style plus smart paket, 20 000 km de ilk elden 48 750 ye. Kesinlikle sıfır gibi bir araç. Oradan kıyaslayabilirsiniz... Tanıdıktan aldım o yüzden belki bir kaç bin TL fazladan vermiş olabilirim bilerek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Cem Dilmen said:

Geçtiğimiz ay eşimin aracını aldım. 2011 model style plus smart paket, 20 000 km de ilk elden 48 750 ye. Kesinlikle sıfır gibi bir araç. Oradan kıyaslayabilirsiniz... Tanıdıktan aldım o yüzden belki bir kaç bin TL fazladan vermiş olabilirim bilerek. 

Hocam sizin fikriniz bana yol gösterici olacak buna emin olabilirsiniz, fiyatlar bu aralıkta diyebilirim. 

Öncelikle aracınızdan memnunmusunuz , eşiniz memnunmu? ve daha önce ne kullanıyordu yani kıyas yapabilme imkanınız var mı? teknik açıdan ve özellikle jetta 1,2 ile.

47 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Soruyu atlamışız :( Golf olsaydı düşünebilirsiniz derdim ama Jetta ise karşıda almasanızda olur. Boyut çok önemli değilse alın Focus'u :yeah: 

Motor iyidir.

Fiyat konusunda bir şey diyemeyeceğim.

Sedan focus ile jetta arasında kalmıştım HB değil. Focusun HB si ile Golf kıyaslandığında açık konuşayım ben golf daha iyidir diyebilirim ama Sedan düşünüyorum.  Focusa oldukça eğilimim fazlalaştı. Yedek parça servis biraz daha cazip geliyor bana ford. Fordun en boş paketi bile boş değil, nerdeyse vw nin comfortuna bişey kalmamış. Araç kalitesi işçilik bakımından da değerlendiriyorum. Hala focus diyorum 1.ayın sonuna kadar nasipse almış olacağım. 

Deyim yerindeyse bir atımlık barutum var , boşa gitmesin 12 den vurmam lazım :) Sonradan pişman oacağım bir iş yamak istemiyorum. Bilgi ve görüş bildiren herkese teşekkür ediyorum. 

Focus hakkındaki tek çekincem 2.eli biraz hareketsiz, olurda ilerde satmayı düşündüğümde kolay müşteri bulamayacağım anlaşılan. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Bekir B. said:

Focus 1.0 de biraz yavaş olabilir ama diğer motor seçeneklerinde çok iyi diyebilirim tecrübe ile sabittir

Üstadım biraz yavaş derken neyi kasdettin tam anlayamadım, Ben hız yapacak biri değilim, Performans için almayı düşünmüyorum , aile aracı, 140- 150  yi aşacağımı düşünmüyorum :) Şöyle söyliyim 45-50 bin Bütçem var, işe giderken gelirken bu aracı kullanmayacağım , servisle gidip geliyorum, araba parkta yatacak deyim yerindeyse, hafta sonları yada arada lazım olduğunda elimin altında arabam olsun diye almak istediğim bir araç. 

Birde 45-50 bin lik bir bütçeyle şu motor seçeneğini alabilirsiniz gibi tavsiyeye açığım. tek şartım düşük km yüksel model olması :)  2012-2013 ün altına düşmemesi gerekli km de 50 bini aşmazsa iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence atmosferik 1.6 focus alın lpg gibi bir alternatifiniz olur.

Jetta daki 1.2 tsi 8 valfli golfdeki 16 valf ve golf frenden enerji kazanıyor buna rağmen benim 15 bin km ortalamam 6.8 lt

Kücük hacimli olupta turbolu motorlar düz ve rampa inişlerinde çok ekonomikler fakat rampalarda ve yük altında tüketimleri çok ciddi artıyor.

1.2 tsi ve 1.0 ecoboost dan performans olarak bir kaygınız olmasın ikisinide denedim iyi gidiyorlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.