Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Anahtarsız çalıştırmada anahtarla araçtan inme

Mehmet oktay

Soru

Merhaba, merak ettiğim birşey var ben denedim olmadı. Araç çalışırken kısa bir süreliğine araçtan inersin, ekmek almak için mesela. Anahtarda üzerinde olur. anahtarla aracın kapılarını kilitlemek istedim ama kilitlemedi. Yani araç çalıştığında dışarıdan anahtar ile kilitlenmiyor. Tüm focuslar bu şekilde midir acaba? Kilitlenmesi iyi olurdu. 

Yeri burası olmayabilir özür dilerim. 

Bugün aracı bir tanıdığıma verdim. Anahtar cebimdeydi ve aracı verirken çalışıyordu. 100 km mesafeli bir yolculuğa çıkacaktı. yaklaşık 40 dakika sonra ben anahtarı cebimde farkettim. hemen aradım ne var ne yok diye :) sonra arabanın anahtarı bende araçtan indiğinde kapıları kilitleyemeyeceksin ve aracı durdurduğun için geri gelemeyeceksin dedim. :) Şaşırdı gülüştük.

Anahtarı şehirlerarası bir otobüs ile gönderdim az önce. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

hayır bu mantıksız olur... start stop ölümüne stop demek değil ki... onun için ayrılmış elektrik ile stop ediyor, akü bayılmaya başlayınca mecbur motor çalışmaya başlayacak. 

saçma sapan birşey ya.. işi gücü bıraktık buna sardım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Mert Yürüyen said:

hayır bu mantıksız olur... start stop ölümüne stop demek değil ki... onun için ayrılmış elektrik ile stop ediyor, akü bayılmaya başlayınca mecbur motor çalışmaya başlayacak. 

Yok abicim.Durdun ss devrede dimi.el frenini çek in arabadan bak ne diyor sana.Yeniden çalıştırma gerekli ikazı çıkıyor.Frenden ayağını çektiğinde el freni çekiliyse stop ediyor.Geçici stop değil.Otomatik vites için düşünme.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Doğan Kurban said:

Yok abicim.Durdun ss devrede dimi.el frenini çek in arabadan bak ne diyor sana.Yeniden çalıştırma gerekli ikazı çıkıyor.Frenden ayağını çektiğinde el freni çekiliyse stop ediyor.Geçici stop değil.Otomatik vites için düşünme.

aha yine algoritma freak olacaz... ben kaçtım hocam, ne haliniz varsa görün, kovulacam az kaldı yemin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Mert Yürüyen said: hayır bu mantıksız olur... start stop ölümüne stop demek değil ki... onun için ayrılmış elektrik ile stop ediyor, akü bayılmaya başlayınca mecbur motor çalışmaya başlayacak. 

Aynen öyle oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir ekmek alayım derken aracı çaldırmakta var :) o yüzden kilitlemek istiyorum. Ama diyeceksiniz ki sende stop et öyle al ekmeğini. Üşengeçliğime çare arıyorum. :)

Keşke anahtar arabanın içinde değilse debriyaja ya da gaza basıldığında tepki vermese. 

1 saat önce, Kaan Yagizer said:

Şimdi bizim portföydeki "premium" kuZu'ları düşünüyorum ... S Class cebinde kart ile çıktığında çalışmayı sürdürüyor, kapı vakum'u falan çalışıyor ama kilitlenmiyor. 7"de aynı durumda. Range'yi denemedim ... onu bilmiyorum (bir ara bakarım) bir de şeyi gözlemlemek lazım. Çalışan arabadan anahtar ve/veya kart ile atıyorum 10metre uzaklaştığında motor duruyor mu? Bak onu da ilk elden denemedim ... ama inince motor çalışmayı sürdürüyor ... ondan eminim. 

... gene de (bence) anahtar araç dışına çıktığında motor kapanmalı... (bkn.evet ... fikri sabitim) 

Benim araba bugün 100 km gitti. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Murat Kavuk said:

Ben bir şeyi anlamadım. Anahtar sizde kaldı ise, siz aracı terk ettiğiniz andan itibaren arkadaşın "anahtar algılanmadı" mesajını alması gerekiyor. İnsan merak edip aramaz mı bu nedir diye?

İlk başlarda uyarı vermiş tabi ki sonra kesilmiş. Kemerden diye düşünmüş. Umursamamış :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.