Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Çam reçinesi

Önerilen Mesajlar

O zaman bizim Turtlewax bizi yiyor. Çünkü cilanın, sıktığı köpükte olduğunu söyledi. Hiç bir parlamada olmadı şimdiye kadar. Daha gez toz tutar demişti, öyle bir şeyde olmadı. Bundan sonra normal yıkamaya devam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Serdar Eryürekli said:

Aslında buradaki Sonax arabanın içine!!! su kaçırmasaydı, yok eşşek miydi? neyse işte, çok memnundum ama dışarının 2 katını istiyor yıkamaya. Kusura kalmasın artık.

Yıkat geç abicim.Yılda iki kezde kendin cilala yeter artar boşver cilalı yıkamaları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Bekir B. said: Oto yıkamada 5 tl farka cilalı yıkama yaptir durumu söyle bişey kalmıyor bakınız polo [emoji4]
Abi o gerçekten bir işe yarıyor mu? Benim gittiğim yıkamacı da 5 TL fark ile cilalı yıkayalım diyor, diğer yıkamacılardan 5 TL ucuza yıkadığı için bende tamam diyip öyle yıkatıyorum. Yani aynıya geliyor. Ama bana sanki numara gibi geldi o iş.

Serdar'ım aracımı hep aynı elaman yıkıyor ve iki yıkamada bir cila ( araca su ile temizlik sonra köpük sonra süngerle tüm araç elden geçiriliyor sonra su ile temizlik en sonunda araca sprey ile bişey sıkılıyor ve kurulanıyor) ile yıkama yapıyor,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, testuser said:

Benim de şöyle bir sorum olacak: Arabaya yapışan reçinenin uzun süre üzerinde kalmasının bir zararı olur mu? Görüntüsü haricinde. Daha önce böyle bir şey başıma gelmişti ama yağmurlu havalarda kendiliğinden kaybolmuştu. Bir de bahsettiğiniz kil yöntemini uygulayan yıkama yerleri var mıdır? Yoksa sağanak yağmurları mı beklemeliyim? 

Kil uygulamasını hemen her yıkamacı yapar, ücreti değişebilir. Usulune uygun yapılırsa 30 dakikadan fazla sürüyor (kil + cila).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Reçine izi kil ile çıkmıyor arkadaşlar. Kendi aracıma yapısmış ve kemiklesmis reçine izlerinde denedim. Reçine suda çözünmeyen, organik çözücülerde çözünen bir madde ,etanol reçinenin solventi yani çözücüsüdür, daha yaygın kullanılan ismi etil alkol yani içtiğimiz alkol çeşidirdir. Direk saf etanol alabilir yada viski , rakı , votka gbu içkileri bir pamuğua emdirip reçineyi silerseniz 10 saniye içinde çözünüp çıktığını görüceksiniz. KimyacI olarak bunun kimyası bu şekilde ?

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Özer Aksu said:

Reçine izi kil ile çıkmıyor arkadaşlar. Kendi aracıma yapısmış ve kemiklesmis reçine izlerinde denedim. Reçine suda çözünmeyen, organik çözücülerde çözünen bir madde ,etanol reçinenin solventi yani çözücüsüdür, daha yaygın kullanılan ismi etil alkol yani içtiğimiz alkol çeşidirdir. Direk saf etanol alabilir yada viski , rakı , votka gbu içkileri bir pamuğua emdirip reçineyi silerseniz 10 saniye içinde çözünüp çıktığını görüceksiniz. 

Eve giderken bir şişe rakı alayım bari ? Şaka Bi yana teşekkür ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Serdar Eryürekli said:

Siz viski alın bana, ben onları geçiririm. emoji2.pngemoji2.png

Viskiyi önce içiyoruz ama en az 70'lik olacak, dibinde kalan birkaç damlayı pamuğa emdirip temizlik işlemine başlıyoruz ve ta taaaa :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Serdar Eryürekli said: Siz viski alın bana, ben onları geçiririm. [emoji2][emoji2]

Viskiyi önce içiyoruz ama en az 70'lik olacak, dibinde kalan birkaç damlayı pamuğa emdirip temizlik işlemine başlıyoruz ve ta taaaa [emoji3]

Oda olabilir tabi de. Şimdi karşımda bir Jack varsa da damla bırakamam. Onu da içer yatarım, sonra sabah bir çaresine bakılır artık[emoji2]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.