Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mondeo'ya Ufak Dokunuş! (türkiye)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

2 dakika önce, Tugay Kuruöz said:

titanyum bir tane vardı malum sitede, style olanlarla yaklaşık fiyat yazılmıştı ( 132.000 tl ) bir haftada uçurdular aleti,

başka titanyum görmedim, 2-3 tane daha style vardı sanırım. Ama halen pahalı bence biraz daha pusuda bekleyelim derim :)

5 tane 2.0 olmuştu 1 tanesi titanium, şu anda 4 tanesi satıldı yada ilandan çekildi, pusudayız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 12/1/2015, 9:59:24, Yakup Çağatay said:

Şuan x paket olsa onun fiyatını hayal edebiliyorsun değil mi abi en az 10 bin lirası vardı malum AFL'de olacak işin içinde. Eskiden %1 bile değildi şimdi 0.5 bile değil derdik tercih eden :D 

Focus Titanium'a eski GHIA kumaş olayı gelebilir bence deri şart değil. 

Bence sunroof yerine, "yarı deri + sunroof + DRL'li halojen far + çok renkli ambiyans" şeklinde güzel bir takım olabilir. Xenon konusunda haklısın, gereksiz pahalı oldu yeni kasalarda (hem focus, hem c-max). Basic xenon + sürüşe duyarlı sis farı fazlasıyla yetiyor aslında bu segmentte, fanteziye gerek yoktu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 20 Kasım 2015 22:08:12, Yakup Çağatay said:

Öncelikle verdiğim bu linkte jant konusunu tartışmıştık. Oradan jantlar kontrol edilebilir.

http://www.focusclubtr.com/topic/9304-2015-yeni-ford-mondeo-tam-donanım-listesi-ve-fiyatları/?do=findComment&comment=313679

Ocak üretimi ile = 2016 model Mondeo:

• Ön + Arka park sensörü standart olacak
  • Titanium'da 10 yöne hareketli + ısıtmalı süet/deri koltuk (opsiyon)
  • Titanium'da 18" jant (opsiyon)

Kasım Üretimi ile (Aralık sonu - Ocak teslim 2015 model):

• 1,5 TDCI 120 Ps ve Start & Stop
  • 1.5 EcoBoost ile Start & Stop sunulacak malum yoktu. 
  • Titanium'da sis farı çerçevesine entegre LED gündüz farı

Bu cok talihsizlik oldu benim icin. Mondeo 1.5 EB Liftback Titanium su anda gemide, haftaya gumruklu alana giris yapar diyorlar(Agustos sonu siparis verildi), start&stop'u 1 ay ile kacirdim galiba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu hafta insignia ile 24 saat testine katıldım. 1.6 dizel otomatik full bir insignia kullandım. araç çok zevkli ve donanımlı idi ama yüzü eskidiği için bende müthiş bir heyecan yaratmadı. araç o haliyle 120 bin civarı gibi satılıyordu. aslında F/P olarak fazla gibi düşündüm ama mondeo ile kıyaslayınca daha iyi olduğunu anladım çünkü mondeoda opsiyon olarak bile bulunmayan bir sürü özelliği vardı eksik olarak navigasyon yoktu ama o da paket olarak satılıyor. ben 2017 de yeni kasa geleceği için insignia almam ama kasa takıntısı olmayan insanlar çatır çutur alır ki zaten galiba insignia satışları sınıfında yukar zıplamış.

passat ve superb in durumu malum zaten, bmw 3 ve mercedes c için konuşursak parası olan zaten direk alıyor. yeni audi a4 1.4 motoru ile 127 bin liste fiyatından piyasada olacak.

bu hallerde mondeo nun satması çok zor arkadaşlar.  benim mondeo dan beklentilerim 

1- deri yada yarı deri koltuk şart

2- dizelde otomatik olması, şart olmasa da isterim

3- anahtarsız giriş şart

4- adam gibi bagaj hacmi şart öyle sanayide ince stepne arayıp montajla uğraşmak istemem

5- açık renk döşeme neredeyse şart

6- liftback deneyimi yaşamak isterim liftbackte dizel olması lazım

bunları sağlar ve rekabetçi bir fiyat sunarlarsa mondeo almamak için hiçbir sebep yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mondeo'nun fiyatı yeterince rekabetci zaten, arabayı araba yapan şeyler değil bu söyledikleriniz. Bunlar da önemli şeyler tabi tercihe kalmış ama dizel otomatik hariç diğerleri satışları zıplatacak parametre bence değil.

Herkes bu kadar detaycı değil ki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kasım ayı D segment satışlar aşağıda listeli. Bu durumda Passat emisyon sorununa rağmen daha da hızlanmış, Superb de çok hızlı,Insignia da son 2 ayda belirgin artış var, Mondeo ise düşüşte. Talisman sonrası herhalde ayda 5- 10 tane satar. Otosan bu durum için ne düşünüyor, ne yapacak?

D Segmenti Sedan Satışları
  Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım 2015 Toplam
Volkswagen Passat 2.919 2.420 1.808 2.215 3.001 26.536
Mercedes C Serisi 1.553 1.448 1.249 984 736 9.034
BMW 3 Serisi 758 908 461 775 1.060 8.163
Skoda Superb 116 205 271 429 553 3.720
Volvo S60 253 191 147 156 254 3.188
Audi A4 233 260 246 298 212 2.654
Opel Insignia 39 80 125 678 684 2.115
Ford Mondeo 161 225 107 138 108 1.909
Peugeot 508 63 97 86 96 48 895
Toyota Avensis 155 97 78 101 165 778
Renault Latitude 13 7 1 27 7 255
Citroen C5 32 1 3 1 2 164
Jaguar XE 26 17 32 26 42 143
Honda Accord 5 3 11 6 8 60
Mazda6 5 3 4 4 5 45
Infiniti Q50 6 0 0 1 1 22
Hyundai i40 0 4 0 0 0 12
Kia Optima 0 0 0 0 0 1
Soner Perk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Yakup Çağatay said:

Mondeo'nun fiyatı yeterince rekabetci zaten, arabayı araba yapan şeyler değil bu söyledikleriniz. Bunlar da önemli şeyler tabi tercihe kalmış ama dizel otomatik hariç diğerleri satışları zıplatacak parametre bence değil.

Herkes bu kadar detaycı değil ki.

bunları tek tek yazınca detay gibi duruyor ama bunlar bir bütün, bunlar bir arabadaki eksiklikler hemde sadece benim açımdan başkaları açısından kim bilir neler vardır. herşey satış rakamlarıyla ortada zaten yukarıda arkadaş paylaşmış kasa ömrünü tamamlayan ve seneye yenisi çıkacak insignia bile mondeo satışını 6 ya katlamış. böyle bir rezalet olabilir mi ? hemde herkesin hem fikir olduğu segmentteki en güzel kasalardan birine sahip olan mondeo nun durumu.

ben mesela insignia ile yaptığım test sürüşü sonrası arabaya eksik diyecek birşey bulamıyorum bula bula yüzü eskidi seneye yeni kasa çıkacak diyebildim ancak çünkü adam koydukça koymuş dizel otomatiğini koymuş, deri koltuğu koymuş,bose yi koymuş,anahtarsız girişi koymuş vs vs adam sana konuşacak şey bırakmıyor. mondeo şu haliyle fiyat listesinden 10 ar bin indirim yapmadığı sürece satış yapamaz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Deri koltuk koymuş diyorsunuz iki iletidir.

Mondeo'da tam deri ve parçalı deri var ayrıca ister elektrikli ister masaj bulunuyor ama ben yine bilgilerime göre ISRAR ediyorum bunlar satış adetini yükseltecek şeyler değil.

Gırtlak spec diye tabir edilen şeyler satışın çok düşük yüzdesine sahip.

Rezalet vs derken bu sizin görüşünüz tabi ki ama abartıyorsunuz, bugün dizel otomatik olsa KOÇ tüm filosuna bolca dağıtır zaten, buradaki en önemli yapılması gereken şey ALGI operasyonudur donanım doldurmak değil. Bu bir Ford modeli, gerilerden gelen uzak doğu modelleri gibi düşünülmemeli.

Mondeo'yu deneyen inceleyen kesim bu küçük şeyleri dert etmeden zaten alıyor. 

Eski Mondeo'ların izlenimini yıkmak kolay iş değil. Detaylara ilgili başlıklarda isterseniz devam ederiz, bu başlık adı altında konu uzamaması için son mesajımdır :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu başlığı olan ufak dokunuş ta sunulan yeni özelliklerin faydalı olacağı kesin. Ancak bu aracın tutulması yada tutulabilmesi için daha büyük dokunuş olan 1,6 lt dizel + otomatik şanzımana ihtiyaç olduğu kesin. Ben şahsen dizel ile pek ilgili değilim ama 1,5 lt benzinlide yakıt sarfiyatı oldukça yüksek, buna bir dokunuş lazım. Avrupa Mondeo larına göre şehiriçi sarfiyatta 1,3 lt daha fazla.Bunun sebebi start&istop ve Euro6 farkı olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.