Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mondeo hoparlör sorunu

Hakan Saraylı

Önerilen Mesajlar

Bugün anlamadığım şekilde sol ön kapı altında ki hoparlörüm patladı olay şöyle oluştu (ya da ben o zaman farketmiş olabilirim ama kulağım hassastır öncesini farkederdim) arabayı kısa süreliğine park ettim, bluetooth ile telefon üzerinden youtube'dan müzik çalmaya devam ediyordu, ses çok açık değildi 6.ncı seviyedeydi,  işimde de kısa olduğundan yayın kesilmesin diye kontağı tam kapatmadım, arabaya binip kontağı çevirdiğimde normal olarak teybi kapatıp araba çalıştıktan sonra tekrar açtı fakat sol hoparlör cızır cızır çalışmaya başladı önce müziktendir dedim CD'ye aldım değişmedi, USB'ye aldım değişmedi, arabayı stop edip tekrar çalıştırdım nafile.

İncelediğim kadarı ile Focus ve Fiesta'da kapı hoparlörleri 16 cm. büyük ihtimal ile Mondeo'nun hoparlörü de 16 cm. dir, Öğrenmek istediğim şey ise malum Sony sistem var, bu sistemin hoparlörü de Sony midir? Ses sistemi olarak çok başarılıydı rahmetli olmadan önce yine aynı hoparlörden bulup taksak mı (bulunabilir mi bilmiyorum) yoksa örneğin şu Sony component takımı alıp komple ön takımı elden geçirsek mi karar veremedim. 

Mevcut hoparlörlerden daha mı kaliteli yoksa aynı mı bu sistem? 

http://www.hepsiburada.com/sony-xs-gs1621c-premium-ust-seviye-gs-serisi-16-cm-350-watt-2-yollu-mid-takimi-pm-otblcxsgs1621c

f16bc64d1f21e8fd69bac8003ac7e8cd.jpeg 

Önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Doğan Kurban said:

Abi hoparlör bulamazsan haber et parçacıları emrine alıyım hemen

Aklıma gelmedi değil Doğan'cım sağol, acaba diyorum sistem mevcut sistemden iyi bir sistemse değiştireyim komple daha güzel birşey olsun yok değilse pek birşey farketmeyecek ise takalım çıkma Mondeo hoparlörü geçelim çünkü yenisini bulmak zor görünüyor biraz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi hoparlör bulamazsan haber et parçacıları emrine alıyım hemen

Aklıma gelmedi değil Doğan'cım sağol, acaba diyorum sistem mevcut sistemden iyi bir sistemse değiştireyim komple daha güzel birşey olsun yok değilse pek birşey farketmeyecek ise takalım çıkma Mondeo hoparlörü geçelim çünkü yenisini bulmak zor görünüyor biraz.

Abi sana orj hali yetiyorsa parana yazık. Ben gencim ama orj sistem sony maşallah diyorum. Ha ben gencim sen değil :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Doğan Kurban said:

Abi sana orj hali yetiyorsa parana yazık. Ben gencim ama orj sistem sony maşallah diyorum. Ha ben gencim sen değil :D

Orjinal hali fazlasıyla yetiyordu, sistemin Maaşallah'ı vardı gerçekten, örneğin geçenlerde test ettiğim satıcının öve öve bitiremediği Insignia'da ki Bose sistem bunun yanında yavan kaldı. 

Bu link verdiğim sistem hakkında yorum yapan olmazsa sen bana pazartesi günü bir çıkmacılardan Sony sistem hoparlörü ayarlarsın Doğan'cım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O değilde özendik gittik youtube'den müzik dinler klip seyrederiz vs. diye tablet aldık, tutucularına dünya para döktük :D yarın tablet gelecek bizim sistem patladı !

1 dakika önce, Doğan Kurban said:

Sıfır alırız abi. Acaba bizimkilerle aynı hoparlörmü tamamen.

Olmayabilir, ola dabilir bilmiyorum ki bu soğukta söküp seri no. koduna falan bakmaya da cesaret edemiyorum :)

-14 dışarısı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O değilde özendik gittik youtube'den müzik dinler klip seyrederiz vs. diye tablet aldık, tutucularına dünya para döktük [emoji3] yarın tablet gelecek bizim sistem patladı !

Sıfır alırız abi. Acaba bizimkilerle aynı hoparlörmü tamamen.

Olmayabilir, ola dabilir bilmiyorum ki bu soğukta söküp seri no. koduna falan bakmaya da cesaret edemiyorum [emoji4]

-14 dışarısı

Abi ne zaman sökersen haber et. Belki yarın giderim çıkmacılara. Bizim düğmelere bakarım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Hakan Saraylı said:

Orjinal hali fazlasıyla yetiyordu, sistemin Maaşallah'ı vardı gerçekten, örneğin geçenlerde test ettiğim satıcının öve öve bitiremediği Insignia'da ki Bose sistem bunun yanında yavan kaldı. 

Bu link verdiğim sistem hakkında yorum yapan olmazsa sen bana pazartesi günü bir çıkmacılardan Sony sistem hoparlörü ayarlarsın Doğan'cım :) 

Hakan merhaba,

O kadar hazırlığa iyi olmamış tabi ama hevesin kırılmasın çaresi hemen bulunur İnşallah.

Oto müzik sistemleri ile uğraşan bir arkadaşım linkini verdiğin sistemlerle ilgili beni de engellemişti :)

Gerekçe şu; neticede kapılara uygulandığı için muhafaza şartları nedeniyle aracın orijinalinden çok daha iyi olamaz demişti.

Ki senin mevcut sistemin hiç de kötü değil :)

Bir saat önce, Doğan Kurban said:

Abi ne zaman sökersen haber et. Belki yarın giderim çıkmacılara. Bizim düğmelere bakarım

Doğan kardeş hazır gitmişken bana da bir parça sorarmısın? Acep :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Hakan Saraylı said:

Bugün anlamadığım şekilde sol ön kapı altında ki hoparlörüm patladı olay şöyle oluştu (ya da ben o zaman farketmiş olabilirim ama kulağım hassastır öncesini farkederdim) arabayı kısa süreliğine park ettim, bluetooth ile telefon üzerinden youtube'dan müzik çalmaya devam ediyordu, ses çok açık değildi 6.ncı seviyedeydi,  işimde de kısa olduğundan yayın kesilmesin diye kontağı tam kapatmadım, arabaya binip kontağı çevirdiğimde normal olarak teybi kapatıp araba çalıştıktan sonra tekrar açtı fakat sol hoparlör cızır cızır çalışmaya başladı önce müziktendir dedim CD'ye aldım değişmedi, USB'ye aldım değişmedi, arabayı stop edip tekrar çalıştırdım nafile.

İncelediğim kadarı ile Focus ve Fiesta'da kapı hoparlörleri 16 cm. büyük ihtimal ile Mondeo'nun hoparlörü de 16 cm. dir, Öğrenmek istediğim şey ise malum Sony sistem var, bu sistemin hoparlörü de Sony midir? Ses sistemi olarak çok başarılıydı rahmetli olmadan önce yine aynı hoparlörden bulup taksak mı (bulunabilir mi bilmiyorum) yoksa örneğin şu Sony component takımı alıp komple ön takımı elden geçirsek mi karar veremedim. 

Mevcut hoparlörlerden daha mı kaliteli yoksa aynı mı bu sistem? 

http://www.hepsiburada.com/sony-xs-gs1621c-premium-ust-seviye-gs-serisi-16-cm-350-watt-2-yollu-mid-takimi-pm-otblcxsgs1621c

Hoparlör olarak sony çok başarılı sayılmaz aslında. Aracınızın hoparlörleri de sony değil. Ama yine de linkini verdiğiniz hoparlörün aracınızdakinden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Düşünürseniz infinity 6500 cx (fiyat-performans açısından) alabileceğiniz en iyi hoparlördür.

http://urun.n11.com/komponent/infinity-ref-6500-cx-16-cm-compenant-takimi-P16308414?cid=604001&gclid=CKLKpOG-icoCFUi3GwodQjsGiw

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Hakan merhaba,

O kadar hazırlığa iyi olmamış tabi ama hevesin kırılmasın çaresi hemen bulunur İnşallah.

Oto müzik sistemleri ile uğraşan bir arkadaşım linkini verdiğin sistemlerle ilgili beni de engellemişti :)

Gerekçe şu; neticede kapılara uygulandığı için muhafaza şartları nedeniyle aracın orijinalinden çok daha iyi olamaz demişti.

Ki senin mevcut sistemin hiç de kötü değil :)

Doğan kardeş hazır gitmişken bana da bir parça sorarmısın? Acep :)

Oto müzik sistemleri ile uğraşan biri böyle diyorsa tüm takımı değiştirmek için uğraşmaya gerek yok demektir, hem para hem zaman işleri bunlar. Bizim sistemler yeterince iyi zaten yinede acaba dedim, sağol bilgilendirme için :yeah:

Yarın müsait bir sanayi dükkanı bulayım bakalım neymiş derdi, ürün numarası falan... nede olsa ses yalıtımından tecrübeliyiz, sıcacık yer olduktan sonra sökme takması kolay :)

39OXZ0.thumb.jpg.8b3057efe013b48ee958516

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de o yüzden değiştirmemiştim benim Mondeo'da.

Hatta hanım bile çok saçma bulmuştu duyunca :)

Hanıma göre en iyisi Mondeo ses sistemi :) C-Max i beğenmiyor.

Eğer sıcak yer bulamazsan hiç uğraşma derim, çıkmacılar bilir nasılsa modelini :)

@Hakan Saraylı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

orjinal sony alın tınısı gayet başarılı daha başarılı tını ve kaliteli ses dinlemek için yalıtım ve  4 adet kaliteli kompenant şart arkayada küçük bir aktif bas ince yer kaplamayan bir de 4 kanal anfi başarılı beklentinin üzerinde olur ses sistemleri tamamen bütçe ile alakalı ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.