Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Önerilen Mesajlar

20 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Sapma oranı 4,88 ki bu fazla yüksek, %2,5 dan fazla olmaması tavsiye ediliyor. 215 65 ile lastiği büyütüyorsun sürtme yapar mı bakmak lazım...

Sabah sabah hiç iyi şeyler demedin ?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • Yanıt 1,5k
  • Oluşturulma
  • Son yanıt

Bu Konuya En Çok Yazanlar

Bu Konuya En Çok Yazanlar

Popüler Mesajlar

Yeni lastik takanların mutlu olmasına sevindim. Ancak bu mutluluğu lastiğin tipinin değil de yeniliğinin bir sonucu olduğunu da unutmayalım. Üç sene ve 30.000 km ve üzerinde yapmış herhangi 

Sipariş verdigim lastikler geldi. Hepsi 2016 50. Hafta üretimi.

Son sayfalara bakınca konuyla alakasız, ama heyecan için (sanırım) gerekli ve kaçınılmaz itiş kakışları bir kenara bırakırsak nesnel cevap arayan şu sorular ve tartışmaya açık şu tespitler çıkıyor:

Yayınlanan Görseller

14 hours ago, Hakan Çeçen said:

ölçüleri benim arabaya uyar mı? 

Standart dışı (sık rastlanan ve kullanılan) bir lastik ebadı değil. denklikte bakıldığında da önerilebilir limitler dışında... tavsiyem gerek araç dinamikleri gerekse sürtme vs riskleri dolayisi ile  kullanmamaniz yönünde... 

Can Sümer tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
56 dakika önce, Caner YC. yazdı:

Bu kadar pahalı bir lastiğe gerek var mı derim?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
8 saat önce, Caner YC. yazdı:

Hocam lastik önemli 3e 5e bakmamak lazım ?

Pahalı her zaman iyidir diyorsun, peki ?

Michelin bizim yollarımıza pek uygun değil, fazla yumuşak desem, çabuk bitiyor verilen paranın hakkını alamıyorsun desem...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

56 bin km deki premium contactc 2 lerin durumu, ıslak bi yerden geçince gaza dokunur dokunmaz sarıyor ani gazlamalarda boşa dönüyor,

turanza t005

gy egp 2

Cpc6

nokian werproof bunlara bakıyorum

şirketin corollaya t005 taktım 2 hafta önce tutunma fren iyi sesli ve sert lastik

E95CED2E-8C72-48CE-9639-4881425CB0C8.jpeg

BE6ADEE5-0B69-4C5D-AF83-3B58448D53ED.jpeg

Bu parçalanma tüm cpc 2 lerde var

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
22.10.2020 - 08:31 tarihinde, Hakan Çeçen yazdı:

Merhaba, 

Mk4 focus üzerinde 205 60 16 lastikler var. Bir arkadaşım arabasını satıyor ve kışlıklarını bana verecek. Yalnız ölçüleri 215 65 16 HXL. Bu lastik ölçüleri benim arabaya uyar mı? 

Teşekkürler 

kesinlikle uymaz ,biraz daha suv ,tarzı araçlara uygun yüksek yanaklı bir ebat. Çamurluk ve lastik arası iyice yakın olur bazı durumlarda örneğin kasisten  hızlı geçerken daha çabuk sürtme vs. yapabilir

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
2 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

56 bin km deki premium contactc 2 lerin durumu, ıslak bi yerden geçince gaza dokunur dokunmaz sarıyor ani gazlamalarda boşa dönüyor,

turanza t005

gy egp 2

Cpc6

şirketin corollaya t005 taktım 2 hafta önce tutunma fren iyi sesli ve sert lastik

E95CED2E-8C72-48CE-9639-4881425CB0C8.jpeg

BE6ADEE5-0B69-4C5D-AF83-3B58448D53ED.jpeg

Bu parçalanma tüm cpc 2 lerde var

Bu lastikleri arabamda 1 dk durutmazdım

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
2 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

turanza t005

gy egp 2

Cpc6

Sevgili Adem, üstündeki lastikler ömrünü 10.000 km önce tamamlamış zaten.

Yazdıklarının hepsi olur, yeter ki bunlardan kurtul. 

Yeni T005 incelemelerde başarılı bulunuyor, düşünülmesi gerekenler arasında. 

Kararsız kalırsan yazı-tura ile ele. Çünkü bu sınıfta karar verdirecek kadar ciddi farklar zor.

11 saat önce, Caner YC. yazdı:

Hocam lastik önemli 3e 5e bakmamak lazım ?

Tüccarlar da bu zihniyet sayesinde kazanıyor. 

Ana fikir doğru olsa bile her zaman pahalı iyi olmayabiliyor.

Primacy4'e gelirsek: İlginç bir şekilde çok sevenleri ve nefret edenleri var.

Yol tutmuyor diye şikayet edenler, balon yapıyor yumuşak diyenler, pahalı diyenler. Ancak çoğu öznel değerlendirmeler.

Söz gelimi ben şimdiye kadar beş değişik set Michelin kullandım, hiçbirinden şikayetim olmadı, hepsi de başarılı idi.

Bağımsız kuruluş incelemelerinde de Primacy4 genelde başarılı bulunsa da alt sıralarda yer aldığı da oluyor. 

Yani kesinlikle al demem, ama listemde olur. 

Alternatifler Adem kardeşimizin mesajında var zaten.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son ankara dönüşümde Cross Climate'lar ile yağmur testi de yapmış oldum gibi, rüzgar ve yağmurda olumsuz bir gözlemim olmadı açıkçası. 

Kar kışta da düzgün bir performans verirse bunca yıl lastik değiştirmeye harcadığım zamana ve paraya acırım gibime geliyor da öncesinde mini testler yapmalı tabi

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
6 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Snoways 4 kullanıyorum, memnunum, Nokian dan sonra gayet başarılı...

Bende kendi aracımda kışlık Lassa 4 kullanıyorum 2 sezondur bende gayet memnunum bir sıkıntı yaşamadım henüz.

Yazlıklarım Falken onlardan da memnunum ama kışlıkları nasıldır bilemiyorum.

Sava ve Kumho hakkında hiç fikrim yok. Tecrübe eden varsa diye sormak istedim.

Nokian'ların performansına şüphe yok ama güç yetmiyor.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bir saat önce, İsmail Sefer yazdı:

Bu lastikleri arabamda 1 dk durutmazdım

kararsız kaldım aracı tanıdığım için nerde nasıl tepki verecek ezberledim artık? yoksa 1 dk durdurulacak durumları yok.

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

Sevgili Adem, üstündeki lastikler ömrünü 10.000 km önce tamamlamış zaten.

Yazdıklarının hepsi olur, yeter ki bunlardan kurtul. 

Yeni T005 incelemelerde başarılı bulunuyor, düşünülmesi gerekenler arasında. 

Kararsız kalırsan yazı-tura ile ele. Çünkü bu sınıfta karar verdirecek kadar ciddi farklar zor.

Tüccarlar da bu zihniyet sayesinde kazanıyor. 

Ana fikir doğru olsa bile her zaman pahalı iyi olmayabiliyor.

Primacy4'e gelirsek: İlginç bir şekilde çok sevenleri ve nefret edenleri var.

Yol tutmuyor diye şikayet edenler, balon yapıyor yumuşak diyenler, pahalı diyenler. Ancak çoğu öznel değerlendirmeler.

Söz gelimi ben şimdiye kadar beş değişik set Michelin kullandım, hiçbirinden şikayetim olmadı, hepsi de başarılı idi.

Bağımsız kuruluş incelemelerinde de Primacy4 genelde başarılı bulunsa da alt sıralarda yer aldığı da oluyor. 

Yani kesinlikle al demem, ama listemde olur. 

Alternatifler Adem kardeşimizin mesajında var zaten.

haklısın hocam bir an önce alıcam.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.